The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ъпгрейд на рефлекторни фарове с LED - X70 P2

#1
Здравейте колеги, 

Дали може да споделите мнения за това как читаво може да се ъпгрейднат халогените на моя камион XC70 2006. Понякога извънградско ми е доста некомфортно на къси, имам усещането че светят толкова слабо и късо, че нямам достатъчно време за реакция. Рефлекторите са в доста добро състояние, а пластмасата не е пожълтяла или матирала.

Интересувам се от вариант за LED H7, който разбира се да дава добра осветеност с добре отсечен лъч, който да не заслепява насрещното движение. Ненавиждам "селски" тунинги на фарове, които някои си е направил да си свети, а другите да му мислят.

Имате ли опит със сполучливи подобни ъпгрейди?
Reply

#2
По голям ще е проблема с охлаждането на светодиодите, при високи температури имат навика да деградират. Ако редовно прегряват бързо ще си променят светенето към много по слабо от халогенната лампа.
Reply

#3
Относно охлаждането - бих си купил и Осрам с вентилатори, или Narva, въпроса ми е наистиан най-вече да може да се регулира добре в рефлекторния фар, за да свети добре и за мен, и за насрещния трафик
Reply

#4
Аз на халогените сложих лупи, светят една идея по-добре. Светлинния сноп е отрязан макар че имат и пластина(не я ползвам) за дълги.
   
   
   
   
Това се получи.
ex XC90
Reply

#5
(01-14-2021, 05:58 PM)zorba Wrote: Аз на халогените сложих лупи, светят една идея по-добре. Светлинния сноп е отрязан макар че имат и пластина(не я ползвам) за дълги.




Това се получи.

Халоген не е ли вид крушка ?
Вие ми се струва имате предид фаровете за мъгла, а колегата има предвид самата крушка във фара.
XC90 2008 185cc AWD
Reply

#6
(01-22-2021, 09:22 AM)Denev Wrote:
(01-14-2021, 05:58 PM)zorba Wrote: Аз на халогените сложих лупи, светят една идея по-добре. Светлинния сноп е отрязан макар че имат и пластина(не я ползвам) за дълги.




Това се получи.

Халоген не е ли вид крушка ?
Вие ми се струва имате предид фаровете за мъгла, а колегата има предвид самата крушка във фара.

Прав си колега.
Но съм виждал лупи(даже втора лупа) и на основният фар. 
CL Workshox  тези видях че са правили фарове на ХС90 от без лупа с такива с лупа
В един друг форум https://www.swedespeed.com/threads/quad-...st-3290410
ex XC90
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)