The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
автоматична скоростна кутия на волво с60 2.4т

#1
Здравейте, от скоро карам волво с60 автоматик. Моля, даите ми съвет къде да сменя маслото на автоматика. И искам да попитам нормално ли е сутрин когато е студена колата да върви бавно дори на 3000хил. оборота.На какво може да се дължи ако някой знае моля, да помогне или поне да каже къде да закарам колата в сервиз.Благодаря предварително.
Reply

#2
Колега щом искаш помощ напиши поне от къде си. Така ще е по лесно. На 90% съм сигурен, че си от София, но все пак Smile
Reply

#3
Здрасти колега, пропуснах да напиша отСамоков съм взех колата преди две седмици и нещо ме притесни автоматика. Ще съм благодарен ако можеш да ми дадеш съвет. И Честита Коледа!
Reply

#4
Ако автомата има проблем, мога само да ти съчувствам. Вероятността да се оправи със смяна на маслото е минимална. Ремонта на кутията е на стойност 3-4000лв. Може да си караш така докато се предаде съвсем :?
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#5
krasi r Wrote:Здравейте, от скоро карам волво с60 автоматик. Моля, даите ми съвет къде да сменя маслото на автоматика. И искам да попитам нормално ли е сутрин когато е студена колата да върви бавно дори на 3000хил. оборота.На какво може да се дължи ако някой знае моля, да помогне или поне да каже къде да закарам колата в сервиз.Благодаря предварително.
Карай си колата,колега,и не се притеснявай!Нормално е когато е студен автоматика да е муден.Само не го натискай,гали го докато загрее.А смяна на маслото - в МотоПфое.Весели празници и се радвай на колата!
Reply

#6
Ами ще пробвам със смяна на маслото и ще кажа какъв е ефекта пък каквото стане.Весели празници!
Reply

#7
krasi r Wrote:Ами ще пробвам със смяна на маслото и ще кажа какъв е ефекта пък каквото стане.Весели празници!
Пак ти казвам - това,че на студено върви бавно на 3000 оборота не е проблем!Целта е по-бързото загряване!Ако на загряла върви/превключва добре въобще не търси под вола теле!
Reply

#8
pliva Wrote:
krasi r Wrote:Ами ще пробвам със смяна на маслото и ще кажа какъв е ефекта пък каквото стане.Весели празници!
Пак ти казвам - това,че на студено върви бавно на 3000 оборота не е проблем!Целта е по-бързото загряване!Ако на загряла върви/превключва добре въобще не търси под вола теле!
+1
Ако все пак иска да си смени маслото - не е лошо, но да не се прави с промивка Idea
BG VOLVO Member #00409
Reply

#9
Dodo 155 Wrote:+1
Ако все пак иска да си смени маслото - не е лошо, но да не се прави с промивка Idea

Защо без промивка? :o
VOLVO XC90 D5 200hp
VOLVO XC90 D5 185hp
VOLVO XC60 D5 205hp
Reply

#10
WINERGY Wrote:
Dodo 155 Wrote:+1
Ако все пак иска да си смени маслото - не е лошо, но да не се прави с промивка Idea

Защо без промивка? :o
Защото с промивката се сваля и образувалият се филм по детайлите,което от своя страна скъсява живота на кутията.Само смяна на маслото е най-добре,и то в МП.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)