The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Какъв Евростандарт е volvo s40 2.0 d

#21
Днес взех от МотоПфое документа отразяващ еврокатегорията на моя автомобил: S40II, 2.4I 170к.с. бензин, 2004г. ЕВРО IV е.
Reply

#22
Моето В70 2005г е с ДПФ. В големият талон пише Евро 3. Ходих днес до Пlевенското Мoто-Пфое и по ВИН от Вида ми извадиха, че се води Евро 3. А като купих колата на стъклото имаше знак за навлизане в центъра на Мюнхен, който да показва каква норма е автомобилът и беше залепен Евро 4

   
XC70 T6    MY12 - (2021 -   )
XC70 D3    MY12 - (2019-2021)
V70   D5    MY05 - (2015-2019)
V70   2.5D MY00 - (2011-2015)
V40   2.0   MY98 - (2008-2011)
460   1.8   MY90 - (2005-2008)
Reply

#23
По принцип темата с евро стандарта е малко особена при Волво с40/ в50. Моето например е фейслифт, евро 4, но е без катализатор фабрично. Същевременно има такива, които са преди фейслифта и са оборудвани с катализатор. Мисля че 7мата или 8мата цифра от Вин номера обозначава евро категорията на автомобила. Този въпрос се коментираше някъде по чуждите форуми.
Reply

#24
(11-07-2018, 07:25 PM)ivobivo Wrote:
pamporov Wrote:Значи ще трябва да се вади документ от Мотопфое, за да се боря с данъчната администрация......
като гледам последните анонси по новините и ми идва да емигрирам...то са увеличени данъци за "стари" коли, то са граждански на колата която, ако е с "лоша репутация" то следващият собственик ще плаща х4 - просто нямам думи. Може ли някой да ми каже как мотора ми който 6 месеца седи на трупчета може да нанесе щети на друг човек или МПС, но аз си му плащам ГО за цяла година т.к. до скоро ги дерегистрираха служебно. Или аз като единствен водач в семейството мога едновременно да карам и колата си и мотора си и съответно да им плаща ГО и на двете като поп...обичам Родината си, но мразя държавата!!!
BTW данъкът на мотора ми който е 2001 е 100 лева и сега ще скочи с 30%, а данъкът на 22 местен автобус в София е 22 лева - как ви се струва  :o

Ще ти кажа,че емигрираш ли няма да е по различно-даже в пъти повече :Smile басма не цепят особенно с дизелите -в Германия БМВ бензин 500 и от горе коня мой познат плаща 200 евро данък ,аз с 205 коня плащам 390 евро видиш ли щото е дизелак-колкото до застраховките майка ти е жална в цифри-за данъка-регистрирах си колата ноември и хоп декември липсват 390 евро от сметката ми без обяснения или без да съм им давал банкова сметка или разрешение или квото и да било-само малко по различно стои въпросът с възможностите на човек с оглед на работа и заплащане-тук в Германия колкото и скъпо да се вижда успяваш докато в БГ искат, но не питат можеш ли или не и не ги интересува кърлежите гадни че хората са гладни,но това е друга тема Smile Колкото до евро 3 или 4 незнам-преди да си взема XC 70 D5 карах пежо 807 2004г. с дпф и ми го водеха евро3,а относно влизането в централните части на Берлин си имах зелен плакат(лепенка) и нямах проблем Smile ....и тук са кучета и влачат рейс-стига да си плащаш Smile
Reply

#25
Да повдигна темата. Поради ред причини едва миналия месец минах през КАТ-София за да ми издадат нов талон с вписана еврокатегория. Необходимо ли е да подавам нова декларация в данъчната служба, за да се преизчисли данъка, или информацията от КАТ-София ще отиде по електронен път в данъчната администрация, и ще се обработи?
Reply

#26
Не би трябвало. Поне при покупка и продажба на коли отписването и записването става автоматично.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)