The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo XC40 - избор на зимни гуми и джанти.

#1
Здравейте колеги, winter is coming  и трябва да се подготвяме с нови зимни гуми. Искам да си купя зимни гуми и джанти, за да мога да ги въртя сам когато се налага(живея в Белгия и смяната на гуми започва от 50 евро). На старото V50 ги въртях в сервиз и всяка година давах по 120 евро. Затова сега мисля за комплект с джанти. Бюджета ми е 800- 1000 евро за гуми и джанти. Не съм много наясно с джантите, и ще съм благодарен за всякакви съвети. Има ли някаква особеност при избор на джантите за зимни гуми. 
Иначе гумите на които съм се спрял са Nokian 235/55 R18 104 H или  Continental Winter contact TS 850. Сега съм с 18", но дали ще мога да карам и с Благодаря за съдействието
Volvo V50, 1,6 Drive, 2009
Volvo XC 40, T3, 2020
Reply

#2
Привет, колега!

Като начало ХС40 е доста новичко и едва ли има много такива във форума.

Не знам какви са зимите в Белгия, но намирайки се на север, близо до Гълфстрийм, то е предимно меко, повече дъжд, по-малко сняг и лед. Поправи ме, ако греша. Т.е. предполагам, че Белгийската зима няма нищо общо с тази в РОваниеми или Смолян Big Grin Big Grin Big Grin

Джанти за през зимата, според мен, е по-хубаво да са алуминиеви, минималният размер, в който може да се събере спирачния апарат.

Относно гумите, пак лично мнение, по-дбре чисто нови среден или нисък клас, отколкото "лачени и мркови", но на 10 години Smile (любимите на Ганя)

Отбелязвам, че си избрал нови зимни гуми, висок клас, дали зи заслужава при предполагаемите меки зимни условия из братските Белгийски територии.

Успех с избра, колега, и после сподели впечатления, може да си полезен други му!
[Image: volvo-xc-60-r-design-d5-awd_medium.png][Image: citroen-c3-picasso_medium.png]
[Image: opel-movano-3500_medium.png]
Reply

#3
(10-19-2020, 03:37 PM)NuclearWinter Wrote: Привет, колега!

Като начало ХС40 е доста новичко и едва ли има много такива във форума.

Не знам какви са зимите в Белгия, но намирайки се на север, близо до Гълфстрийм, то е предимно меко, повече дъжд, по-малко сняг и лед. Поправи ме, ако греша. Т.е. предполагам, че Белгийската зима няма нищо общо с тази в РОваниеми или Смолян Big Grin Big Grin Big Grin

Джанти за през зимата, според мен, е по-хубаво да са алуминиеви, минималният размер, в който може да се събере спирачния апарат.

Относно гумите, пак лично мнение, по-дбре чисто нови среден или нисък клас, отколкото "лачени и мркови", но на 10 години Smile (любимите на Ганя)

Отбелязвам, че си избрал нови зимни гуми, висок клас, дали зи заслужава при предполагаемите меки зимни условия из братските Белгийски територии.

Успех с избра, колега, и после сподели впечатления, може да си полезен други му!

Да колега прав си за зимата тук. Вятър работа е, миналата година примерно нямаше никакъв сняг. Досега на V50 бях с Pirelli Winter sottozero 3 и за 10 години нито веднъж не съм газил сняг за да имам впечаление. Но не искам да правя компромиси и затова се спрях на тези гуми. По скоро ми трябват за мокро и леко заледено. Ако ми подскажеш някоя по бюджетна марка за тези условия, ще ти бъда много благодарен.
Volvo V50, 1,6 Drive, 2009
Volvo XC 40, T3, 2020
Reply

#4
https://www.wheel-size.com/size/volvo/xc...3-eudm-161
ex XC90
Reply

#5
Темата с избора на зимни гуми е интересна. Аз трябва да купувам нови обувки на моето XC90 и съм в сериозен размисъл дали да купувам бюджетни гуми или маркови. Размерът ми е 235/65/17. Има бюджетни гуми Корморан, Рикен, Таурус за около 150 лева бройката. Средният клас гуми са около 200-220 лв. Премиум марките Бриджстоун и Мишлен са около 270-280 лева. По принцип държа на качеството, но както споменаха по горе колегите то в България вече няма зима.  Последните години е някаква пародия на зима. Та се чудя струва ли си инвестиция в премиум гуми за нашия вече субтропичен климат.
Reply

#6
За колегата с XC40 - каква е идеята да взимаш по-малки джанти про положение, че няма дъблок сняг, който да газиш а е основно вода?!? А и пътищата в Белгия са една идея по-равни и без дупки от тези в България. Наистина не виждам смисъл в инвестицията за още едни джанти. Моето мнение е да си вземеш хубави зимни гуми за стандартния размер и си карай колата с кеф.

За колегата с ХС90 - аз миналта взима взех тези гуми в същия размер, след като ги тествах на 3 други коли в различни размери предишните години и съм супер доволен, включително и на сняг. Преди това бях изчел доста позитивни мнения за тях. Ако ще се хвърляш на премиум марките, аз съм само и единствено за Континентал (от опит).

Успех и на двамата!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)