The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Предно стъкло

#11
Благодаря колега!
Мисля първо да определя от къде идва теча и тогава ще се решава. Smile
Reply

#12
Теча няма от къде другаде да идва, колега. Свали корите и ще видиш. Може проблема да не е в самия радиатор, а в О-пръстенчетата на фланеца, но е малко вероятно и дори да е така, по-добре смени и радиатора за да не се занимаваш пак след време.

При мен оригиналния радиатор беше Hella, но това не е от голямо значение. Доста фирми предлагат радиатори за парно за 850 (и за S/V/C70 - еднакви са). Аз реших да не инвестирам сериозни суми, едва ли ще карам колата още 15-20 години, и се спрях на NRF - евтино китайче, което обаче по нищо не отстъпваше на оригиналния радиатор като материали и изработка. Вече четвърта година ме топли и все още има лека приятна миризма на ново като пусна парното. Smile
Nissens са с добри отзиви и също на цени под 100 лева.

Смяната направих сам. Като цяло няма нищо сложно. Необходимо е да се свалят корите при шофьорското и пасажерското място. Под тях има допълнителни пластмасови плоскости, които също се махат. Самата смяна направих от шофьорската страна. Тънкия момент е да не наводниш купето защото ще му трябва доста време да изсъхне по това време на годината. Мен ме домързя да източвам цялата охладителна система и реших да действам по метода, описан в края на тази статия: http://www.volvo850.ru/sdelay/radiatorpechki.htm, в резултат на което част от течността се оказа на дъното на купето. :oops: В тази връзка е желателно предварително да се махне мокета и стелките и под ръка да има достатъчно парцали за попиване, а охладителната течност или да се източи изцяло, или да се стегнат надеждно двата маркуча откъм двигателния отсек с подходящи клещи.
Новият радиатор вървеше с нови О-пръстенчета, но ми се сториха по-тънки и ползвах старите. Ако видимо са здрави и не са загубили еластичността си, не е проблем.
При сглобяването фланеца на тръбите трябва да се стегне добре, но да не се прекалява.
След смяната карах два-три дни без мокет и кори за да хвърлям по едно око за евентуална "инфекция", но всичко е точно и до момента.
Reply

#13
Quote:Може проблема да не е в самия радиатор, а в О-пръстенчетата на фланеца, но е малко вероятно и дори да е така, по-добре смени и радиатора за да не се занимаваш пак след време.

Точно така. По-добре сменяй да не се занимаваш после пак.

Quote:Мен ме домързя да източвам цялата охладителна система

И мен ме домързя колега. Голямо попиване и сушене падна после. Аз имах клещи но изпуснаха. Мани мани...
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#14
Какво съвпадение Smile И аз за да не обезвъздушавам и т.н. срязах едно пластмасово шише по дължина и го заврях под радиаторчето, като към гърловината му свързах един маркуч и от там в друг съд, който седеше в краката на шофьорското място. Викам си супер, да ама не. Като се понапълни въпросния съд и нямаше как да го сваля нивото под радиатора и като започна да прелива и да връща антифриз ....... :o видях се в чудо, около литър и нещо се изля в мокета. А той отгоре гумиран а отдолу дунапрен, та не ме питайте кога и как изсъхна. При свободно време със сешоара на жената (щеше да ме утрепе, като разбра) , докато ми умалеят ръцете и така имаше вече ефект след месец и нещо. Абе не искам да се сещам направо. Така,че Колега източи си цялата система и пак подложи под него някакъв съд и парцали иначе ужас.
VOLVO 850 GLT 2.0Turbo avtomatik 1996g.
Reply

#15
Ха-ха,много тънък момент,за което ви благодаря пичове! Smile
Ще го мисля и после ще споделям.
Reply

#16
има пробка на радиатора(този за охлаждането), отвиваш и всичко в някакъв съд, ще изтекат около 4,5л, също има и пробка на блока, но мисля че беше достатъчно да изпразниш казанчето, най-лесно става като махнеш и мокета, отпред са 2 части, лява и дясна, Узад е една цяла, имаш дамахнеш 2 пластмаси и 2-а болта на седалката, по-лесно е без него, ако ти се занимава му хвърли една вода с малко обезмаслител преди да го върнеш обратноSmile, това е много подходящ момент да източиш цялата система и да и сипеш нов и хубав антифриз, в Мотопфое 4л. са 56лв.( -78 градуса), може да забучеш и един маркуч на радиатора да се промие малко, ако разполагаш с големи средства може да сипеш и антифриз, който не е на водна основа, но начинанието ще ти излезне около 200лв., но пък за сметка на това е вечен и кипи при 180 градуса, щото вътре все пак няма никаква вода и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО смени О-пръстените, аз ги всех от мотопфое, верно, че са малко скъпи, но си заслужава, а за радиаторчето заложих на БЕР-ХЕЛА
Reply

#17
Днес остана малко време и реших да поровя.
Навсякъде радиаторчето е сухо отдолу,сълзи само там,където влиза едната тръбичка!Тази откъм шофьора.
Reply

#18
Значи имаш проблем с О- пръстените, като при мен. Само че аз преди да разглобя си бях купил ново радиаторче та и него го смених.
VOLVO 850 GLT 2.0Turbo avtomatik 1996g.
Reply

#19
От къде е най-добре да ги взема тези О-пръстени и каква долу-горе е цената им?
Reply

#20
Трябваше да чакам бая време в МП , а колата беше разглобена та си взех О- пръстените от специализиран магазин за всякакви уплътнения. Адресът е ул. Охрид 27. Успех !
VOLVO 850 GLT 2.0Turbo avtomatik 1996g.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)