The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Качествен чиптунинг директно от Германия отстъпка за форума

#31
vol 850 Wrote:колега интересува ме за 850-ка с мотор B5204Т дали има чип и ако да какви стойности дава след чипа и каква е цената.
Здравейте и честита Нова година на всички Wink

Сега по темата - този двигател е 2.0 турбо, 210к.с., производство преди 1998г., ако правилно съм се ориентирал по кода...
Но ще е добре да имам номера на компютъра обаче, за да се ориентирам и в типа използвана електроника(според мен е Бош Мотроник 4.3) и да отговоря по-точно какво можем да предложим и направим за този двигател...

Поздрави на всички!
Reply

#32
Здрасти,

имам следното питане- става дума за начина на въздействие на ремапването на един предкамерен дизел със турбо и електронна горивна помпа.

Какво се променя конкретно за да се вдигне мощноста - само увеличаване на предваренито и повече гориво или се вдига по някакъв начин самото налягане?
Възможно ли е да се повишава налягането на турбото при положение че то е без променлива геометрия?
Понеже вече на моето му смениха софтуера през диагностичната букса(друга фирма) и ми казаха че се пипват "няколко карти" но така и не разбрах точно кои.
Става дума за нисан терано 2.7тди 2001г. :wink:
Reply

#33
Здрасти,

за да се повиши мощността задължително се вдига горивото. При вдигане на горивото се променят и авансите за да имаме по пълноценно и правилно изгаряне. Дали е вдигнато налягането на турбото зависи от човека пипал картите , както и от това дали турбото е с електронно управление. НЯМА значение дали турбото е с променлива геометрия или си е с уестгейт. Важното е дали управлението му е електроно и ако е така то дали човека правещ чипа го е нрпавил.

поздрави
Reply

#34
Почти сигурно е ,че е променено и пълненето на турбинат инъче ефекта ще е нищожен.Друг е въпроса дали колата има управление на турбината или си върви на базово налягане.Ако няма проучи въпроса как да си сложиш ефекта ще е голям.
Променят се доста карти само с налягане и запалване не стават добре нещата.
Reply

#35
Може да ви се стори тъп въпрос , ... Но интересно ми е чип тунинга не намалявали ресурса на двигателя , все пак е сметнат за една мощност а чипа я вдига ..... Ще ми бъде интересно а и предполагам не само на мен , колеги които преди време са си сложили чип да споделят как е двигателя след чипването,раход преди и след и от колко време карат с чип ....

Поздрави
Reply

#36
Здрасти,

ами на моето освен един вакуум регулатор дето е закачен на турбото друго нещо нямам.
А се усеща че сработва към 1800 об. докато преди почваше на 2000 об.

Двигатела ми е дизел с предкамерно впръскване с електронна ГНП.
Reply

#37
Здравейте аз съм ваш клиент и искам да ви попитам нещо за копютъра на колата която чипосахте .
Колата е волво 940 с бензинов атмасверен двигател с 8 клапана модела на мотора е Б230Г 135 кс по документи .Взех си преди няколко дни волво 740 с бензинов атмосверен 16 клапанов мотор модела на мотора е Б234Ф 117КВ .Взех директно чипосания компютър от старото волво и го сложих на новото и колата запали и си работи въпроса ми е : Има ли сходство между двата компютъра ще има ли ефекта от чипа и може ли да се прецака нещо ако неса съвместими ? Мисля разбирате въпроса ми и ще ми дадете компетентен отговор . Моля направете сравнение на двата компютъра и ми кажете за разликите и приликите .Ако е нужно ще напиша и номерата на компютрите за ваше олеснение .
ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ
Случва се да върви като по масло, а малко по-късно се изяснява, че това е вазелин...
If you dont like where you are, then change it! You are not a tree
Reply

#38
Ами да ти кажа не е препоръчаително да го правиш това. По принцип ако дватамотора (стария и новия) са еднакви по хардуер не би трбявало да има големи проблеми , но ако се различават може да има разлика в управлението на авансите въпрскването и т.н. Немога да ти кажа в твоя случай каква опастност има или можеш да си караш, просто не съм си правил такива опити. Винаги бачакм на дадена кола по оригиналния и софтуер. Ако минеш някъде да провериш дали нямаш нещо детонации как са авансите и ако върви добре не би трябвало да се притесняваш. Сори че толкова рядко пиша по форумите но съм затрупан с работа.
Reply

#39
Здравейте,

Може ли да се направи чип-тунинг на Volvo S40 (2007) 1.6 PET 100 hp? Ако съм разбрал правилно ще стане около 110 к.с., което напълно ме задоволява.

ПП: Защо нямате представителство в Плевен?
Volvo. for life
Reply

#40
Здравейте колеги!!!!!!!!!!
Честита нова 2011-та на всички с пожеления тя да бъде по-добра от старата!!!!!!!!! Smile
Имам Волво В40 2.0 140к.с и се заинтересувах за чип тунинг,някой правил ли си е и дали има ефект!!!!!!!
И друго къде се намира компютъра на В40 2.0 1996г. за да мога да го снимам!!!!!!!!!!!!!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)