The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Моля за съвет за скоростна кутия

#1
Здравейте,
В клуба съм от вчера и съм собственик на "Волво" 244 GL 1985 куб. см (на купето пише 1.9), 97 к.с., 4-цилиндров мотор. Годината на производство е 1980. Закупих го лично от Италия през 1999 г. от частно лице на 75 000 оригинални километра. До тази година, освен пълно обслужване, не се е налагало да правя нищо друго. Тази година ми се счупи скоростната кутия, по-точно вторичния вал. Обадих се на една специализирана фирма във Враца, но не го направиха както трябва и като го монтирахме в кутията, превъртяха няколко запчатки. Общо взето патилата ми костваха два месеца и половина. Сега искам да купя 4-степенна скоростна кутия, отговаряща за същия модел. Намерих само 5-степенни, някои са от дизеловия шестак на "Фолксваген" и една от бензинов мотор 2.3 от 1983 г.
Въпросът ми е дали тези 5-степенни скоростни кутии ще станат за моя двигател? За дизела малко се съмнявам, защото имам някаква представа за шестака на LT-то. Моля за съвети и препоръки. Предварително благодаря!
Reply

#2
Здрасти,
5-степенната кутия е по-добрия избор,особено за извънградско.
Единия модел е М46 петата е електрическа и се включва с копче.
Чисто механичната се води М47.И за двете кутии според мен ще ти трябва
поне първата част от кардана,ако не и целия кардан.
При дизела камбаната е друга и ще трябва да ползваш твоята.
Чудно ми е как се е счупила твоята при положение че е една от
най-здравите кутии на Волво.
Аз имам четири степенна кутия и бих ти я дал ако толкова държиш
да запазиш колата в оригинален вид.
old volvo never die they only go fasterSmile
Reply

#3
Здравей,
Благодаря много за информацията и препоръката. На този етап бих предпочел работеща М46, още по-добре ако има възможност за М47, защото колата ще върви по-разтоварена. В крайна сметка, ако не мога да намеря читава от горните два варианта, бих предпочел да взема твоята, защото предполагам, че е в много добро състояние. Ако е удобно можеш да ми дадеш твоят телефон. Моят за свръзка е 0896 655 526 (Светослав).
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)