The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Как да не "замръзват" чистачките?

#11
Yankov Wrote:....
А иначе нагревателите, за които говори колегата Mevdo съм ги виждал и аз - долу на предното стъкло, където стоят чистачките на паркинг. Има една Импреза (най-новата) на служебния паркинг, дето има такава шукарийка и всеки път я заглеждам точно там. Не е зле и за шведските возила да помислят за това :-)
...
На новото В40 го има като опция!

пп: има го и на други модели като опция!
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply

#12
Моят лек за този проблем го решавам до исвестна степен.Като чукна лостчето съвсем леко чистачките мърдат с около 5см нагоре и така напрактика полувината перо на чистачката се пада върху дохалката.Пак има известно замръзване,но е в пъти по-добре!
d5-евтин пушек....
Най-скъпите ми снимки са от камерите на КАТ!
Reply

#13
В гаража досега никога не са ми замръзвали. :roll: Wink :mrgreen:

А когато е навън колата, паля натискам бутон "'defroster windshield" И докато изчистя снега по колата предното стъкло е размразено. Smile
[Image: pg41a.jpg]
Reply

#14
В неделя от 18:30 до 21:00 колата беше оставена на открито при валеж от нещо като скреж. За това време по предното стъкло се бе образувала плътна ледена маса с дебелина повече от 10 мм. Нищо не помогна - половин час работа на място, не можа да затопли достатъчно купето, че да се размрази. Добре, че след това намерих корава стъргалка и изчегърках вече леко поотпуснатия лед. Оттогава си нося половинка 70% етилов спирт - ако не за стъклото, то ще помогме ако закъсам в някоя пряспа - да не съм на празна маса Smile))
Volvo S60 2.4 D5 - 2003 г.
Reply

#15
чочко Wrote:Моят лек за този проблем го решавам до исвестна степен.Като чукна лостчето съвсем леко чистачките мърдат с около 5см нагоре и така напрактика полувината перо на чистачката се пада върху дохалката.Пак има известно замръзване,но е в пъти по-добре!
Аудито ми, с което се разделихме преди 3 години я имаше тая шукарийка - snow mode. Много полезна беше!
Само че при волваците, които имам, я няма Sad
А номера с лостчето не работи при мен. Колкото и леко да го цъкна, чистачките си правят пълно кръгче...и пак си паркират долу на замръзналото Sad
Днес карах постоянно само на духалка за прозорци (дефростер) и беше значително по-добре. Но след 10тина минути като стана жега вътре, струята значително намаля...и не знам колко ще бъде полезна при по-дълго шофиране в градски снеговалеж.
Както и да е.
Благодаря! Smile
(ex) 2013 - 2017/ Volvo XC70, D5, 2007
(ex) 2016 - 2018/ Audi A4 1.8T Quattro, 1999
2011 - present/ Volvo S80, 2.0T, 1999
2017 - present/ Audi A8 4.2 Quattro, 2005
2017 - present/ Mini One, 2017
2020 - present/ Volvo V70 AWD, D5, 2005
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)