The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Кои гуми бихте препоръчали

#21
1===гудиър ултрагрип 7
2----ултрагрип 8
3===ултрагрип 9 (като излязат)
Не знам дали сте чували за това, но учените са създали малки гъсочета, които вярват, че един самолет е тяхната майка. Човешките същества ще вярват все повече във всевъзможни неща, които не са верни и това е ОК.
Кърт Вонегът

[Image: ab269060.gif]
Reply

#22
Тигър, ти да си видял гумаджия да чете лепенка или каталог? Освен това карам гуми с един размер по-високи от препоръчаните заради дупките по планинските пътища. Стикерът частично се обезсмисля. А при висока и мека гума дори когато си спрял, можеш да бутнеш колата странично и да видиш едно посукване от около два сантиметра. Усеща се.
Ако нямаше разлика между високи и ниски гуми, нямаше да ги правят различни. Лесния отговор го знам - карай препоръчаните. Ама в северните части на Европа нямат такива екстри по пътищата.
Някой сменя ли налягането на гумите при промяна на товара? Да бе, да. Освен това само на моя дизелак се препоръчват гуми 195/60/15. При другите двигатели със същото купе височината е 65. Не е толкова просто.
Reply

#23
И аз твърдо залагам на GoodYear UltraGrip, но заради огромната разлика в цената минах от 195/55/15 на 185/60/15, където цената е около 110лв(при цена от 170лв за препоръчания размер).
Reply

#24
Марката-качеството или годината на производство е по-важно
Reply

#25
Quote:Явно 195/60 са по скъп размер от 195/65.
Винаги по-"ниските" гуми са по скъпи, преизчислени на същия размер. Вижте нископрофилните, особено спортните варианти на какви цени са... Wink
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#26
tortomanin Wrote:Ще мръдна леко от статуквото на темата. то и без това няма някой, дето е пробвал всичко и после дава акъли.... Не мога да препоръчам конкретно нищо, щото и аз казвам, че новата гума е по-добра от старата. За скъпи съм нямал пари. Бях много доволен от Фулда- Монтеро и Гравито преди време. После карах румънски Америка и бях приятно изненадан. Нови, разбира се. Сега съм с Гудридж отпред и Сноутрак 3, чисто нови от Вердещайн, задни. Имам особени наблюдения, не толкова върху гумите, колкото върху гумаджиите. Помпят ми гумите, сякаш съм един клас надолу като тегло. Гумата остава мека, може да е добро за дълбок сняг, но при заскрежена магистрала създава усещането, че "тръгва" встрани.Вчера рано сутрин беше. Никакъв истински проблем не съм имал, ако някой може да коментира налягането заедно с гумите, ще изчета с удоволствие.
Сноутрака ми струваше преди месец 250 лева за чифт с монтажа. 195/65/15. Ъъъъъъъъъ.... Гумите също имали качества, като фаянсовите плочки. Колкото повече цветни ленти, толкова повече контроли е минала.... Така ми разправяха. Моите не бяха много шарени. Абе, не мога да следя всичко. А бях среден автомобилен техник . Някога, преди да се захвана с друго.
Понеже съм карал (и в момента карам) служебни автомобили, и винаги съм имал възможността да ползвам нови гуми и то от доста висок клас (повечето победители в тестове), мога да ви сподела следната, разбира се моя, информация:

1. Goodyear 185/65/15 - Ultra Grip 6 - много добри бяха, Много по-добри от Ultra Grip 7!!! - ASTRA G, 1.6 бензин 101 hp, полицейска
2. Goodyear 205/60/16 - Ultra Grip 7 - много недоволен, на втори сезон се пързаляха като пластмасови! - ASTRA H, 1.6 бензин 115 hp
3. Goodyear 215/55/16 - Ultra Grip 7 - VECTRA C, 1.8 бензин 140 hp - същото недоволство
4. Goodyear 215/55/16 - Ultra Grip 8 - VECTRA C - много добра зимна гума
5. Continental TS 850 - 205/55/16 - VW Golf 6 2.0 TDI 140 hp - най-добрата зимна гума която съм карал за този клас автомобил!
6. Nokian WR 255/55/18 - BMW X5 Facelift 3.0 D 218 hp - отлична зимна гума за SUV!
7. Semperit Speed Grip 2 255/50/19 - VOLVO XC 90, D5 185 hp - настоящия ми личен автомобил. Средна работа, Не препоръчвам особено, ама са ми прекалено нови, на един сезон - DOT 32/2012 - и няма как да ги сменя точно сега. Nokian-a определено държи повече...
8. Firestone Winterhawk 2 Evo - 225/50/17 - Astra Sports Tourer 2011 - настоящия ми служебен автомобил. Средно към слабо. Не препоръчвам.

