The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Съвет за замяна

#1
Здравейте колеги,

Горд собственик съм на XC90 2007 3,2 бензин с нова газова уредба. Кораба си е супер и съм страшно доволен от него. Никакви проблеми досега - купена е 2018 г. 
Та дилемата сега ми е следната - един колега чака трето дете и ми се моли за Волвото, защото знае че съм го поддържал редовно  и безкомпромисно - чисто нови хубави гуми, смяна на масло на АСК  , и други консумативи. Не ми се разделя с джипката, ама пък да му помогна на човека - иска семеен джип 7 места и т.н. Не иска ван или друго.
та ако се навия да го продам не мисля да изневеря на марката и се огледждам за V70. Харесал съм тази евентуално - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?ac...ink=jvvhfk .
Въпросите са ми:
1. Дали си заслужава да сменям ХС-то с това или друго V70 (все пак съм на 55г. и не съм привърженик на спортно каране и коли. търся комфорт и сигурност)
2. Дали цена около 20 000 лв. ще е реалистична

Благодаря на всички отзовали се със съвет.
Reply

#2
Дали един 14-годишен SUV струва 20 бона? Ми като гледам в мобиле има същия като твоя, но 2008 за 42 000 лв. (предполагам върви с гараж и парцел за разгънато застрояване).

Разбира се има и един осмак за 19 000 - така че цената е нещо като сделка между купувач и продавач.
Ако питаш дали ще се минеш, едва ли предполагам преди 3 години като си го вземал цената едва ли е била драстично по-висока Wink

От тук нататък вече всичко е в сферата на догатките - не обичаш спортно каране, а си набелязал Т5 ... 

Успех!
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#3
gogo, посоченото V70 от обявата определено няма City Safety, защото решетката трябваше да е друга и на средната конзола да има още малко бутони - явно продавача си пише каквото му скимне, а и цената и е паднала с 5 000 лева за 2 месеца ...колкото до това дали е хубаво да смениш SUV с комби според мен има смисъл само ако искаш да караш по-динамично, защото ниската кола дава доста по-добро усещане по завоите... ама ти нали не искаш да се надбягваш Wink
бай Вълчо си харчи, но като за "малка ГАЗ-ка" не е толкова страшно, а и ти пълни душата на MAX ...до тук толкова - цък >> [Image: 942505.png]
V8 is the Soundtrack of my Life !!!
Reply

#4
Значи ако е V70 или S80 ще е по-скоро нещо като бартер. като гледам цените май ще е така. Аз ми се искаше сменяйки ХС-то пак да си карам комфортна и сигурна кола и да остане някой лев за лимонада..
А иначе наистина не съм по-динамичното каране, по скоро както каза някъде Васко Кръпката - "карай бавно даа те видят всички" Smile 
Но знам какво е да караш пъргава кола при изпреварване и т.н.
Другото не е комфорт и си е риск.
Reply

#5
Ако караше XC90 V8 вместо 3.2 щеше да знаеш какво е пъргава, но в никакъв случай не е за спортно каране Wink

Sent from my Redmi K30 using Tapatalk
бай Вълчо си харчи, но като за "малка ГАЗ-ка" не е толкова страшно, а и ти пълни душата на MAX ...до тук толкова - цък >> [Image: 942505.png]
V8 is the Soundtrack of my Life !!!
Reply

#6
Ето моето предложение: https://volvoclub-bg.com/forum/showthread.php?tid=26669
ex XC90
Reply

#7
(04-28-2021, 06:00 PM)ivobivo Wrote: gogo, посоченото V70 от обявата определено няма City Safety, защото решетката трябваше да е друга и на средната конзола да има още малко бутони - явно продавача си пише каквото му скимне...

City Safety няма много общо с адаптивния круиз контрол, чиито 77Ghz радар се монтира в решетката. Smile 
Като сензори се използват лидари и камера монтирани в средата, отгоре на предното стъкло.

https://www.volvocars.com/en-eg/support/...--function

Включва се и се изключва от менютата излизащи на големия дисплей. 
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)