The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Дпф филтър

#1
Здравейте търся съвет собственик съм на Волво с40 2009 задръстен дпф филтър колата е на 50 000км търся мнение някой казват че с добавката която добавих се изчиства временно някои да се махне дпф филтъра в мото пфое ми казаха да карам на 3 предавка с 4000 оборота и би трябвало да се изчисти а дпф филтъра струва 3000 4000 хиляди лева притеснявам се да го махна да не стане нещо благодаря

#2
Някой ще ми отговори ли? Cry

#3
Здравей и добре дошъл!

Първо си задай въпросите коректно с подходящата информация и тогава очаквай съдействие!

С кой двигател е колата 2 литра или 1,6 дизел? ДПФ-а от кой тип е, който сам регенерира или имаш допълнителен съд под капака, който съдържа течност помагаща за регенерацията?

В най- лошия случай ще отидеш в МП, но не за да ти махнат филтъра а да го отпушат. Тук поне така правят, но незнам какви са цените, но със сигурност няма да е цената, която си написал по- горе! Wink

Няма защо да се притесняваш, колата е на малко километри и фитъра има много живот, далеч е времето, когато трябва да се премахне или смени! Карай колата по-често на магистрала или главни пътища, за да не го задръстваш! :!: Поне веднъж на всеки 100 километра трябва да се кара на извънградско за около 15-30 километра да регенерира филтъра нормално! Wink

Поздрави
Volvo For life!

#4
cereyra Wrote:Здравейте търся съвет собственик съм на Волво с40 2009 задръстен дпф филтър колата е на 50 000км търся мнение някой казват че с добавката която добавих се изчиства временно някои да се махне дпф филтъра в мото пфое ми казаха да карам на 3 предавка с 4000 оборота и би трябвало да се изчисти а дпф филтъра струва 3000 4000 хиляди лева притеснявам се да го махна да не стане нещо благодаря
Пробвай да покараш извънградско /най-добре по магистрала/ около 30-40 км със скорост 110-120. Би трябвало след изминаването на този пробег филтъра да се самопочисти. Колата ти е на малко километри и съм сигурен, че филтъра не е за смяна. До сега на мен ми се е запушвал веднаж и дори не съм ходил до МП - по телефона ми казаха какво да правя.

#5
Съжалявам че не си зададох въпросът както трябва но да уточня че не му разбирам да както казвате вие жена все пак Smile колата е дизел 1.9 казаха ми че не се отпушвал а се сменял благодаря за информацията и моля да ме извините но не знам как да си задам въпросите Smile

#6
Да карах я 100км с 150 км в час след като сложих добавката

#7
cereyra Wrote:Съжалявам че не си зададох въпросът както трябва но да уточня че не му разбирам да както казвате вие жена все пак Smile колата е дизел 1.9 казаха ми че не се отпушвал а се сменял благодаря за информацията и моля да ме извините но не знам как да си задам въпросите Smile

Личи си че незнаеш, но не е трудно!!! Wink

Преди да направиш нещо по-сериозно на автомобила те моля, внимателно да погледнеш с кой двигател е колата първо????? :!: :!: :!:
Колата ти ако е 2009 S40 практически няма как да е 1.9 дизел!!! Вариантите са два 2.0 или 1.6 написал съм ти по-горе!!!

Можеш ли да напишеш каква добавка си наляла /име, как изглежда, от къде я купи и кой ти каза да наливаш/

Последно, моля те не карай колата на магистрала и не я карай със 150км/ч със задръстен филтър, за да не скапеш положението тотално!!! След като филтъра е задръстен, той много трудно би регенерирал от само себе си! Това с карането по магистрала се прави, за да не се задръсти, а не да се скапе, когато вече е задръстен :!: Wink
Volvo For life!

#8
ООД 1.6 правилно от мото пфое ми казаха какво да правя но добавката е в колата по късно ще напиша как се нарича и имам приятели в Лондон който си изкарват прехраната с премахване на дпф филтри там и че те ми казаха че го премахвали но при положение ме колата ми е сервизна и няма километри не ми е ясно как се е задръстил и не ходя по какви да е майстори защото си нямам идея колата си я купих нова и досега само в мото пфое Варна съм и сменила филтри и масла нищо друго

#9
cereyra Wrote:ООД 1.6 правилно от мото пфое ми казаха какво да правя но добавката е в колата по късно ще напиша как се нарича и имам приятели в Лондон който си изкарват прехраната с премахване на дпф филтри там и че те ми казаха че го премахвали но при положение ме колата ми е сервизна и няма километри не ми е ясно как се е задръстил и не ходя по какви да е майстори защото си нямам идея колата си я купих нова и досега само в мото пфое Варна съм и сменила филтри и масла нищо друго


Караш хубаво ново Волво, изглежда да си добре финансово, но не ми стана ясно правописа и пунктуацията не ги ли смяташ за нещо необходимо и правилно, когато се изразяваш :?: Ти жител на коя държава си :?: Малко уважение нямаш ли :?:
Това, че си жена и че не разбираш от коли ми е ясно, но също така ми става ясно, че не обичаш да четеш и осмислиш,
какво хората са ти написали :!: По- този начин и Господ неможе да ти помогне :!:

Нали вече ти писахме, че фитъра се задръства, когато колата се кара много в града и не излиза извънградско! Това, че колата е нова няма отношение към това, кога ще се задръсти филтъра!
И какво означава "колата ми е сервизна" тя отдавна не е в гаранция, така че се оправяш сама и си плащаш!
1.6 дизел е двигател на Форд и има допълнително шишенце с течност под капака, за подпомагане на регенерацията/самопочистването/ на фитъра и нещата могат да се осложнят ако не се правят както трябва!
Volvo For life!

#10
Благодаря много а за пунктоация мисля че не нужно да си правим забележки все пак работим и нямам много време но такива сме си в Бг все на някого да направим забележка благодаря за информацията



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)