The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Какъв Евростандарт е volvo s40 2.0 d

#1
Здравейте , интересува ме какъв е Евростандарта (Euro 3 или 4 ) на Volvo s40 2.0 d 136 hp от 2004 до 2007 .
На някой обяви виждам ( не само тези в БГ ) , че тези от 2004 та са написани като евро 3 , на други като евро 4 . Опрделено не искам да си взема кола , която да е с Евро 3 , но не ми е ясно от къде идва разликата . Мислех че всичките са Евро 4 или греша ?
Reply

#2
След 2008-а имат задължително DPF и са Euro 4. Преди това в предходните години зависи дали са само с катализатор и/или DPF. Разликата е в изхвърлените вредни емисии и ако колата е с DPF/FAP съответно те са по-малко и влиза в по-висок клас екологичен клас, т.е. Евро 4.
Reply

#3
Euro 4 - след януари 2005.
Reply

#4
Добре , мерси . Ще гледам за кола от 2005 нататък
Reply

#5
abdahorn Wrote:Здравейте , интересува ме какъв е Евростандарта (Euro 3 или 4 ) на Volvo s40 2.0 d 136 hp от 2004 до 2007 .
На някой обяви виждам ( не само тези в БГ ) , че тези от 2004 та са написани като евро 3 , на други като евро 4 . Опрделено не искам да си взема кола , която да е с Евро 3 , но не ми е ясно от къде идва разликата . Мислех че всичките са Евро 4 или греша ?

Виждайки тема в Български автомобилен форум на тема екология съм силно впечатлен, че не се обсъжда свалянето на DPF и катализатор. Smile
Euro 4 е стандарт за отделени емисии лимитиращ нивата им до стойности налагащи филтрирането на твърдите частици в газовете. В сила е от Януари 2005-та. Което значи, че автомобили след средата на 2005-та би трябвало да са с DPF и Euro4.
Reply

#6
Това е малко странно , защото съм разглеждал доста коли на VAG , примерно 1.9 tdi 105 hp , от 2005-2007 ма , които са без ДПФ със сигурност ( фабрично не е слаган ) и ги водят всичките euro 4 . Почвам да се обърквам малко Big Grin
Reply

#7
Здравейте, понеже не съм много на "ти" с техниката имам S80 2.4D евро 4. Има ли вариант при който да го направя евро 5?
Reply

#8
abdahorn Wrote:Това е малко странно , защото съм разглеждал доста коли на VAG , примерно 1.9 tdi 105 hp , от 2005-2007 ма , които са без ДПФ със сигурност ( фабрично не е слаган ) и ги водят всичките euro 4 . Почвам да се обърквам малко Big Grin



При VAG всичко е възможно... Предвид последните скандали около тях.

Всъшност не съм на 100% сигурен, че първите евро 4 на Волво имат DPF.
Но не е проблем да се провери за конкретнен екземпляр.
По принцип би трябвало в документите да си пише каква и е екологията на колата.
Reply

#9
Ами за пример давам на баща ми тойотата , която е 2010 та година , но модела е правен през 2007 ма . Тя е без ДПФ , водят я Евро 4 , а ушкем от 2009 нататък всички ги водят евро 5 . Объркана работа. Смятам , че с тези санкции много скоро евро 1.2.3 ще им бъде забранено достъп до центъра на София или ще има данъци по тежки , така че държа да е евро 4 ... струва ми се че някой коли са евро 4 с дпф други пак без.. не ми е много ясно
Reply

#10
Cavalera Wrote:Euro 4 - след януари 2005.

Моята беше производство Март 2007 и беше Euro 3 Wink
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)