The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined variable $thumblist - Line: 1033 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1033 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Да вярваме ли на сервизните книжки?!

#1
Здравейте колеги,

Преглеждайки обяви за продажби на автомобили, се натъкнах на нещо интересно. Обяви на две различни автокъщи в София, разбира се с прилежно попълнени "сервизни книжки", старателно снимани отблизо обслужвания и "реални" километри, и... поразителна (поне за мен!) прилика в почерка на двете! Confusedhock: Според обявите, печатите и Google, едната би трябвало да е обслужвана (което е по-важно, защото може да е купена отвсякъде) в Монца или в Милано (т.е. според продавача е "от района на Тоскана"), а другата в Прато. Според viamichelin.com, това са около 300 км. разстояние. :roll: И нещо още по-интересно - почерка на една и съща страница в едната "книжка" е абсолютно същия, независимо, че едното обслужване е правено в Прато, а другото в Гуамо - които са на около 100 км. един от друг!!! Wink Вярно, автокъщата е една и съща, и приемчика може да си е сменил работното място, оставайки в същата фирма, ама на фона на предишните ми разсъждения, считам че е малко вероятно... Дали само на мен ми прави впечатление приликата, или наистина я има, преценете вие! Но на мен никак не ми харесва некоректността и сребролюбието в хората, които са готови да "набутат" някой най-нагло и брутално. Не ми се ровеше повече в обяви, но съм почти сигурен, че подобен почерк ще лъсне и другаде...
Пиша това в рубриката "Важни теми", защото считам, че наистина е важно да се държим информирани взаимно, за да даваме по-малко възможности да ни лъжат и обират парите за каквото и да е. А тук все пак става въпрос за сигурност, пряко свързана дори с човешки живот!
И още нещо - едното ХС90 се продаваше още миналата година, април, когато купих моето. На "невероятната" цена от 34990 лв., 12.2009, тогава на 3 г. и 5 месеца... и реални 70000 км.! Още не може да я продаде, дори и за 30000 лв. днес.
П.П. Намерих и подобна с обслужване на Форд - може би леко различна, но...
Ето и снимки:


Attached Files Thumbnail(s)
                       
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#2
И аз днес ходих на оглед на една такава (скрита лимонка). <!-- m --><a class="postlink" href="http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11389305366716709&f1=details&slink=5ph532">http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=5ph532</a><!-- m --> Първо обявата е публикувана некадърно (2.4 160 к.с.) поне да беше прочел какви двигатели се монтират във Волво. Пробег 100000км. на обява на километраж 160000. Второ няма нищо общо с екстрите които е написал (хладилна жабка, сензор за дъжд) даже и салона не е целия от кожа. Извади ми сервизна книжка 2011г. е била на 93хил. И му казвам, че не може кола на 160 хил. шофьорската седалка да е протрита толкова много, а той вика –Ти какво си мислиш, че аз ли ги пиша тия сервизни книжки и ми се разсърди. Май и аз започвам да си мисля, че има някаква схема с тези сервизни книжки. Smile
Reply

#3
Има схема, със сигурност са го измислили! Има тук един мръсен селянин преди дoйде в Uk продавал коли в България, ми обясни как километража се врищал с поглед само! :evil: А книжките така като ги гледате, аз бих проверил дали въобще печатите са на сервиз за коли в Италия! Wink

Не ми е ясно, защо ги мажат тия коли толкова много със смазки и прочие, това направо ме отвръщава като видя двигателя омазан и излъскан с мазила :evil: Един мънгал направо го смачках за това последния път, когато си бях в България!
Volvo For life!
Reply

#4
JMI Wrote:А книжките така като ги гледате, аз бих проверил дали въобще печатите са на сервиз за коли в Италия
Според мен книжките се пишат някъде от един човек, известен на джамбазите. Хората се радват на "книжката" и хич не гледат почерк, а са предоволни, че бъдещата им кола е била "гледана"... А специално за печатите, работя с две рекламни компании, които при поръчка могат да ми направят и печат на Министерския съвет. Wink
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#5
Spurs Wrote:
JMI Wrote:А книжките така като ги гледате, аз бих проверил дали въобще печатите са на сервиз за коли в Италия
Според мен книжките се пишат някъде от един човек, известен на джамбазите. Хората се радват на "книжката" и хич не гледат почерк, а са предоволни, че бъдещата им кола е била "гледана"... А специално за печатите, работя с две рекламни компании, които при поръчка могат да ми направят и печат на Министерския съвет. Wink


Точно за това говоря! Wink

Ела при мен за печата, ще ти го намеря с отстъпка! Big Grin
Volvo For life!
Reply

#6
Много нагли са станали тези продавачи на коли втора употреба. На знам дали е редно ако направим една тема за автомобили Волво които трябва да имаме едно на ум при покупка. Продавачите продоставят vin номер почти винаги за проверка в Moto-Pfoe. Да вписваме вин номера и какво ни е направило лошо впечетление в даден автомобил, ако е ходил на диагностика какво има като грешки. Да го направим нещо като сервизна история на
Волво втора употреба. За да се предпазваме взаимно от нагли търговци Wink
Reply

#7
Идеята ти е много хубава!
Аз тук винаги се обаждам на оторизирания сервиз, дори по историята от книжката, но е някак по-лесно, защото колата не се изнася в друга страна и от там да се търси информация. Въпреки това, съм виждал скрити от сервизната история неща, които лъсват на друго място, като годишните прегледи. Колкото повече информация, толкова по- лесно да се хванат евентуални лъжци!
Volvo For life!
Reply

#8
Джамбазите отдавна са им хванали цаката на сервизните книжки!
Още преди 5г ме предупреди приятел от автокъщите (моргите) във Варна въобще да не гледам сервизни книжки, че подвеждат с много пари...
S80 D5244T 163hp - 2006г. ръчна скоростна кутия
Reply

#9
Моята сервизна книжка си дойде празна едно време. По обява беше на 132к, на двигателя пишеше 180к. Да се притеснявам ли, че никога не е обслужвана? :lol:
Reply

#10
Ако е италянка можеш да почнеш да се тревежиш! :mrgreen:
S80 D5244T 163hp - 2006г. ръчна скоростна кутия
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)