The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
volvo S 40 115 h.p. ходова част

#1
Здравейте колеги,преди три дни си купих колата Volvo S 40,тя е от 2011 г. на 126000 км. доказани . Двигателят е дизелов 115 к.с. преди малко се върнах от сервиз и човека ми каза,че колата няма никакъв проблем. Имам два въпроса към вас 1. В сервиза за обслужването на колата (ангренажен комплект и водна помпа,филтри и масло) ми искат 700 лв. като ми дават гаранция 60000 км. добра ли е офертата според вас? 2. Колата няма никакви забележки по външният вид и салона,обаче усещам всяка дупка. Преди ден се качвах на Витоша с нея и като се прибрах ме болеше кръста. След това се качих на старата си кола и го няма това усещане на всяка дупка. Питането ми е така ли вози този модел на Волво или има проблем в ходовата част?
Reply

#2
Не е нормално да вози прекалено твърдо. Имам S40 (но старото) и нямам такива оплаквания. Възможно ли е предишния собственик да е правил някакви спортни тунинги, примерно сменени пружини или нещо такова?
По-вероятно ми се струва да е за смяна на тампони (макферсон), неотдавна имах такъв проблем с S60 и смяната на тези тампони промени значително комфорта вътре. Във всеки случай е добре някой да я вдигне и да я разгледа дали няма някакви неприятни изненади и да каже какъв точно е текущия проблем.
Reply

#3
(08-24-2020, 10:43 AM)phalaaxx Wrote: Не е нормално да вози прекалено твърдо. Имам S40 (но старото) и нямам такива оплаквания. Възможно ли е предишния собственик да е правил някакви спортни тунинги, примерно сменени пружини или нещо такова?
По-вероятно ми се струва да е за смяна на тампони (макферсон), неотдавна имах такъв проблем с S60 и смяната на тези тампони промени значително комфорта вътре. Във всеки случай е добре някой да я вдигне и да я разгледа дали няма някакви неприятни изненади и да каже какъв точно е текущия проблем.

Здравей колега,благодаря за отговора. Бях в сервиза на Волво в София и в друг сервиз на двете места ми казаха,че няма проблем по ходовата част. Обаче жена ми не ще и да се качи на колата,защото друса и я боли кръста. Твърдо влиза в дупките и се клати на ляво на дясно след дупка. Колата я е карал възрастен италианец,но е възможно да я е взел с по-твърдо окачване. Чудя се дали тези прегледи на ходовата част само с оглеждане и щанга са достатъчни и дали да не отида на така наречената тресачка?
Reply

#4
С какви гуми караш, според спецификациите на колата ли са и колко е налягането в тях, провери на повече от едно място? Аз веднъж заради грешно показание на манометър ги бях понапомпал повече(с последствие се оказа, че са били на 2,5-2,6 атмосфери) и усещах всяко камъче, пукнатина и ръбче на пътя, да не говоря за дупка. Ако гумите са поостарели т.е са станали малко по-пластамсови, и ако са напомпани повече, ти заминава целия комфорт. Моята кола е V50, 2010г., карам я с летни 205/55/16 и зимни 195/65/15 , напомпани на 2,1-2,2 атмосфери.
Reply

#5
(08-25-2020, 06:43 AM)veselin111 Wrote: Моята кола е  V50, 2010г.,  карам я  с летни 205/55/16 и зимни 195/65/15 , напомпани на 2,1-2,2 атмосфери.

Спам, извън темата: как завря 15" джанти на V50?
[Image: volvo-xc-60-r-design-d5-awd_medium.png][Image: citroen-c3-picasso_medium.png]
[Image: opel-movano-3500_medium.png]
Reply

#6
(08-31-2020, 06:49 PM)NuclearWinter Wrote:
(08-25-2020, 06:43 AM)veselin111 Wrote: Моята кола е  V50, 2010г.,  карам я  с летни 205/55/16 и зимни 195/65/15 , напомпани на 2,1-2,2 атмосфери.

Спам, извън темата: как завря 15" джанти на V50?

Стават напълно нормално, вярно много са близо до спирачните апарати, но не опират. Все пак са си по спецификация. Според стикера, които е залепен на колоната на шофьорската врата, описаните размери са: 195/65/15, 205/55/16/, 215/50/17. Wink
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)