The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Акт..

#21
Maxijaz Wrote:Има си закони,те са направени за наша безопасност и за да ни предпазват от много неща на пътя.Ние сами избираме да нарушаваме тези закони на ежедневна база,и ако с подкупване на служебни лица не можем да се измъкнем трябва да си понесем наказанието.
Много съм съгласна с теб- закона за движение по пътищата не се тълкува, а се изпълнява безприкословно! Твърдо против рушветите съм, наистина като ще правим простотии по пътищата трябва да си носим последствията.

#22
Въпреки законите ежедневно загиват хора по пътищата. Никой не е застрахован, колкото и
да внимава и да спазва законите. А те не са толкова универсални че да покрият всяка една
ситуация от реалния живот. Това за мен означава че законите не работят добре и са неефективни.

Темата се проточи много и изкриви в грешна посока.
Просто се поинтересувах какво да очаквам, тъй като ми е първи акт. Предлагам да я приключим.

За всички които се интересуват - карането без колан струва 50 лв,
а превишаване на скоростта с 40 км/ч над максимално допустимата - 150 лв и един месец без книжка.
Отделно горят точки, общо около 12 до 15 май беше. Евтинийка Wink

#23
Следващия път с ще караш с 40.... и пак може да претрепеш някой. Наистина никои не е застрахован има твърде много ситуаций в които бавното шофиране е в пъти по-опасно от високата скорост. Нека всички си пожелаем безаварийно пристигане Smile

#24
Тъй като една част от колегите във форума знаят, че работя като полицай /не КАТ- аджия/ и гледам да помагам на всеки колега както мога в премеждията му с кои колеги... ще ти дам, а и на другите, които не знаят следния съвет - Ако си извадите златен талон / някаква подигравателна форма на оранжев цвят - или поне аз така го виждам/ печелите отпадане на едно нарушение от всякакъв характер /естествено без ПТП или не дай Боже да блъснете някой или алкохол/ - говоря за колани, фарове, скорост и подобни нарушения. Естествено за да имате такъв талон трябва да отговаряте на едно и просто, и сложно условие - през последните 5 години да нямате нарушения. Ако някой от нас отговаря на това условие винаги може да отиде в КАТ и да поиска издаването на такъв талон. Стария му контролен талон /син на цвят/ се взема и унищожава, а на негово място се издава новия златен талон, който както практиката ми е установила помага доста при нарушения.

#25
Lia Wrote:Сигурне ле сте, че за превишена скорост 32-40 км. се отнема книжката за месец? Аз през септември направих сравнително лека катактрофа и не ми я взеха, а акта беше 100 лв. и 5 к.т. А през ноември ми я взена за превишена скорост (ама с 120 отгоре) и че не спрях на стоп палка, обаче полицаите ни мили родни в акта писали един час на случката а в наказателното постановление друг и на две различни улици.... така всъщностс не можа да се установи къде, как и кога е извършено нарушението и платих доброволна глоба 100 лв и ми върнаха книжката веднага....
мога ли да попитам само, ти градско ли караш със 120 отгоре? Smile ако е така дай-боже да не пресичам когато бързаш :mrgreen:

#26
мога ли да попитам само, ти градско ли караш със 120 отгоре? Smile ако е така дай-боже да не пресичам когато бързаш :mrgreen:[/quote]

Колега, можеш да не бързаш много с пресичането, все пак колежката колкото и бързо да кара от София до Бургас все ще успееш да минеш Big Grin Big Grin Big Grin
П.П. Все пак,като наближи Айтос, хвърляй по едно око......за всеки случай :wink: Big Grin :wink: Big Grin .... приятелска шегувка.

#27
аа не е така Smile аз.... и към София ще идвам, пък и лятото .. на моренце едно друго.... жик так и изведнъж хоп колежката прелита с 200 :ctf:

#28
Волво направиха кола, която сама да спира по светофарите, крайно време е да направят и такава, която в населено място да не може да развие повече от 80кm/h. Може би човешкият фактор трябва изцяло да бъде премахнат и автомобилът да мисли вместо нас, щом на нас това не ни се отдава. Някакси 120кm/h над ограничението не ми се връзва със стереотипа на "Volvo Driver". Тя че системата ни е калпава - калпава ни е, ама едно такова нарушение трябва да води до доживотно лишаване от книжка и няколко месеца на държавна издръжка, с обща баня и тоалетна.

Сега, например има концепт на AUDI А8 с двигател 1.8, от порядъка на 100 кс. Това е автомобил, който предлага максимален комфорт и екстри на пътниците, но не може да се движи с високи скорости, както и да харчи безумни количества бензин.

#29
Moxy Wrote:Тя че системата ни е калпава - калпава ни е, ама едно такова нарушение трябва да води до доживотно лишаване от книжка и няколко месеца на държавна издръжка, с обща баня и тоалетна...

Тя че системата ни е калпава, калпава е, ма ние сме 3 пъти по-калпави от нея, и съм на мнение, че каквато и система да ни наложат, пак няма да ни вкарат в релси ... :minigun: Докато не си променим коренно мисленето, нищо няма да стане ... а мисленето, ако изобщо съществува такъв термин за много хора е "как да преебеме другия и да минеме пред него" и много други примери от подобен род.

Другото малоумие за мен е: Ма хванали го пиян с 2,8 промила, и какво от това, че това че ще му вземат книжката, това както виждаме, не пречи на много хора, да се качат отново на колата и то пак пиян и да си карат ... ФАКТ! За това трябва, тези като ги хванат, да ги изкарат на площада и да ги бият публично. Тогава никой няма да смее да направи така, а не както е сега, на никой не му дреме, качва се в колата и аре газ. За това сме на тоя хал в момента и статистиката всеки ден се попълва с толкова много умрели по пътищата. Много хора обаче не осъзнават, че както днес гледат статистиката по новините, утре може вече да са част от нея ... НЕ ГО ПОЖЕЛАВАМ НА НИКОЙ!!!

Лека и безаварийна на всички !
Vovlo V40 2001 1.9Di 115Hp

#30
Moxy Wrote:Сега, например има концепт на AUDI А8 с двигател 1.8, от порядъка на 100 кс. Това е автомобил, който предлага максимален комфорт и екстри на пътниците, но не може да се движи с високи скорости, както и да харчи безумни количества бензин.

Мда... И като един шофьор на такси с Тико с климатик: "Какво сега, ще се возим ли или ще ни е студено ?" :roll:



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)