The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Скоростна кутия на кое Рено?

#1
Здравейте, приятели,
Търся си скоростна кутия за моето дизелово старичко Волво v40, 1999 г., 95 к.с., 1,9 Di, Рено двигател D4192T2,
Кутията, разбрах от една книга за модела, че е М56.
Намерих едно Рено Сценик на части 1.9 dci, 2000 г.
На външен вид кутията е същата. Но как да разбера, дали ще стане за мен. Дайте ми акъл. Smile
Reply

#2
Не е ли M5D?
ex XC90
Reply

#3
М56 е скоростна кутия на Volvo. Нямам информация да е била монтирана на Рено.
Как се включва задна скорост? С повдигане на един пръстен около лоста и на мястото на първа? Ако е така то кутията е M5D на Рено.

Така изглежда лоста при Рено кутиите:
https://en.wikipedia.org/wiki/Volvo_S40#...(1998).jpg

И така с M56 кутия:
https://www.automaniac.org/resources/ima...terior.jpg
Reply

#4
Привет! Колата ми е като на първата снимка. Сиреч трябва да е М5Д.
Това м56 го взех от руска книга за моя модел Рено 95 к.с. А за М5Д, четох от друго място, че е за двигател Д4192Т, който е Рено 90к.с.
Със сигурност кутията ми е Рено, значи ще е М5Д.
Тогава този Сценик, за който споменавам възможно ли е да е с М5Д?
Reply

#5
Накланям на идеята, че аналог на M5D ще е JB3 кутията на Рено.

Въобще колкото повече чета, розбирам че трябва да търся от друго Волво, Рената няма да ми свършат работа.
Reply

#6
Днес запретнах ръкавите, свалих акумулатора и филтъра, та придобих поглед към кутията отгоре. Мазах, чистих и достигнах до гравирана емблема Рено и цифри: 53.2 или беше 53.6.
Последната цифра ми избяга, пък нямах фото или писалка при мен.
На някого тези цифри говорят ли му нещо. Имат ли смисъл за вида на кутията или засега нищо не съм намерил като идентификация?
Reply

#7
Междувременно гледах фотки на тази кутия. Разбрах че идентификацията трябва да я търся отдолу на корпуса, близо до тенекиения капак на петата предавка.

https://otoba.ru/transmissii/renault/jc5.html
Reply

#8
Привет!
Най-после видях каква е моята кутия.

JC5 225
C 064184

Ако знаете как се разчита, ще съм ви благодарен. Предполагам че първия ред е с важната информация.И аз ще търся, да разбера.
Reply

#9
Привет на всички!
Имам сериозно развитие по темата.
Намерих същата кутия от един добър човек, който търси, заляга под колите си в автоморгата. Намерихме я от едно Митсубиши Каризма 98 или 99 година.
Други добри хора ме научиха каква трябва да бъде кутията според начина си на захващане: Три точки отгоре, стартерът да ѝ се пада отгоре, а лостчето за скоростите да е отдолу.
Кутията вече е монтирана и Волвото ми, което говори на френски, както се изрази един приятел, вече навъртя първите си километри след почти три месеца закотвяне. Smile
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)