The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RESET SERVICE LIGHT

#31
ddxdd Wrote:А може и просто да я махнете :minigun: тя свети защото я има , а като я няма не свети Big Grin Confusedhock:
Тая индикация лично за мене е куче касичка за сервизите. Светва на всеки 15000 х.километра от последното и зануляване.

И това не е решение при по-новите модели, защото след като измине определен брой километри без да се ресетне - колата не запалва. А колкото за сервизите - гасете си я сами - спазвайте описаните по-горе инструкции (става много бързо).
If it sounds too good to be true, it almost certainly is.
Reply

#32
ddxdd Wrote:А може и просто да я махнете :minigun: тя свети защото я има , а като я няма не свети Big Grin Confusedhock:
Тая индикация лично за мене е куче касичка за сервизите. Светва на всеки 15000 х.километра от последното и зануляване.

И това не е решение при по-новите модели, защото след като измине определен брой километри без да се ресетне - колата не запалва. А колкото за сервизите - гасете си я сами - спазвайте описаните по-горе инструкции (става много бързо).
If it sounds too good to be true, it almost certainly is.
Reply

#33
jijo99 Wrote:а някой да знае как се ресетва сервизнат лампа на С40 97г. че със опътването за С40 на 99г. не стана.
колега намери ли решение , и аз имам като твоя проблем ?!?!
Волво С40 1997г 2000 кубика , 136 коня !
Пловдив
Reply

#34
MIrence Wrote:колега намери ли решение , и аз имам като твоя проблем ?!?!
На тези не става, трябва да отидеш в сервиз Wink Не му обръщай внимание, тя свети 3 минути при запалване и изгасва. Ако не гасне, тогава така или иначе трябва да ходиш до сервиз да те проверят за грешки.
Reply

#35
Здравейте колеги,
Може ли да помоля за RESET SERVICE LIGHT за V50 2005 2.0D

Благодаря предварително
[Image: image.php?u=62900&type=sigpic&dateline=1287592630]
Reply

#36
playdeni1 Wrote:Здравейте колеги,
Може ли да помоля за RESET SERVICE LIGHT за V50 2005 2.0D

Благодаря предварително

п.с. А също да попитам,освен за масло за какво др.свети въпросната сервизна?
[Image: image.php?u=62900&type=sigpic&dateline=1287592630]
Reply

#37
Братлета,знам,че пак вие ще помогнете ,никой друг и затова благодаря предварително!Значи кво ми се случи:светна ми сервизната лампа,според мен защото трябваше да сменям консумативи като масла и филтри след около 400км според производителите на масла-Кастрол...,но!синчето ме помоли да го заведа за риба..да ми е жив и здрав,ама попаднах в една ЯКА дупка и пукнах картера.Това както и да е обаче нали се сещате,че за всеки случай откачих - от акумулатора,да съм си сигурен за себе си,че докато не оправя пробойната няма да се пали тоя мотор и сега,следвайки
съветите получени в тоя форум се опитах да си подкарам колицата.Е да ,ама не!?!Пустата аларма пищи като заклещена и то като че да изрежда музикалната гама във възходяща тоналност?!Просто уникално музикално произведение ми спретна,докато се престраших да откача пак минуса от АБ.Питането ми е следното:дали поради светналата сервизна лампа имам грешка,която откачвайки акумулатора съм задълбочил или е нещо наистина свързано с ДВГ-то,въпреки,че угасих двигателя,дори преди да ми е светнала лампата за налягането на маслото,щото стъргането не , не ми хареса и веднага угасих двигателя и чак след това погледнах да си видя поразиите.Довлякоха ме на буксир от 25км и под колата се доизтече по моя преценка около литър,че и повече масло.По принцип съм изчел всички съвети във връзка с алармата,защото преди две години имах проблеми с бензиновата помпа и пак ми се налага да ви питам,тъй като от Фото мое казаха,че ми е изгоряло някво реле в алармения блок и с думи прости търсеха едни сто кинта,обаче Вие ми дадохте съвет,благодарение на който колата си работи перфектно през последните две лета...А, като ви описвам ситуацията се сетих нещо сигурно важно-и двата контактни ключа започнаха да се разграждат,дали от старост или поради някъква друга причина не знам,но се е стигнало до там,че метала се мести в пластмасата,почти превърта.Молих,не по-скоро ме лъгаха в няколко ключарски ателиета,дори бях готов да им платя 140 лв.за двата ключа,но до това не се стигна,тъй като се оказа,че доставчиците на заготовка ...ми забравили или нещо такова,все едно резултата е,че ключовете ми се разпадат.Та питането ми е дали пък това не е проблема ,който предизвиква изреждането на музикалната гама от страна на алармата,защото просто не смея да врътна ключа в посока запалване,толкова я обичам тая кола,че със сигурност бих умрял,ако и причиня нещо толкова жестоко,като да и стопя лагерите например.Надявам се да съм бил ясен и изчерпателен ,о не ВОЛВО В40 16В 2000см3 140кс.И отново БЛАГОДАРЯ!Дори само за търпението да изчетете това,жена ми постоянно ми казва ,че мноооого говоря,ама пък искам да обясня точно бе
Reply

#38
Здравей колега,

кофти случка... А как закачаш акумулатора? Ключа на контакт и тогава минуса нали?
Reply

#39
Здравейте!Точно така закачвам акумулатора,но,пак това но и двата ми контактни клуча са леко разрушени,не зная по каква причина,обаче пластмасата се рони и металната част леко мърда,което ме навежда на мисълта,че имам някакъв проблем с чипа вътре.Живея в Плевен и вече цял месец чакам заготовки за ключове,обаче ги няма.Това добре,залепих си картера,подкарах си колата,дори врътнах 1500 километра,като в момента съм изключил алармата с помощта на малкото ключе.Нямам дистанционно по този начин,но си отключвам и си паля без проблем,минавам всеки път различно разстояние от 20 до 40 километра и без явна причина лампата светва,спирам,гася двигателя,изчаквам минута-две,паля и лампата не свети,обаче след още толкова километри светва отново?!А нещо важно-преди да реша да изключа алармата се случваше друго-като спра и си заключа колата с дистанционното точно след десет минути алармата започва да пищи без абсолютно никаква причина и това ме принуди да я изключа.Тези дни мисля да я закарам в Мотопфое,ама понеже преди съм имал проблеми с тях,точно във връзка с алармата се съмнявам да са ми много полезни.Затова пиша тук,ако някой е имал подобен проблем и желае да помага.И друго питане тук ме съветват да извадя чипа от ключа и да го залепя някъде на скришно място,след което да си направя нови ключове и нямало да имам проблем?!До колко това е актуално за Волво?!Аз съм склонен да отида до София за ключове,но ако пък става с побългаряване...поне на първо време...
Reply

#40
Благодарности за предоставената полезна информация!!!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)