The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Придърпване на V50

#11
След като казвате, че всичко по- дребно и бързо за смяна е вече подменено, това което ми идва на ум е проблем с помпата за високо налягане на common rail системата. Грешки при диагностика, направена след по- продължително каране, появяват ли се?
Reply

#12
Колежке, при мен го има същия проблем от доста време насам. Невинаги го прави, но след по-продължително натоварване задължително започва да придърпва. Понякога изпада в някакво състояние, при което придърпва доста здраво при подаване и отнемане на газта, и гори страшно много - минимум 10 на 100 по равен път. А уж нямам DPF...

Също така и при мен се появява грешката "MOTORE RICH. ASSISTENZA" - почти винаги след като колата затопли (при студен двигател като че ли въобще не излиза), на диагностика блесват грешки с EGR-а, но нищо чудно проблемът да е друг - геометрия на турбото и т.н. Вече смених един EGR, втори път тази грешка няма да направя, така че планирам скорошно "затапване". Не че съм сигурен, че това ще реши проблема с придърпването.

В тази връзка - някой ако разполага с клипчета или поне някакви насоки за по-лесно (и безаварийно) почистване на MAP и т.н., ще съм много благодарен да ги сподели!
Reply

#13
Здравейте, аз имам Volvo V50, 2.0D 2006 год. и аз имам подобен или същия проблем, защото и при мен се получава едно придърпване - прекъсване около 1800-2000-2200 оборота и четох за проблема тук във форума. Някой колеги са си решили проблема други не. Аз също се замислям да сменя датчика на турбото или датчика на DPF/FAP филтъра, но преди да започна да сменям части, реших днеска да я по настъпя на високи обороти 3500-4000 и така покарах няколко километра пътувайки за работа. След работа когато се прибирах установих, че за сега колата върви добре и не прекъсва, ще видим колко време ще изкара така. Който желае може да опита. Успех!
Reply

#14
Здравейте колеги. Понеже имам същата кола с подобен проблем (придърпване в комбинация със здраво пушене,като КРАЗ ), ще се прикача към темата, за да не правя нова. Та при мен Vida-та показва грешки ecm-0002 и ecm-0092. Насочил съм се към регулатора за високо налягане. Ако някой има идеи ще съм му благодарен
Reply

#15
Така, сега е време да се похваля. Придърпването го реших със смяната на регулатора, а пушенето се оказа от дебитомера (показва по-високи стойности, които са нормални за двигател около 200 коня).
Reply

#16
Колеги имам един жесток проблем карам Волво в50 2005та година 2.0 дизелче страхотен автомобил  136 к.с обаче ми излезна уникален проблем !! Светва ми чека че не стига нафта до двигателя, имам балончета въздух в маркуча който излиза от горивния филтър, падат ми оборотите в движение и ми гасне колата отделно едвам я паля също така и прехлъжва отделно не иска да ми качи понякога от 3000 оборота нагоре...мислех ме че е от масло филтри и тн смених си ги на точните км 10000 и тръгна всичко ок и после пак стана така...
Reply

#17
Здравей, колега след смяната на горивния филтър най вероятно бързите връзки не уплатняват и взима въздух и затова имаш балончета. Системата трябва да е добре хермитизирана за да не връща нафтата обратно в резервоара, защото в резервоара няма помпа за да подкачи нафта. И напълно е възможно от там да ти идва проблема.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)