The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с клапата за въздух

#41
ivopifa Wrote:
armagedon Wrote:Здравейте колеги! На мен, като намаля климатроника на по ниски градуси по някога ми изключва компресора и започва да си вкарва външния въздух, който при 35гр. става ад в колата. След рестарт на колата или климатика всичко се нормализира, но започна да го прави по често. Както и да е, установи се, че разстоянието на котвата (съединителят) на компресора е много голямо, над 1 мм. С търсачката нищо не намерих, а съм чел тук във форума за корекцията на това разстояние, махаха се някакви шайби и т.н., но сваляше ли се компресора или има начин да се направи този ремонт без сваляне.....

При по-ниски градуси или при по-ниски обороти на вентилатора на купето се случва това, колега?
От четири години и половина, досега не е работил климатроника по този начин. Може би не си ме разбрал, колега. Например между 22-26гр. на врътките охлажда о.к. Като реша да сваля температурата, при 38гр. външна и компресора спира да работи (най често при такива обстоятелства го прави тоя номер) и съответно аз завирам. Прочетохме я за грешки, такива няма и се останови, че разстоянието на котвата е много голямо, а преди около месец напълних системата с фреон и оттогава започна да ми го прави този проблем. До преди това си охлаждаше горе долу, но компресора включваше и изключваше през 10-20 сек. поради малкото фреон. Сега пък, като охлажда компресора си работи непрекъснато, но се появи другия проблем.
VOLVO 850 GLT 2.0Turbo avtomatik 1996g.
Reply

#42
che4ef Wrote:Армагедон, може и със тел, свински опашки или подложки. Както се казва да закрепиш положението за сега. Така и така други неща си намислил да правиш. Прегледай снимиките от тази тема: http://www.matthewsvolvosite.com/forums/...3&start=14
Абе и аз закрепих положението на 80-ката със стабилни свински опашки и вече 3-та година се крепи. :mrgreen: :geek: :ugeek: :geek: :mrgreen:

На въпроса на колегата сваля ли се компресора - тесничко е там, но е изпълнимо и на място с оглед да не се изпразва системата поради демонтаж. Трябва ти инструмент за да развиеш съединителя /да му държиш контра/. Аз имам универсален такъв и не успях с него, та си изплясках свинските опашки. Мисля че 3 сложих, ама с подходяща дебелина. Подготви си и дебеломерни пластини. Мери преди и след твоята намеса. Не помня допустимия луфт колко беше, но вярвам че в темата, която che4ef ти даде ги пишеше.
УСПЕХ
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#43
Може и без да се сваля. До колкото съм гледал по форумите е голям зор и много неудобно. Развиват се болтовете които държат компресора, за да се премести в позиция по-удобна за работа. За щастие не ми се наложи да правя такова упражнение.

http://www.matthewsvolvosite.com/forums/...hp?t=39209
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#44
Между 0,3 и 0,5мм. трябва да е разстоянието
VOLVO 850 GLT 2.0Turbo avtomatik 1996g.
Reply

#45
Тоя с 850-то кво се оплаква - 6 целиндровия там не може да навреш ключ по-дебел от 13 Smile
Да, развиваш компресора от монтажните му болтове и той започва да "плува" там долу, като го държат тръбите му и теснотията. Работи се под колата през повечето време. Ако си на крик, може да махнеш дясната гума за да има как да се връткаш, търсейки удобната поза.
Метода с болтовете за контра го бях доразвил, като си бях направил планка с отвори в нея на точните места. Еми какво да ви кажа - болтовете се скъсаха, ама това животно не се разви...
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#46
Здравейте колеги.Имама проблем с климатроника от 4те предни духалки, 2 от тях духат горещо а другите 2 студено,а и двете са направени на 14 градуса от къде може да идва проблема.Мисля от клапата и ако е така трябва ли да се маха цялото табло за да се смени.
Reply

#47
yakudze Wrote:Здравейте колеги.Имама проблем с климатроника от 4те предни духалки, 2 от тях духат горещо а другите 2 студено,а и двете са направени на 14 градуса от къде може да идва проблема.Мисля от клапата и ако е така трябва ли да се маха цялото табло за да се смени.
Провери първо за недостиг на фреон и после евентуално пробвай калибриране на клапите с VIDA.
Reply

#48
Колега фреон има,замерих го преди 1-2 седмици.а тази ВИДА трябва ли да се сваля таблото,защото ми казаха,че ако имам проблем с калапите ще се сваля таблото дали има нещо вярно.
Reply

#49
yakudze Wrote:Колега фреон има,замерих го преди 1-2 седмици.а тази ВИДА трябва ли да се сваля таблото,защото ми казаха,че ако имам проблем с калапите ще се сваля таблото дали има нещо вярно.
Като закачиш колата на VIDA,в нея има опция за калибриране на клапите.Отделно пък ще се види дали няма записани грешки.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)