The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "rar" - Line: 4611 - File: inc/functions.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 4611 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 995 get_attachment_icon
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Trying to access array offset on value of type null - Line: 4611 - File: inc/functions.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 4611 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 995 get_attachment_icon
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Акт..

#31
Orlin Zlatev Wrote:Тъй като една част от колегите във форума знаят, че работя като полицай /не КАТ- аджия/ и гледам да помагам на всеки колега както мога в премеждията му с кои колеги... ще ти дам, а и на другите, които не знаят следния съвет - Ако си извадите златен талон / някаква подигравателна форма на оранжев цвят - или поне аз така го виждам/ печелите отпадане на едно нарушение от всякакъв характер /естествено без ПТП или не дай Боже да блъснете някой или алкохол/ - говоря за колани, фарове, скорост и подобни нарушения. Естествено за да имате такъв талон трябва да отговаряте на едно и просто, и сложно условие - през последните 5 години да нямате нарушения. Ако някой от нас отговаря на това условие винаги може да отиде в КАТ и да поиска издаването на такъв талон. Стария му контролен талон /син на цвят/ се взема и унищожава, а на негово място се издава новия златен талон, който както практиката ми е установила помага доста при нарушения.
Златният талон се издава след 6 години шоф. стаж без нарушение, за което се отнемат точки.
Освен това спасява само от отнемане на точки /глобата се плаща, а ако санкцията включва и отнемане на книжка, тя също влиза в сила/.
Другото в общи линии е вярно.
Справка - правния форум на lex.bg.

#32
хехе, неубиваема тема стана Smile

#33
Ipdown, какво стана с глобата? Питам, защото и на мен днес ми съставиха акт за превишена скорост с 25 km/h. Катаджиите бяха много уставни: бяха на много видно място ( зад едни храсти ) , представиха ми се ( в мислите си ) и спряха само мен ( защото съм от друг окръг ). Освен това така и не видях ограничителния знак 50km/h.

P.P. И не се трогнаха от факта, че за 19г. шофьорски стаж нямам нарушения.

#34
krass68 Wrote:Ipdown, какво стана с глобата? Питам, защото и на мен днес ми съставиха акт за превишена скорост с 25 km/h. Катаджиите бяха много уставни: бяха на много видно място ( зад едни храсти ) , представиха ми се ( в мислите си ) и спряха само мен ( защото съм от друг окръг ). Освен това така и не видях ограничителния знак 50km/h.

P.P. И не се трогнаха от факта, че за 19г. шофьорски стаж нямам нарушения.

Съжалявам за неприятната среща. 25 км отгоре може би ще ти струва само пари и точки
(дано, защото дори и месец без книжка е много болезнено). Аз платих 200 лв, 15 точки и 1 месец без книжка за това че карах с 86 км/ч в града без колан. След 23:00, по празен булевард, по който през деня бързата лента е с 80. А иначе и аз започнах да обръщам внимание на това доколко ТЕ си спазват правилата и забелязвам че не се притесняват да ги нарушават. И да, не се трогват от нищо. Аз също карам от 95-а и нямам един акт. Само една глоба за изгорял габарит от аксаковските катаджии, които решиха да се заядат с мен понеже не съм с варненски номера.
Имаш един месец (може и повече) в който си караш, сякаш нищо не се е случило, след това си плащаш. Не съм много запознат със закона, но мисля че ще се разминеш само с глоба и точки. Глобата майната и, пази си точките.
Аз от тогава като видя куки мигам на отсрещните задължително. Да стоят гладни кучетата.

#35
Благодаря за бързия отговор.
В случая на мен ми сигнализираха , но така и не видях табела с ограничение 50km/h , затова карах с 75. С толкова караше и колата пред мен. Само, че беше от техния си окръг. И бях доста учуден, че ми съставят акт. Но... с полицай в полицейска държава не се спори.

П.П. И не карах в населено място.

Прочетох правилата за катаджийска проверка, но няма как да докажа техните нарушения. А моето - не го оспорвам.
Чувствам се отвратително. Като си помисля колко услуги съм вършил на полицаи ( на принципа "От мен да мине" ), но... вече няма да правя такива грешки !!

#36
Ще ти съставят акт с глоба от 100 лева и отнемане на точки /не знам колко, но ще ти отнемат/. Казвам ти го от опит. На мен утре ми изтича един месец без книжка за това, че карах в населено място с 34 км/час над ограничението от 50 км/час. Глобата ми е 150 лева, един месец без книжка и отнемане на 7 контролни точки. Аз прочетох Закона за движение по пътищата и ясно си спомням, че за превишение на скоростта от 20 до 30 км/час над ограничението се налага глоба от 100 лева и НЕ се отнема книжката. За точките не си спомням. Наказателното ми постановление излезе 15 дни след нарушението, което много ме учуди, тъй като на доста мои познати по няколко месеца не им излизат наказателните постановления. Може би при мен стана бързо, тъй като в акта аз написах, че нямам възражения и се подписах. Аз наистина си бях виновен и с полицаите си поговорихме учтиво и културно, даже ме изпратиха да си вървя съвсем приятелски. Казаха ми че виждат че съм свестен човек, ама нямало как да се изтрият показанията на радара. Водели им сметка .

#37
Аз извадих късмет, че ме спряха с 84км/ч на ограничение 40, но "във връзка с наближаващите празници Ви правя компромис и добре, че навреме изтрих показанията на радара, но умната от тук натък". Имало и по-човечни полицаи. Да подчертая, че това е извън града в района на МЕТРО-Русе. Big Grin


Attached Files Thumbnail(s)
       

#38
Ами заповядайте. Мисля, че прикаченият файл ще ви свърши работа. Спирали са ме, но спазвам ограниченията, колата има нужните документи, единственото, за което мога да се заядат е, че аптечката е от 87-ма година - от както е купена колата :lol: Smile


Attached Files
.rar   2009-05-05.rar (Size: 5.71 MB / Downloads: 39)
I ROLL
VOLVO 740 2.0 163 h.p. B200ET 1985

#39
krass68 Wrote:Ipdown, какво стана с глобата? Питам, защото и на мен днес ми съставиха акт за превишена скорост с 25 km/h. Катаджиите бяха много уставни: бяха на много видно място ( зад едни храсти ) , представиха ми се ( в мислите си ) и спряха само мен ( защото съм от друг окръг ). Освен това така и не видях ограничителния знак 50km/h.

P.P. И не се трогнаха от факта, че за 19г. шофьорски стаж нямам нарушения.

имаш три дни да предадеш възраженията пред наказващия орган, но явно си изпуснал срока
ако пак минаваш оттам, погледни къде е знака, ако няма такъв, или има кръстовище до където му свършва действието щракни една снимчица. след излизане на наказателното постановление имаш едим месец срок за обжалване. Пишеш до районния съд, чрез кат-а, от който си си взел постановлението. В жалбата описваш какво се е случило кратко и ясно и казваш, че няма знак / ако си убеден в това, ако ли пък не ще искаш после в съда да направят експертиза и да ти го посочат :wink: /
след като пуснеш жалбата, задължително с входящ номер, за да имаш доказателство, че си спазил едномесечния срок, чакаш да ти дойде призовка, за да се явиш на делото

#40
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=8750" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=16&t=8750</a><!-- l --> :!:



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)