The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
D5 185 проблем със студен старт

#11
(12-13-2021, 01:29 PM)Tisho Wrote:
(11-29-2021, 01:17 PM)momk0 Wrote: Повдигачите са сменяни заедно с вихрови клапи.
Лампата за маслото гасне със самото палене че дори и преди него(Винаги изчаквам всички лампи да загаснат преди да стартирам двигателя)
Течове поне в горната част около дюзите и маркучите за обратно гориво между тях видимо няма. Прави впечатление че не всички са с еднаква дължина, незнам дали има значение..

Знам как звучи  и "трака" дизелов двигател палещ при ниски температури но тук по скоро става въпрос за прекъсване и неравномерна накъсана работа.

Печката подгрява само охладителната течност. Затова мисля, че вискозитета на маслото не играе роля в този случай. Ако беше гъсто маслото щеше да го прави и след като съм я подгрял с печката а направя ли го, няма тези смущения. Карам я с масло 5w40 отговарящо на спецификация MB 229.51


Провери  подгревните свещи, разкарай това масло и сложи 5W30 пълна синтетика, и вероятно ще се оправи. Този мотор е правен за 0W30, за по топъл климат(като при нас) може да се ползва 5W30. В книжката на колата си пише, кое масло в какъв температурен диапазон се ползва.

Подгревни свещи са сменявани и няма разлика в поведението.
Мисля че маслото няма отношение в този случай, защото както казах знам какво е да запалиш дизел през зимата с по плътно масло и как трака докато го разбие и подкачи. Явлението е по скоро прекъсване в следствие на липса на възпламеняване на някои от цилиндрите но е за толкова кратко, че не знам изобщо как може да се хване. Като цяло успях да събера мнения и от техници запознати с марката и вероятно ще се окаже дюза независимо, че са им сменяни разпръсквачи и е правен стенд преди 1г. точно. Но тъй като метода на изключване ще излезе доста скъп може би ще потърся втора употреба да тествам и в последствие ще реша какво да правя. Дали нови от МП или да продължа с тези втора употреба. За сега я паля подгрята с печката и въобще проблема отсъства, но съм отворен към всякакви предложения и съвети.
бивши:
V40 1.9D 115hp '03 - D4192T3
настоящ
Xc70 D5 185hp MY'06 - D5244T4
Reply

#12
Печката ти стопля и маслото защото има маслен охладител . Тези мотори са с малки хлабини и малки канали за маслото . Прекъсването ти идва от това че немогат бързо да се напълнят повдигачите който са били натиснати преди стартирането. Преди да търсиш дюзи си смени маслото с 5w30.
VOLVO 244 GL D24 TIC(ЧЕРНИЯ ОБЛАК)
VOLVO V70 AWD B5244T3
Reply

#13
(01-03-2022, 03:29 AM)stvri Wrote: Печката ти стопля и маслото защото има маслен охладител . Тези мотори са с малки хлабини и малки канали за маслото . Прекъсването ти идва от това че немогат бързо да се напълнят повдигачите който са били натиснати преди стартирането. Преди да търсиш дюзи си смени маслото с 5w30.

От CFE-то ми става ясно че печката не топли маслото защото температура му не помръдва при подгряване с печката. Въпреки това ще ви послушам и при следваща смяна ще мина на 5w30 и ще дам отзив. Благодаря на всички отзовали се!
бивши:
V40 1.9D 115hp '03 - D4192T3
настоящ
Xc70 D5 185hp MY'06 - D5244T4
Reply

#14
Докато си стой маслото в картера където е датчика не се стопля. Когато запалиш маслото от маслената помпа минава през топлообменика след това отива в масления филтър и след това по маслените магистрала към колянов вал и главата. По целия този път се затопля от блока . А това масло което е по маслените магистрали вече е топло и не се е превърнало в гъстата суспензия и бързо напълва повдигачите който са били натиснати преди първото палене.
VOLVO 244 GL D24 TIC(ЧЕРНИЯ ОБЛАК)
VOLVO V70 AWD B5244T3
Reply

#15
Тишо спомена за подгревни свещи,а аз да допълня и за нафтата-сигурен ли си,че е перфектна,а и не на последно място при 20 гр. под нулата незнам какво очакваш колега,че толкова се тревожиш-по описанията на проблема и такава температура си е бял кахър-карай си спокойно Smile ,че да не стане от мухата слон.
Reply

#16
(01-09-2022, 03:19 PM)stvri Wrote: Докато си стой маслото в картера където е датчика не се стопля. Когато запалиш маслото от маслената помпа минава през топлообменика след това отива в масления филтър и след това по маслените магистрала към колянов вал и главата. По целия този път се затопля от блока . А това масло което е по маслените магистрали вече е топло и не се е превърнало в гъстата суспензия и бързо напълва повдигачите който са били натиснати преди първото палене.

Ясно, разбрах те. Не бях запознат с тези неща и както казах още на следващата смяна ще мина на 5w30  Wink

(01-12-2022, 10:21 AM)gusenica Wrote: Тишо спомена за подгревни свещи,а аз да допълня и за нафтата-сигурен ли си,че е перфектна,а и не на последно място при 20 гр. под нулата незнам какво очакваш колега,че толкова се тревожиш-по описанията на проблема и такава температура си е бял кахър-карай си спокойно Smile ,че да не стане от мухата слон.

Незнам къде прочете че проблема се проявява при -20... То в България не е имало такива температури от години...
Гориво зареждам от Rompetrol и слагам допълнително добавка BDC Bardahl разхода с печката зимата в  гр. София в момента ми е 10 и мисля че е приличен
бивши:
V40 1.9D 115hp '03 - D4192T3
настоящ
Xc70 D5 185hp MY'06 - D5244T4
Reply

#17
(11-23-2021, 12:09 AM)momk0 Wrote: Здравейте на всички!

