The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
избор на зимни гуми

#31
моля, дано останеш доволен Big Grin
We like it hard, we like it fast
We got the biggest amps, man they blast
True metal people wanna rock not pose
Wearin' jeans and leather, not cracker jack clothes
Reply

#32
моля, дано останеш доволен Big Grin
We like it hard, we like it fast
We got the biggest amps, man they blast
True metal people wanna rock not pose
Wearin' jeans and leather, not cracker jack clothes
Reply

#33
А за мойто добиче какво ще препоръчате? Все пак съм със задно предаване.
Хвърлил съм око на едни Фулда, но не съм обикалял много в интерес на истината. А и гледам, че не се изказвате ласкаво за тях.
945 Polar 1997
2.0 Turbo B200FT
1986 cc
4 cylinders, 8 valves
Compression ratio: 8.5:1
114 kW (155 PS) @ 5600 RPM
230 Nm @ 3600 RPM
M90 manual gearbox
Reply

#34
А за мойто добиче какво ще препоръчате? Все пак съм със задно предаване.
Хвърлил съм око на едни Фулда, но не съм обикалял много в интерес на истината. А и гледам, че не се изказвате ласкаво за тях.
945 Polar 1997
2.0 Turbo B200FT
1986 cc
4 cylinders, 8 valves
Compression ratio: 8.5:1
114 kW (155 PS) @ 5600 RPM
230 Nm @ 3600 RPM
M90 manual gearbox
Reply

#35
graf_bezuhoff Wrote:А за мойто добиче какво ще препоръчате? Все пак съм със задно предаване.
Хвърлил съм око на едни Фулда, но не съм обикалял много в интерес на истината. А и гледам, че не се изказвате ласкаво за тях.


Твойто добиче е почти същото, като мойто, така че мога да ти кажа моите впечатления какви са. Досега съм карал със следните модели зимни гуми:

TOYO
BARUM
FULDA
KELLY
GOOD YEAR Ultra Grip 7

Определено най-добри впечатления имам от Ултра Грипа. Колата върви, като ратрак с тези гуми, а и при спиране на сняг се представят доста по-добре, отколкото очаквах. Единствената ми забележка е, че на сняг не държат много добре настрани. Като карам по-бързичко, единственият начин да взимам завоите е, като въртя задницата, защото на въртенето на волана не се подчинява много-много. Това важи за много твърд сняг и то при движение с над 60км/h. Иначе на дълбок и мег сняг се представят доста по-добре. Тези гуми съм ги карал две зими, сега ще им е трета и, като гледам - последна. Грайфер имат, но са се втвърдили доста. Даже миналата година се забелязваше разлика в поведението на колата, в сравнение с по-миналата, когато гумите бяха нови. От изброените марки, най-лоши впечатление имам от ФУЛДАта, но и те имаха вече 2 зими зад себе си, когато аз ги карах, така че може и на това да се дължи лошото ми мнение за тях.
Reply

#36
graf_bezuhoff Wrote:А за мойто добиче какво ще препоръчате? Все пак съм със задно предаване.
Хвърлил съм око на едни Фулда, но не съм обикалял много в интерес на истината. А и гледам, че не се изказвате ласкаво за тях.


Твойто добиче е почти същото, като мойто, така че мога да ти кажа моите впечатления какви са. Досега съм карал със следните модели зимни гуми:

TOYO
BARUM
FULDA
KELLY
GOOD YEAR Ultra Grip 7

Определено най-добри впечатления имам от Ултра Грипа. Колата върви, като ратрак с тези гуми, а и при спиране на сняг се представят доста по-добре, отколкото очаквах. Единствената ми забележка е, че на сняг не държат много добре настрани. Като карам по-бързичко, единственият начин да взимам завоите е, като въртя задницата, защото на въртенето на волана не се подчинява много-много. Това важи за много твърд сняг и то при движение с над 60км/h. Иначе на дълбок и мег сняг се представят доста по-добре. Тези гуми съм ги карал две зими, сега ще им е трета и, като гледам - последна. Грайфер имат, но са се втвърдили доста. Даже миналата година се забелязваше разлика в поведението на колата, в сравнение с по-миналата, когато гумите бяха нови. От изброените марки, най-лоши впечатление имам от ФУЛДАта, но и те имаха вече 2 зими зад себе си, когато аз ги карах, така че може и на това да се дължи лошото ми мнение за тях.
Reply

#37
Благодаря ти, Moxy.

След дълъг разговор, проведен със собственика на Друмник, си заминах с Мишлен Алпин 3. Както той ми обясни, предвид че съм със задно предаване и колата е тежка, тазгодишният Мишлен най й пасвал. Конструкцията му била такава, че да реагира по-гъвкаво на натоварвания. Това, което ме учуди, беше, че от няколко години насам гумите (имаше предвид всички зимни по принцип) се правели от такива смески, че да не им влияят по-високите температури и че още от септември можеш да обуеш зимните гуми, без да им навредиш. И поради тия смески, пробегът им бил с не знам колко процента (немалък) по-голям от летните гуми.

Е, резултатите ще ги споделя напролет...

Въпреки, че в малкото теми за зимни гуми има доста обещания за споделяне на впечатления, а напролет - нито един доклад.
945 Polar 1997
2.0 Turbo B200FT
1986 cc
4 cylinders, 8 valves
Compression ratio: 8.5:1
114 kW (155 PS) @ 5600 RPM
230 Nm @ 3600 RPM
M90 manual gearbox
Reply

#38
Благодаря ти, Moxy.

След дълъг разговор, проведен със собственика на Друмник, си заминах с Мишлен Алпин 3. Както той ми обясни, предвид че съм със задно предаване и колата е тежка, тазгодишният Мишлен най й пасвал. Конструкцията му била такава, че да реагира по-гъвкаво на натоварвания. Това, което ме учуди, беше, че от няколко години насам гумите (имаше предвид всички зимни по принцип) се правели от такива смески, че да не им влияят по-високите температури и че още от септември можеш да обуеш зимните гуми, без да им навредиш. И поради тия смески, пробегът им бил с не знам колко процента (немалък) по-голям от летните гуми.

Е, резултатите ще ги споделя напролет...

Въпреки, че в малкото теми за зимни гуми има доста обещания за споделяне на впечатления, а напролет - нито един доклад.
945 Polar 1997
2.0 Turbo B200FT
1986 cc
4 cylinders, 8 valves
Compression ratio: 8.5:1
114 kW (155 PS) @ 5600 RPM
230 Nm @ 3600 RPM
M90 manual gearbox
Reply

#39
На моя звер (S80 2.0T бензин) дали може да му сложа по тесни гуми за зимъска?
В момента е с 215/55/16, но ми се иска за зимата да му сложа 205/65/15. :roll:
Reply

#40
На моя звер (S80 2.0T бензин) дали може да му сложа по тесни гуми за зимъска?
В момента е с 215/55/16, но ми се иска за зимата да му сложа 205/65/15. :roll:
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)