The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Съвети за покупка на Volvo S80

#11
и последен съвет тук - ако по-бързо искаш да намериш читава бензинка в БГ намери във Facebook групата "Волво Клуб България / Купува-Продава" https://www.facebook.com/groups/1460850227546946/ и публикувай там, че търсиш "гледана бензинка с АСК TF-80SC" от S60 след 2006 или S80 след 2007 за да завалят предложенията Wink
бай Вълчо си харчи, но като за "малка ГАЗ-ка" не е толкова страшно, а и ти пълни душата на MAX ...до тук толкова - цък >> [Image: 942505.png]
V8 is the Soundtrack of my Life !!!
Reply

#12
Напълно съм съгласен с колегата Ivobivo!Моята е бензин,101 коня,доволен съм!Зависи какви са ти изискванията.Относно возията-няма сравнение между Волво(въпреки двигателя) и другите марки автомобили.Разликата е Балкан.  Wink
Reply

#13
(04-22-2020, 05:59 PM)ivobivo Wrote: и последен съвет тук - ако по-бързо искаш да намериш читава бензинка в БГ намери във Facebook групата "Волво Клуб България / Купува-Продава" https://www.facebook.com/groups/1460850227546946/ и публикувай там, че търсиш "гледана бензинка с АСК TF-80SC" от S60 след 2006 или S80 след 2007 за да завалят предложенията Wink

Много ти благодаря, присъединих се към групата. В моя случай самата покупка няма да се случи веднага, тъй като първо искам да продам Зафирата и респективно да видя колко по-точно външно финансиране ще ми е необходимо, но все пак е хубаво, че има такава група. Със сигурност бих избрал нея пред застоялите по автокъщи екземпляри. Поне знам, че шансът за колата да са полагани грижи и най-вече да е била в движение напоследък, не преди 2 години, е по-голям.

Сърдечно ти благодаря за съветите Smile

(04-22-2020, 06:34 PM)petarslavev Wrote: Напълно съм съгласен с колегата Ivobivo!Моята е бензин,101 коня,доволен съм!Зависи какви са ти изискванията.Относно возията-няма сравнение между Волво(въпреки двигателя) и другите марки автомобили.Разликата е Балкан.  Wink

Никакво съмнение нямам. Аз като се кача в 850-ката, която е на 25 години, ако не е и на повече, няма нищо общо като возия със Зафирата от 2000г. Мощности няма и да споменавам, защото едното е 1.8, другото 2.5, та няма смисъл да се коментира, но определено е в пъти по-комфортна, въпреки че е съвсем друго поколение кола.

Иначе не съм се замислял детайлно за конете, но да речем, че спокойно бих взел нещо по-мощно от това, което карам в момента(125 коня). Върти ми се в главата нещо от сорта на 150-180 диапазон.
Reply

#14
Сега прегледах пазара в Мобиле и падам - доста са се снижили цените, щом едно AWD Т6 претъпкано с екстри са го пуснали на 13500 лв., разбирай 13000 лв. с пазарлък....
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#15
(04-23-2020, 06:44 AM)bell Wrote: Сега прегледах пазара в Мобиле и падам - доста са се снижили цените, щом едно AWD Т6 претъпкано с екстри са го пуснали на 13500 лв., разбирай 13000 лв. с пазарлък....

Дано да продължи тази тенденция. Иначе 13 000 определено ще ми е извън бюджета. Иска ми се да се вместя в рамките на максимум 10 000 лева общо, като тук говорим и за първоначалното обслужване, регистрации и прочие. Кажи речи правя сметка да продам текущата кола за 2500 да речем, да извадя още 4000, 4500 и останалото да е дофинансиране в рамките на нормална сума.
Може би просто все още не ми е дошло времето за S80, а по-скоро трябва да се огледам в S60-ките Smile
Reply

#16
(04-23-2020, 09:34 AM)nedqlkow Wrote:
(04-23-2020, 06:44 AM)bell Wrote: Сега прегледах пазара в Мобиле и падам - доста са се снижили цените, щом едно AWD Т6 претъпкано с екстри са го пуснали на 13500 лв., разбирай 13000 лв. с пазарлък....

Дано да продължи тази тенденция. Иначе 13 000 определено ще ми е извън бюджета. Иска ми се да се вместя в рамките на максимум 10 000 лева общо, като тук говорим и за първоначалното обслужване, регистрации и прочие. Кажи речи правя сметка да продам текущата кола за 2500 да речем, да извадя още 4000, 4500 и останалото да е дофинансиране в рамките на нормална сума.
Може би просто все още не ми е дошло времето за S80, а по-скоро трябва да се огледам в S60-ките Smile

За 9-10 бона ще намериш нещо, което да е редовен приятел на местния сервиз, макар че всичко е до късмет Smile
Но алтернатива наистина е s60 ...
Успех!
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#17
(04-23-2020, 12:44 PM)bell Wrote:
(04-23-2020, 09:34 AM)nedqlkow Wrote:
(04-23-2020, 06:44 AM)bell Wrote: Сега прегледах пазара в Мобиле и падам - доста са се снижили цените, щом едно AWD Т6 претъпкано с екстри са го пуснали на 13500 лв., разбирай 13000 лв. с пазарлък....

Дано да продължи тази тенденция. Иначе 13 000 определено ще ми е извън бюджета. Иска ми се да се вместя в рамките на максимум 10 000 лева общо, като тук говорим и за първоначалното обслужване, регистрации и прочие. Кажи речи правя сметка да продам текущата кола за 2500 да речем, да извадя още 4000, 4500 и останалото да е дофинансиране в рамките на нормална сума.
Може би просто все още не ми е дошло времето за S80, а по-скоро трябва да се огледам в S60-ките Smile

За 9-10 бона ще намериш нещо, което да е редовен приятел на местния сервиз, макар че всичко е до късмет Smile
Но алтернатива наистина е s60 ...
Успех!