Всички автомобили (с изключение на VOLVO) и гуми са купувани нови!

Това от мен. Надявам се да съм бил полезен. Като му дойде времето ще споделя и впечатленията си за всички летни гуми с които съм карал, съответните комплекти на изброените автомобили.

Ако някой има да добави или да опровергае някое мое мнение, ще ми бъде интересно да го напише!
Успех на всички заинтересовани - и не забравяйте, каквото и да ви струва, избирайте нови гуми, дори среден клас производител!!! Smile
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#27
ЛИЧНО мнение :
Ако гумата се съхранява правилно,може да се очаква да запази еластичноста(мекоста си) поне на 70% до момента на изхабяване на грайфера (по мои наблюдения -3 зими )
Не знам дали сте чували за това, но учените са създали малки гъсочета, които вярват, че един самолет е тяхната майка. Човешките същества ще вярват все повече във всевъзможни неща, които не са верни и това е ОК.
Кърт Вонегът

[Image: ab269060.gif]
Reply

#28
miro343 Wrote:ЛИЧНО мнение :
Ако гумата се съхранява правилно,може да се очаква да запази еластичноста(мекоста си) поне на 70% до момента на изхабяване на грайфера (по мои наблюдения -3 зими )
Гумите на служебните автомобили, дори и сега на личните, са съхранявани на "хотел" при доставчиците - "ДАЛКО", "Мотоексперт" и "Вианор". Надявам се, че ги съхраняват професионално! И въпреки всичко Goodyear Ultra Grip 7 пързаляха още на втория сезон... Имам чувството, че тази гума, още в началото не е била добре измислена (въпреки реномирания производител!) и поради факта, че много бързо, мисля още на втората година след излизането и на пазара, изкараха Ultra Grip 7+ !!! Wink Защо ли...?!
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#29
всяко НОВО нещо е подобрено СТАРО ,поне такава е елементарната политика за просперитед!Колкото до това как и колко милеят ,,хотелиерите ,,съм по скоро негативно настроен!Естественно,че 8 са по-добри от 7....но чак пък пластмаса..........
Както и да е ,колегата има повече опит и база за сравнение ,аз пък съм си доволен от мойте ултрагрип 7 и се надявам да нямам проблем ..все пак ВАРНА от ден на ден се превръща във световен зимен курорт :mrgreen: нали
бат Севдо :lol:
Не знам дали сте чували за това, но учените са създали малки гъсочета, които вярват, че един самолет е тяхната майка. Човешките същества ще вярват все повече във всевъзможни неща, които не са верни и това е ОК.
Кърт Вонегът

[Image: ab269060.gif]
Reply

#30
miro343 Wrote:всяко НОВО нещо е подобрено СТАРО ,поне такава е елементарната политика за просперитед!Колкото до това как и колко милеят ,,хотелиерите ,,съм по скоро негативно настроен!Естественно,че 8 са по-добри от 7....но чак пък пластмаса..........
Както и да е ,колегата има повече опит и база за сравнение ,аз пък съм си доволен от мойте ултрагрип 7 и се надявам да нямам проблем ..все пак ВАРНА от ден на ден се превръща във световен зимен курорт :mrgreen: нали
бат Севдо :lol:
OK, може би прекалено остро се изказах за Ultra Grip 7, но при положение, че Ultra Grip 6 ме бяха впечатлили осбено, очаквах много повече! А за това, че пързалят - който е карал по "Яворов" в София, от "Шипченски проход" към Телевизионната кула, преди да направят кръговото - на светофара на мокро и на малко сняг съм въртял гуми все едно съм с летни. Спускане към Външно министерство по "Незабравка", минавайки под Цариградско, започвам да спирам още на Кортовете... :-) Това, пак повтарям са мои впечатления, не ангажирам никой с тях. Всички, които карат с такъв тип гуми и са доволни - супер! Но 6 и 8 са много по-добри, според мен.
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)