The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined variable $thumblist - Line: 1033 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1033 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 1 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Волво XC70 - дневник

#11
Колеги, в крайна сметка капарирах колата, която бях линкнал в първия коментар. Ще видим какъв ми е бил късметът. В сряда ще я регистрирам и директно отива за смяна на филтри, масло и ремък.
Reply

#12
nikola.tsakov Wrote:...относно мощността- моята е D5 мотора с 2 турбини и 205 коня, ама малко мудно ми се струва.
...ами и аз така преди да се метна на XC90 с V8 ходих да пробвам XC70 D5 185к.с. с ръчна скоростна кутия и впечатлението ми беше, че нищо повече не ми дава като динамика в сравнение дизеловата (140к.с.) кола която карах тогава - може би заради по голямото си тегло или заради по-късите скорости на 6 степенната кутия. От там везните натежаха към атмосферката с 315 коня която се разгръща още от 1500 та чак до 6500 оборота. Иначе успех с твоето D5 и много безаварийни километри Wink
бай Вълчо си харчи, но като за "малка ГАЗ-ка" не е толкова страшно, а и ти пълни душата на MAX ...до тук толкова - цък >> [Image: 942505.png]
V8 is the Soundtrack of my Life !!!
Reply

#13
[img][img][/img][/img]Колеги, днес регистрирах колата. Бързо и спокойно мина всичко в КАТ, в 10:30 сутринта вече бях с докумнетите и номерата. За първи път минавах процедурата по регистрация на нов внос кола и се бях настроил за голямо чакане, но явно имах късмет.
Качвам няколко бързо щракната снимки на колата. Понеделник съм и запазил часк в МП за масла, филтри и ремък и вече каквото изскочи евентуално. Като цяло въпреки недоверието ми към търговците може да се окаже, че колата си е на реалните 190 000. Като минавах прегледа в КАТ се заговорих с двамата техници, че бяха впечатлени как са ми я дали с чисто нови гуми и оттам стана дума, че цялостно им се струва запазена и почнаха да се интересуват за колко съм я взел и тн. Накрая единият взе ВИН номера и провери в някакъв сайт (така и не разбрах какъв) и излезе същото инфо, което го пише и в сервизната история - последно обслужване в оторизирания сервиз в Италия на 150к. Покарах я иначе днес след като я взех и не е излязло нещо, което да ме притесни, но още е прекалено рано. Да видим след понеделника какво ще е положението.


Attached Files Thumbnail(s)
           
Reply

#14
Честито! Кефи ме как се белее вътре. Според мен нищо чудно км да са истинските. Повечето търгаши връщат между 130к и 150к. Така де.. като ше я циганят, поне да е истински.
4.4.. there is no replacement for displacement!
Reply

#15
Честито и от мен!
Може ли и една молба като идеш в МП да попиташ за ъпдейт на софтуера на същата като твоята какво струва, за двг и скоростите или цял пакет. Ще съм благодарен за такова инфо. Със здраве да се кара!
VOLVO Т4 - ex
VOLVO XC 70
VOLVO C 30
Reply

#16
Честито колега, много добре изглежда!
Reply

#17
Честито колега. Със здраве да си я караш.
Днес се рових за филтри. Пълен комплект на Mahle(маслен, въздушен, горивен и купе с активен въглен) излиза към 150 лв. Маслото ми е още хикс малко. Гледам моята няма щека. Май няма да мога да го сменя в нас.
Моята предишният собственик бая пари е налял в нея. Което пък е добре за мен. Не съм ходил на сервиз още да я погледна от долу.
Трябва да отида и до Виваком да си поговоря с тях за втора карта за един номер. За мое съжаление колата е с built-in телефон.
Вчера ходих на работа с нея (20 км градско и 80 по магистрала). По магистралата карай на темпомат с 120 и ме очарова със среден разход 7,4 литра.
Reply

#18
nikola.tsakov Wrote:Трябва да отида и до Виваком да си поговоря с тях за втора карта за един номер. За мое съжаление колата е с built-in телефон.

Няма смисъл да се разхождаш до Виваком, това само А1 го предлагат като "Екстра СИМ".
Reply

#19
Така и така сте започнали - какво трябва да се направи, за да свържем телефона с колата? Принципно съм си свалил ръководството за модела и почивните дни смятам да чета, че сега не остава време, но ще се радвам и вие от първа ръка да кажете. Също така - навигацията като ми е карта само за Европа има ли някакъв шанс да я върнем към живота у нас или е прекалено морално остаряла и неподдържана?
Reply

#20
Колеги, днес взех молата от МП. Някакси докато не беше обслужена не чувствах нещата като напълно готови, така че за мен днес е денят, в който реално съм взел колата.

Човекът, който я е обслужил каза, че е приятно впечатлен от колата (за стреляне в тъмното при новия внос) На реалните километри е и няма нищо притеснително. Сменихме всички масла и филтри (+АСК) ремъка и обтегачите. Филтрите, които са свалени били оригинални, което говори, че е обслужвана добре, а обтегачът бил от някакъв нов модел (не разбрах точно), така че най-вероятно това също е било обслужено, но няма как да знаем със сигурност. Всичко ми излезе 1400лв.

На диагностиката няма някакви притеснителни грешки. Единствено имало нещо в предна дясна брава във вратата, но реално тя в момента не прави никакъв проблем. Не знам какво може да очаквам. Първата снимка, кояти съм качил са грешките, които са излезли. Подчертали са ми ги - някой ако знае какво по-конкретно са и дали са повод за притеснение ще се радвам да каже.

За климатикът не остана време да оправим - вероятно фреонът му е малко, защоъо не духа много студено. Нещото, което го мисля повече е едно зъркане, което се чува като работи. Нямам идея от какво е, вероятно мобе да излезе нещо покрай климатика, но го оставям за по-натам засега.

Друго странно, което забелязах е, че не ми работи reset бутона. Не ресетва меренето на разхода и не занулява километрите (това поне мога и от таблото). Всичко друго по лостчето си работи, което още повече ме озадачава. Възможно ли е само ресет-ада е отказал?

И едно странично питане - голата е без леген в багажника. Със сигурност искам да си взема - дори да не е оригиналният леген може и гумена постелка просто. Гледам в стелки. Бг и подобно сайтове и само ме притеснява да не миришат на гума много. Някой ако има опиъ откъде да взема ще съм благодарен да сподели.

Качвам и малко снимки за финал основно на интериора, че отвътре така и не съм я снимал като хората. Втората е за спомен - километрите, на които я взимам. Да е живот и здраве ще видим до колко ще изкара. Още нямам много впечатления, сигурно около 60км съм и направил градско само, но едно е сигурно - усещането е корено различно и ми доставя голямо удоволствие. Мисля че тепърва трябва да се потвърждава това.

Малко по-дълъг стана поста, но няма как за първи реален пост. Big Grin


Attached Files Thumbnail(s)
                       
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)