Благодаря!

Дано да разполагам с повече, знам ли как ще се развият нещата, но реалистично погледнато в този бюджет горе долу ще трябва да се вмествам.
Reply

#18
Привет, колега!
Включвам се в темата за да споделя мнение от първа ръка. Имам и двата модела, така че ще ти кажа по няколко думи за тях.
S80, D5, 185к.с., 2007г.
-голяма, тежка кола с много хубава возия, бих казал с добра маневреност, предвид размерите и;
-широки и удобни седалки;
-уредите са на подходящи и лесно достъпни места;
-според мен повечето к.с. са предимство (не натоварваш двигателя; при нуждя ускорява по рязко и бързо и т.н.);
-разход около 8 и по-малко. Почти не откривам разлика между борд компютър и зареждане пълно/пълно;
-багажника е голям, но отвора е специфичен (все пак не е комби), което понякога затруднаява.
- на таблото няма показател за температурата на двигателя;

S40, D5, 180к.с., 2006г.
-кола среден клас, с добра возия, бих казал доста пъргава (предвид съотношение к.с. тегло);
-седалки по-малки, но сравнително удобни;
-уредите са опростени на подходящи места;
-разход може би, колкото S80, предвид факта, че се кара почти изцяло градско. Има разлика при борд компютъра и зареждане пълно/пълно;
-багажника е доста по-малък и равен, отново със специфичния отвор;
-габаритите са по-малки от S80, което е по удачно за градски условия;

Към това добавям:
-повечето к.с. водят до по-високи данъци;
-по-големи разходи за гуми и застраховка;
-при автомата, първите километри трябва да не го ръчкаш много;
-S60 земя мястото между горните два автомобила. Има същите двигатели и скоростни кутии. При него се наблюдава определено недозавиване (на това се свиква).

Извинявам се за дългия пост, но реших, че така по-лесно ще добиеш представа за колите.
Volvo S80, D5, 2007г.
Volvo S40, D5, 2006г.
Клубна карта № 00269
Reply

#19
(04-24-2020, 06:32 AM)stivmar Wrote: Привет, колега!
Включвам се в темата за да споделя мнение от първа ръка. Имам и двата модела, така че ще ти кажа по няколко думи за тях.
S80, D5, 185к.с., 2007г.
-голяма, тежка кола с много хубава возия, бих казал с добра маневреност, предвид размерите и;
-широки и удобни седалки;
-уредите са на подходящи и лесно достъпни места;
-според мен повечето к.с. са предимство (не натоварваш двигателя; при нуждя ускорява по рязко и бързо и т.н.);
-разход около 8 и по-малко. Почти не откривам разлика между борд компютър и зареждане пълно/пълно;
-багажника е голям, но отвора е специфичен (все пак не е комби), което понякога затруднаява.
- на таблото няма показател за температурата на двигателя;

S40, D5, 180к.с., 2006г.
-кола среден клас, с добра возия, бих казал доста пъргава (предвид съотношение к.с. тегло);
-седалки по-малки, но сравнително удобни;
-уредите са опростени на подходящи места;
-разход може би, колкото S80, предвид факта, че се кара почти изцяло градско. Има разлика при борд компютъра и зареждане пълно/пълно;
-багажника е доста по-малък и равен, отново със специфичния отвор;
-габаритите са по-малки от S80, което е по удачно за градски условия;

Към това добавям:
-повечето к.с. водят до по-високи данъци;
-по-големи разходи за гуми и застраховка;
-при автомата, първите километри трябва да не го ръчкаш много;
-S60 земя мястото между горните два автомобила. Има същите двигатели и скоростни кутии. При него се наблюдава определено недозавиване (на това се свиква).

Извинявам се за дългия пост, но реших, че така по-лесно ще добиеш представа за колите.

Много ти благодаря за изчерпателния пост!

Определено ще ми бъде полезно, когато дойде моментът. А какво ти е мнението за смяна на маслото на автомата? Понеже когато купих Зафирата това беше първото нещо, което направих в Джемини. Закарах я да изкарат старото масло долкото е възможно и да ми сипят ново, с нов филтър, защото нямах идея кога е наливано за последно и общо взето в какво състояние е, като изключим, че не ми изглеждаше окей на външен вид(сегашното ми масло все още е розово след 30 000 км, а онова беше кафеникаво). На теб автомата създавал ли ти е някакви проблеми?

Иначе определено ми се иска да е S80, но слушайки колегите, май май не съм дорасъл още и няма да ми стигне бюджета. От тази гледна точка ми се струва като нелоша идея да се замисля и за по-евтиния вариант.
Reply

#20
След като взех S80, направих цялостно обслужване (включително и смяна на маслото на автомата) във Варна при Севдо. 
S40 обслужвам постепенно - първо ремък, ролки, водна помпа; после масло и филтри; сега идва ред на масло за АСК. Понеже колите са две, имам алтернатива. Ако караш само една кола не бива да правиш компромис, не знаеш какво е правено по колата, кога е обслужвана, с какво и т.н.
Доволен съм от автомата. Жена ми също кара и това я улеснява.
Малко съм предубеден - пак Волво, пак D5, пак автомат... ☺
Volvo S80, D5, 2007г.
Volvo S40, D5, 2006г.
Клубна карта № 00269
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)