Имам досаден проблем с моето Xc70 D5 185 който се изразява в следното.

При първи (студен) старт при външна температура под 20 градуса в първите няколко секунди (3-5 сек) работата на двигателя не е равномерна а някак си троснато. Пали от първия път без да върти продължително, а всяко последващо палене е гладко...
 
На първо място искам да отбележа, че на диагностика нищо не излиза като грешки!

Важен момент който е добре да отбележа е, че ако я подгрея с печката до достигане на 40+ градуса на охладителната течност (видимо за мен през CFE) колата пали и работи както трябва. 

Тъй като нищо не подсказва от къде идва проблема не ми се ще да почна да сменям излишни части без да имам успех и да се вкарам в излишни разходи.
Имате ли представа кои фактори и датчици отговарят за сместа при първия старт?

Ще се радвам на всеки един съвет от къде да започна и какво да се провери най напред. 
Колата върви чудесно разхода и е приличен, но тази тросната работа на двигателя не ми допада никак. Confused
Благодаря на всички!

Привет колега Smile

Исках да попитам дали имаш развитие по темата, че аз имам същия проблем.
Смених подгревни свещи - никаква разлика.
Дюзите са рециклирани преди 15к км , сега бяха пак на тест - ок са, нямало проблем в тях според хората. 
Сменен и датчик за температура на водата - пак не е от него.

За съжалние нямам печка, но когато колата е била в гараж, проблема е доста по малко изявен. Лятото не го правеше... 
Като цяло се изчерпах от идеи откъде може да идва проблема.  Undecided
Reply

#18
Здравейте,колеги някой ,ако желае да си изкаже мнението за следният автомобил .пък ако собственикът
е съфорумец още по -добре Big Grin https://mobile.bg/21645954997992520
Reply

#19
(03-21-2022, 07:32 PM)Stefan27 Wrote: Здравейте,колеги някой ,ако желае да си изкаже мнението за следният автомобил .пък ако собственикът
е съфорумец още по -добре Big Grin https://mobile.bg/21645954997992520

Може и да бъркам, но LED-а се слага по-късна година, надписа на задният капак и предната емблема също са от по-късна година, десният фар изглежда по-нов. Имах бензиново МY2007 купувано от МП и миналата година беше на 250К. 
Питай за АСК-то, че с тоя теглич може да е ходил на почивка с каравана.
Иначе изглежда добре.
ex XC90
Reply

#20
(03-16-2022, 04:15 PM)vlaai Wrote:
(11-23-2021, 12:09 AM)momk0 Wrote: Здравейте на всички!

Имам досаден проблем с моето Xc70 D5 185 който се изразява в следното.

При първи (студен) старт при външна температура под 20 градуса в първите няколко секунди (3-5 сек) работата на двигателя не е равномерна а някак си троснато. Пали от първия път без да върти продължително, а всяко последващо палене е гладко...
 
На първо място искам да отбележа, че на диагностика нищо не излиза като грешки!

Важен момент който е добре да отбележа е, че ако я подгрея с печката до достигане на 40+ градуса на охладителната течност (видимо за мен през CFE) колата пали и работи както трябва. 

Тъй като нищо не подсказва от къде идва проблема не ми се ще да почна да сменям излишни части без да имам успех и да се вкарам в излишни разходи.
Имате ли представа кои фактори и датчици отговарят за сместа при първия старт?

Ще се радвам на всеки един съвет от къде да започна и какво да се провери най напред. 
Колата върви чудесно разхода и е приличен, но тази тросната работа на двигателя не ми допада никак. Confused
Благодаря на всички!

Привет колега Smile

Исках да попитам дали имаш развитие по темата, че аз имам същия проблем.
Смених подгревни свещи - никаква разлика.
Дюзите са рециклирани преди 15к км , сега бяха пак на тест - ок са, нямало проблем в тях според хората. 
Сменен и датчик за температура на водата - пак не е от него.

За съжалние нямам печка, но когато колата е била в гараж, проблема е доста по малко изявен. Лятото не го правеше... 
Като цяло се изчерпах от идеи откъде може да идва проблема.  Undecided

Здравей, има развитие в застой дето се вика. 
Реших да сваля дюзите въпреки че вече са правени, главно заради факта, че има доста разочаровани от услугите на София Дизел Център.
Дадоха ги в друг сервиз за дюзи на Бош където не веднъж са правили дюзи от D5 и клиентите са доволни. От там казаха, че стойностите които дават при различните режими на работа не отговарят по спецификация и имат големи отклонения. Освен това имало и един спукан електромагнит. След настройка и подмяна на нужните компоненти преди два дни я взех от сервиза и я оставих поне 35часа да преседи и изстине добре. Сутринта паля и за огромно мое съжаление отново претресе макар и по-малко от обичайното. Направи ми впечатление обаче, че колата работи по тихо и гладко от преди с изключение на старта разбира се... Явно все пак стенда им се е отразил добре. 
Склонен съм да пробвам и с масло 5w30 по предложение на колегите, макар че доста колеги карат с 5w40 и нямат тези проблеми. 
Общо взето ме дразни много тва палене и ще се радвам да намеря решението му.. Ти какво масло сипваш?

Остави ми координати на Л.С да се чуем и евентуално ако си от София да сравним дали става въпрос за едно и също нещо
бивши:
V40 1.9D 115hp '03 - D4192T3
настоящ
Xc70 D5 185hp MY'06 - D5244T4
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)