The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
S60 T5 `20, грешка - бедна смес

#1
Здравейте,
от 2г търкалям с60-ка от нова.
След една смяна на масло на ~90к, ест. в М-фое (София до летището), т.к. е в гаранция, ми светна чека. върнах се веднага и оня ми каза, че не било нищо сериозно... изчисти грешката. Тръгнах си.
Карах, карах и пак светна. покарах така известно време и си изгасна сама. 
Пак карах, та и забравих за тва, но в един момент светна отново и отидох в местното ми М-Фое Варна. Там ми каза човека, че е "бедна смес" (БС)... питах как да го решим, каза ми да наливам по-хубав бензин. Ама как да знаеш къде в българия е хубав.. Та почнах да ги пробвам.. лампата ту свети (ЛУкойл, Ромпетрол) ту гасне (ОМВ), и всеки път, когато ходя в сервиза да чета грешката - едно и също - БС.
Та се спрях на ОМВ и то само градски, и, слава Богу, не светва!
Също забелязвам , че магистралните станции водят до светване на чека - т.е. наливат буламач !
Проблема е скапан, т.к. при БС се троши мотор. Официалния дилър решение на проблема няма.
Почнах да търся начини през познати, но неофициалните електрончици нямат софт все още. 
Единия от тях ми каза, че наистина мотора е капризен към бензина и решението за момента е същото - да се налива "хубав" бенз.
Ама хубавия не знам как да уцелвам и трябва да се търси по трайно решение. 

Обикновено в такива случаи (Хонда, Алфа ТС) обогатяват сместа и всичко заспива ...

Някой сблъсквал ли се е ? Има ли решение ?
Истински шофьор има мозък и в десния си крак ...
тише едешь - хрен приедешь !
Reply

#2
Това е смешно.
По вероятно е, колата да има някакъв проблем водещ до бедна смес. 
Имам същото Т5 но в V90CC една година по старо от твоето. Наливал съм бензин, къде ли не, като  предимно Еко и Ромпетрол, 95 най обикновен. Нищо освен, като намалее бензина ми вади списък с близките бензиностанции на навигацията. 
Закарай им я в МП, До летището в София(на разклона околовръстното и Ботевградско) и им кажи да ти оправят колата.
Reply

#3
Смешно несмешно, ама точно те ми казаха че не е проблем. Явно са клоуни само там
После в МП- Варна - същото. 
не им се занимава. хващат се когато има нещо по сериозно само, когато няма с кво да се оправдаят. 
Та сега нищо не свети, като светне пак ще ходя и ще им висна. 
целта тук беше да видя дали някой се е сблъскал и каква е била причината.
Истински шофьор има мозък и в десния си крак ...
тише едешь - хрен приедешь !
Reply

#4
Под смешно имах в предвид отношението, щом колата записва грешки, то значи има защо да го прави. И триенето им едва ли решава проблема.

Има ли промяна в поведението на мотора като светне?
Reply

#5
Промяна няма. Нито разход, нито палене, нито вървеж, нито звук. Нищо.
Иска ми се да разкарам катализатора по принцип. Поне една потенциална причина по-малко, пък и здравословно за турбото..
Истински шофьор има мозък и в десния си крак ...
тише едешь - хрен приедешь !
Reply

#6
тук прочетох един случай : https://www.drive2.ru/l/476375508435599637
мисля да се подготвя и да го сменя, когато светне ...
Истински шофьор има мозък и в десния си крак ...
тише едешь - хрен приедешь !
Reply

#7
В интерес на истината, като прочетох какво си писал в първото мнение на темата, първото за което си помислих беше горивният филтър. Тези двигатели работят с доста голямо налягане на горивото.
Reply

#8
Старите Т5 страдаха от бедна смес от PCV диафрагмата както този колега обяснява в това видео.
Не знам дали новите Т5 я имат тази част и този проблем.
Иначе тук са описани доста от проблемите на Р3 платформите. Твоята е по-нова, но кой знае дали някои проблеми не остават.
2004 Volvo S40, 1.9D, 102 hp - D4192T4
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)