The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo S60 проблем с климатик.

#1
Климатика на колата прави следния проблем.
Когато поработи няколко минути - спира, и трябва да се изключи за няколко минути за да заработи пак.
Преди няколко дни допълних с фреон. Доколкото ми е известно предишното допълване е било преди поне 3 години. Допълнено беше малко под 300 грама фреон.
Според човека, който допълни колата ниското и високото налягане на климатика са добре.
Защо изключва през няколко минути човека не можа да ми каже - нямах възможност да оставя колата за по-дълго време.
В момента съм в района на Варна.
Моля посъветвайте ме за сервиз, който може да ми реши проблема в района на Варна или София.

От време на време от сектора на двигателя се чува едно отмерено чукане. Не зная има ли общо с климатика, но не ми харесва тоя звук. Като изключа двигателя и пак го стартирам чукането изчезва.
Reply

#2
Съединителя на компресора вероятно е за ремонт.
В София - При Младен - http://volvo-alternative.com/
Варна - Севдалин. Сервиза на товарна гара.
Reply

#3
Сервиза на климатика явно ще остане за София, но междувременно чух едно чукане, което се чува някъде около предно дясно колело. Някой да има идея за какво иде реч?
Търся как да прикача файл, но не намирам за момента. Утре сутринта ще намеря къде да кача записа на чукането и ще дам линк.

Чува се докато работи двигателя. Аз го чух на място. В движение не зная. И не се чува винаги.
Reply

#4
https://dox.abv.bg/download?id=25ac1a72ba

Това нещо трябва да е звуковия файл с чукането, записано с телефона.
Какво може да чука около предно дясно колело? Там някъде май беше горивния филтър, но какво общо има той и как би могъл да издава подобен звук?

На спрял автомобил звука се чува, но до момента не съм разбрал от какво зависи кога ще започне това чукане.
В движение също чука. Сякаш започва на случаен принцип.

Ако не съм успял да кача файла или ако не се сваля - пишете ми.
Reply

#5
Говорих със Севдалин и той ме препрати към човек, който се занимава само с климатици. Мисля че името беше Андон (с Д) Недев. Последния ми каза нещо за някакъв датчик, който се намира под жабката и за чиято смяна трябва да се разглобят доста неща, включително сваляне на волана, който датчик най-вероятно бил причината за проблема, понеже подавал сигнала не на 2-3 градуса, а на 10-12.
Предвид че въпросният датчик може да се повъча само през МП (така ми беше казано) и предвид че бях на почивка - ремонта не беше правен във Варна.
И предвид, че колата не е моя - не зная кога ще се предприеме следващата стъпка, но когато има развитие ще си попълвам темата.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)