The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
избор на зимни гуми

#51
явно на всякъде ги продават както си искат. и аз съм с такива, миналата година бяха по 120 лв/бр. за 4-те ми смъкнаха по още 5 лв/бр
Reply

#52
явно на всякъде ги продават както си искат. и аз съм с такива, миналата година бяха по 120 лв/бр. за 4-те ми смъкнаха по още 5 лв/бр
Reply

#53
Две зими изкарах с Vredeshtein и съм супер доволен от тях. Както някой беше казал, все едно караш с вериги Smile.
Reply

#54
Две зими изкарах с Vredeshtein и съм супер доволен от тях. Както някой беше казал, все едно караш с вериги Smile.
Reply

#55
Ми аз пък съм с Gislaved eurofrost 3 за 99 лева броя и съм много доволен.Мойто В40 се чувства много комфортно.
Reply

#56
Зимата, надявам се, свърши, затуй е редно да се направи и равносметка.
Не знам какво да кажа. Тази зима (с трите страшни снеговалежа, парализирали страната Confusedhock: ) не съм имал проблеми, освен този:

<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=8297&p=83098#p82366" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=7&t=8297&p=83098#p82366</a><!-- l -->

Ма той е доста неясен като казус - дали проблемът е в шофьора, двигателя или гумите...

Накратко за Michelin Alpin 195/65/15:

На сухо: нямам забележки
На мокро: нямам забележки
На лед: бих казал, че имат добро сцепление, със спирането не съм имал проблеми, с потеглянето всичко е било в границите на очакваното. На лед, съчетан със силен наклон... горният линк пише и за това. Но по-скоро доволен, живея на наклонена улица, никога не съм засядал сутрин, за разлика от други пред блока...
На сняг: в неразчистена София - никакви проблеми (спиране, тръгване). На твърд сняг и на пресен сняг - доволно, дори и на по-дълбок от клиренса (демек 15-20 см). Оре. На мек и кишав сняг - при 1500 оборота вече се чувствам нестабилен отзад. Да не споменаваме линка горе за танка и газенето, дето ми е много болно място...
Износоустойчивост - дотук нищо не личи, изминали са 4000 км
Енергоспестяване - откъде да знам
Комфорт-шум - тук слагам висока оценка, доста по-тихи са от летните ми Fulda Progresso, возията също е доста по-мека

Айде ваш ред е!
945 Polar 1997
2.0 Turbo B200FT
1986 cc
4 cylinders, 8 valves
Compression ratio: 8.5:1
114 kW (155 PS) @ 5600 RPM
230 Nm @ 3600 RPM
M90 manual gearbox
Reply

#57
Quote:...с потеглянето всичко е било в границите на очакваното.

Значи, какво излиза - всичко опира до това, къде си поставя човек границите на очакването :-) Ако са ти по-ниски очакванията - и с Видинки да си обуеш колата - пак ще си предоволен. Не се коси толкова много за случката на Витоша, все пак си бил на сериозен баир и имай предвид, че дори и без нов снеговалеж, само малка промяна в температурата, може да направи една заснежена улица непроходима, дори и преди това да е била ОК. Най-добро сцепление има когато температурите са ниски и снегът е твърд и, като стъпиш - "скърца", колкото по-топло става, толкова по-хлъзгава става улицата, а най-лошо е, когато през деня се затопли и се снегът се разкашка, а през нощта стегне хубаво. Тогава и с УАЗ-ка да си, пак нямаш шанс :-)

Сега по темата: Както е видно от предишното ми изказване, аз съм с три-годишни гуми Good Year Ultra Grip 7. Тази зима навъртях около 15 000 километра, но предимно на магистралата и определено успях да ги поизнося. Предните две години ги бях карал предимно градско и в планинната и грайферът не беше мръднал, но сега... Въпреки, че се забелязва износване, поведението на колата на сняг, с въпросните три-годишни гуми е доста над очакванията ми (пак опираме до въпроса с очакванията :-) ) Един път, даже искаха да ме глобяват, че съм карал без вериги, на улица, на която имаше знак, че карането с вериги е задължително, а аз даже нямах работа там - само исках да си изпробвам колата и да се покефя на снега. За мен изводът е само един - догодина ще обуя Волвото с Good Year Ultra Grip 7+, защото с по-хубави зимни гуми досега не съм карал.

П.П. А за лятото миналата година си купих Good Year Excellence и веднъж успях да не блъсна един шашав италианец, не благодарение на моите шофьорски умения, а единствено благодарение на гумите, които някакси успяха да заковат колата на една боя разстояние от Фиатчето на италианеца. Ако си бях със старите гуми, щах да го влача поне 10 метра тоя жабар.
Reply

#58
Тази година тук във Варна нямаше сняг. И така зимните гуми които купих си останаха неизползвани в екстремна ситуация. Останах без преки впечатления от поведението им на снежен път...
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)