The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с волво 440

#31
andro440 Wrote:как провери ремъка? :wink: и кой цилиндър броиш за 1-ви? щом като излиза огън-има проблем в газоразпределящия механизъм в случая разпред вал/или ве4е изгорял клапан/...буталата на 1-ви и 4 цилиндър при зацепването са в горна М. точка разпределителния вал се докарва на полужение 4 цилиндър /като го въртиш леко в дясно и в ляво да започва да натиска клапаните съответно всмук или изпуск/ това означава ,че 1-ви цилиндър е в момент запалване и палеца трябва да сочи-1-ви цилиндър....така става наи точно зацепване...по принцип може да се зацепи и на 4-ти цилиндър,но се следи противоположния,защото ако гледаш кои цилиндър е в момент на сгъстяване и преди запалване-може да се сгреши/клапаните му са за дълго време затворени и може да се пропусне зъб . докато противоположния при леко завъртане на разпределителя/наляво или надясно/ натиска веднага или клапан за всмукване или клапан за изпускане...
ако съм се изказал неясно-питайте...ще се постарая да обясня


Извинете за съживяването на старата тема но ме интересува.
Белега на шайбата на разпределителния вал е на маркировката, а отдолу на маховика са така :
Нормално ли е или трябва да се презацепи. Няма мощност като симптом. И на кой белег трябва да се сложи. Карам само на газ ако има значение. Мотора ми е B18F


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#32
lld Wrote:
andro440 Wrote:как провери ремъка? :wink: и кой цилиндър броиш за 1-ви? щом като излиза огън-има проблем в газоразпределящия механизъм в случая разпред вал/или ве4е изгорял клапан/...буталата на 1-ви и 4 цилиндър при зацепването са в горна М. точка разпределителния вал се докарва на полужение 4 цилиндър /като го въртиш леко в дясно и в ляво да започва да натиска клапаните съответно всмук или изпуск/ това означава ,че 1-ви цилиндър е в момент запалване и палеца трябва да сочи-1-ви цилиндър....така става наи точно зацепване...по принцип може да се зацепи и на 4-ти цилиндър,но се следи противоположния,защото ако гледаш кои цилиндър е в момент на сгъстяване и преди запалване-може да се сгреши/клапаните му са за дълго време затворени и може да се пропусне зъб . докато противоположния при леко завъртане на разпределителя/наляво или надясно/ натиска веднага или клапан за всмукване или клапан за изпускане...
ако съм се изказал неясно-питайте...ще се постарая да обясня


Извинете за съживяването на старата тема но ме интересува.
Белега на шайбата на разпределителния вал е на маркировката, а отдолу на маховика са така :
Нормално ли е или трябва да се презацепи. Няма мощност като симптом. И на кой белег трябва да се сложи. Карам само на газ ако има значение. Мотора ми е B18F

когато белега на разпределителния вал е на маркировка ,белега на маховика тр да е на последната черта -ГМТ-/горна мъртва точка на буталото ,ако имаш съмнения за разминавания в маркировките -развий свещ и бръкни с една отвертка ,,върти от колелото на скорост при вдигната кола на крик и качи буталото в ГМТ-виж тогава маховика на коя чертичка е -погледни и шайбата на разпред. вал -ако се разминават -не е добре -погледни след това !!!палеца в делкото ...към кой цилиндър сочи .... според мен -имаш прехвърлени поне два зъба на ремъка /снимката ти не ми е мн. ясна , съдя по нея/
Reply

#33
andro440 Wrote:според мен -имаш прехвърлени поне два зъба на ремъка

За мен това е достатъчно за да сменя ремъка и другите неща които трябва. Не знам по колко трябва да изкарва един ремък, но този е прехвърлил зъби на 35-40 хил. км.
Последен въпрос под последен белег на маховика се има предвид този в дясно или другия в ляво ? На този в дясно пише 8 градуса предполагам, а на ПРЕДпоследния в ляво пише 0 градуса. Няма да си сменям сам ремъка, но искам да направя проверка после, за да съм сигурен че съм платил за свършена работа, а не да ходя всеки ден по майстори.
Благодаря.
Reply

#34
lld Wrote:
andro440 Wrote:според мен -имаш прехвърлени поне два зъба на ремъка

За мен това е достатъчно за да сменя ремъка и другите неща които трябва. Не знам по колко трябва да изкарва един ремък, но този е прехвърлил зъби на 35-40 хил. км.
Последен въпрос под последен белег на маховика се има предвид този в дясно или другия в ляво ? На този в дясно пише 8 градуса предполагам, а на ПРЕДпоследния в ляво пише 0 градуса. Няма да си сменям сам ремъка, но искам да направя проверка после, за да съм сигурен че съм платил за свършена работа, а не да ходя всеки ден по майстори.
Благодаря.
do 60 -70 хил км е добре да се смени .ремък и ролка , хлабав ти е бил ремъка-за това е прехвърлил -може да прехвърли и по ред други причини ..
горна мъртва точка колега -отговаря на нула градуса -представи си една окръжност
Reply

#35
Смениха ми ремъка и ролките, майстора каза че го е зацепил по белезите на разпределителния вал и коляновия отдолу, но на маховика белега си е на същото положение, на нито една от маркировките. Така ли трябва или имам проблем ?
Reply

#36
Няма да е лошо да нагласиш белега на маховика на 0 гр. и да снимаш разпределителния вал как е.
460 1.8 моно 1994 година с газ и на всичкото отгоре и върви
850 2.5 бензин газ
Reply

#37
развий една свещ -бръкни с една отвертка -докарай буталото в горна мъртва -погледни гадния колянов вал /маховика / на кой белег е ! колко пъти да ти обяснявам?
написал съм го точно в старата си тема
Reply

#38
nikistk Wrote:Няма да е лошо да нагласиш белега на маховика на 0 гр. и да снимаш разпределителния вал как е.
нула градуса е горна мъртва точка Big Grin
Reply

#39
Здравейте и аз имам проблем с 1.8 моно бензин/газ и нямам мощност а гориво има в смисъл не мога да натисна педала за газта.Натискам го докраи ии волвото не набира отпускам го до малко над средата и започва да набира обаче повече не мога да натисна газта защото като я натисна докрай сякаш не вкарва гориво обаче колата не гасне
Reply

#40
Никола Николчов Wrote:Здравейте и аз имам проблем с 1.8 моно бензин/газ и нямам мощност а гориво има в смисъл не мога да натисна педала за газта.Натискам го докраи ии волвото не набира отпускам го до малко над средата и започва да набира обаче повече не мога да натисна газта защото като я натисна докрай сякаш не вкарва гориво обаче колата не гасне
причините са много ...първо си смени горивния филтър ,след това ще ти кажа ,какво следва
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)