The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Кормилна рейка

#11
Всъщност Пифа е прав, а на въпроса ти дали ще я свалят отговора е - не, това не е автосервиз.
Витали, т.е. vato не знам дали не замина вече на плаване и е възможно дълго време да не е в БГ.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#12
Stanchoni Wrote:Всъщност Пифа е прав, а на въпроса ти дали ще я свалят отговора е - не, това не е автосервиз.
Витали, т.е. vato не знам дали не замина вече на плаване и е възможно дълго време да не е в БГ.

Благодаря разбрах, жалко че никой не се е занимавал сам да си я направи, и да сподели опит.
Ще се свържа с фирмата която ми даде да ме ориентират.
Всичко най-добро желая.
Reply

#13
Stoyanpol Wrote:Благодаря за бързия отговор, но това е само за сервиз Smile
........
Не намерих тема, как да си я направим сами, ако ръчичките ни не са завряни някъде SmileSmileSmile
Мога да твърдя, че мойте са на място, но не съм разглобявал такова нещо, сигуен съм, че не е нещо космическо но все пак съвети от преминали по този път няма да са излишни.
Благодаря.

Здравей колега,

Ето едно ръководство как се ремонтира рейка TRW на волво. - <!-- m --><a class="postlink" href="https://www.clubford.org/forum/viewtopic.php?f=7&t=54262">https://www.clubford.org/forum/viewtopi ... =7&t=54262</a><!-- m -->

Аз не събрах смелост, а и мойте ръчички са си на място. Има доста тънка специфика, която едва ли ще се успее от първия път да се уцели, а и няма да стане пред блока.
Виж след втора, трета - ще ги правим директно на асвалта :mrgreen:

Ако все пак си се решил, имам една която ще ти я подаря за да се изучиш, та после да показваш.
Във форума всеки носи радост. Един на влизане, друг на излизане...

Човек и общество...
Reply

#14
Да споделя една хубава новина, не зная дали има писано във форума, и затова ще пиша.
Днес смених кормилната рейка оригинал "TRW", с рейка "SMI" Made in France.
В един руски сайт го има описано, но и аз ще го опиша, ако се наложи на някой поне да не се чуди.
На 850-ката оригинално е TRW , на S 70 97'- 2000г. се монтират TRW и SMI разликата между двете е във вътрешните накрайници, TRW е с резба М14, а SMI е с М16.
Другата разлика е в малките тръбички, не са взаимозаменяеми, при TRW няма О-пръстени а при SMI има,
също така има разлика в дължината им около 1 см. ако взимате рейка гледайте тръбичките да са на нея.
Благодарности на колегата CУAW, бирата е от мен.
Успех на всички.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)