The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Отворено писмо-жалба до Мото Пфое и Волво обществото

#11
Историята си е жалка наистина. Но затова има комисия за защита на потребителите. Обърни се и към тях, но след като видиш твоите права в съответните закони. Не може винаги българинът тук да се стреми към големите пари. Сякаш слагат разделение между богати българи с нови волва и бедни българи със стари волва. Моята кола не е по-малко ценна от S80-ката на някой си. Идиоти.. :minigun:
Но трябва да се съглася с Илиев. Малко изглежда прекалено емоционално за жалба. И официалният ни начин на общуване може да бъде хаплив стига да го използваш по-умело. Tongue :roll:
I ROLL
VOLVO 740 2.0 163 h.p. B200ET 1985

#12
Iliev Wrote:на такова емоционално, ревливо, обидно писмо ... дано изобщо получиш какъвто и да е отговор, след като се посмеят ...
Защо така мислиш? Може и аз да се посмея накрая!
Дано, защото и аз съм обиден!
Разбираш ли, че приемам това, като отказ за извършване на услуга?...
Ревлив съм? Поне си направих труда, който някои хора не биха си направили... Не е лесно да се пише... Не е лесно и да изразяваш емоции в такъв момент! А, те те връхлитат... Така съм се чуствал, писайки, и не се отричам от мислите и чуствата си...
Поздрави
Рости

#13
Рости, не се бъзикам с емоциите ти, просто казвам, че не е това формата на жалбата и на такива писма на такива места не се гледа сериозно, обикновено се разпечатват и обикалят от канцелария на канцелария като "бисери" ...

#14
Iliev Wrote:Рости, не се бъзикам с емоциите ти, просто казвам, че не е това формата на жалбата и на такива писма на такива места не се гледа сериозно, обикновено се разпечатват и обикалят от канцелария на канцелария като "бисери" ...

Знам, че не се бъзикаш! Това е сериозно нещо за мен, въпреки, че съм го изразил по този начин!
Обаче, по ISO са длъжни да ми дадат някакъв отговор!!! Този срок е три дена!
От техния отговор, зависи, какво ще правя след това...
Знам какво ще стане там! Голямото колело ще се завърти, ще завърти и по-малките под него в йерархията!... Но, отговор не може да няма! Такъв е реда...
А, аз ще си търся правата до край!!!

#15
ще ти отговорят същото и ще застанат зад служителя си с който си контактувал, дори и в случая той да не си е свършил работата ... вътрешно могат да си го санкционират, но иначе няма да си признаят, че някой е виновен Smile

#16
Iliev Wrote:ще ти отговорят същото и ще застанат зад служителя си с който си контактувал, дори и в случая той да не си е свършил работата ... вътрешно могат да си го санкционират, но иначе няма да си признаят, че някой е виновен Smile
Дано не си прав!!!
Тогава ще бъда принуден да се обърна към Комисията за защита на потребителите, например... А има и други начини за въздействие! Все цивилизовани...

#17
пожелавам ти успех с намирането на часта другаде, защото щом те са ти казали, че вече не се произвежда значи официално не се произвежда, а те не могат да я търсят по китай и т.н. ... и занапред сдържай емоцията в такива писма Wink

#18
Iliev Wrote:пожелавам ти успех с намирането на часта другаде, защото щом те са ти казали, че вече не се произвежда значи официално не се произвежда, а те не могат да я търсят по китай и т.н. ... и занапред сдържай емоцията в такива писма Wink
Може да се окажеш много прав...
Аз имам опция да ми я пратят от Швеция! но не искам да занимавам комшията ми, който живее и работи там. Човекът има малко дете и грижи... Но, ако спре колата окончателно, направо не знам...
А, относно Мото Пфое, ще чакам да ми отговорят! И, както казах, ще ви информирам за това...
Тогава, може да поискам и други съвети! Знам ли?
А, на теб ти благодаря, че си толкова съпричастен към проблема ми!

#19
казвам ти всичко това, защото ежедневно чета жалвания и знам как се реагира на подобни - нещо от рода на "оффф, какво да го правим този сега (с усмивка)" и се започват шеговитите предложения и накрая се пуска нещо стандартно и без нищо конкретно ... класика
И все пак, ако не друго дано поне част се намери

#20
Рости, желая ти успех с намирането на частта,
макар вече да не е достатъчно да я добиеш само с едно "цален"!
:?

Ето и от мен нещо по случая .../публично/ :twisted:

Това че си писал /емоционално или не/ и по-добре, от колкото да те домързи да потърсиш някъкъв изход.
Илиев, правейки коментар е по скоро прагматик и с познание за администрирането на такива жалби в големи компани в които и вътрешно се чудат как да си прехвърлят топката при такива "парливи" писъмца.

Истината е, че не можеш да ги обвиниш, ако е спряно производството на тези части и след запитване се оказва че са изчерпани и запасите, защото в този случай принципа е спазен и ... "се обслужва до изчерпване на запасите от резервни части". Друг е въпроса, че за "честа на бранда", биха могли да направят запитване до централата тя да направи запитване до по-широк кръг складове и търговци на резервни части с които контактува и което е примерно някакво ноу-хау за да те улеснят, макар и ако трябва да си платиш допълнително масрафа.
Освен това поднасянето на "такава новина" от основния дистрибутор по този начин, говори за ... неумелост /най-меко казано/. Те трябваше да те насочат към алтернативни варианти или примерно препоръки за решаване на проблема чрез подлепване, вулканизация или нещо подходящо на тоя каучук, но без гаранция, включително и съдействие за втора ръка част /ако могат да си го позволят/, както правеха едно време в Про Мобил.

Но не ги обвинявай преди /ако все пак е удобно чрез приятеля/ да направиш проверка в Хед офиса в Швеция. Ако е възможно и ти доставят от там частта - скандала трябва да е ГРАНДИОЗЕН!
Ако се потвърди че не само нямат налична такава част, но и не могат да ти доставят дори алтернативна, значи опит е направен и... наистина обобщената политика е към оставяне на определени модели да влезнат в групата на т.нар. ОЛДТАЙМЕРИ и просъществуването им да е от снабдяването с рециклирани части или такива втора употреба, което фирмата по една или друга причина не може да си позволи да подкрепя.

Страшно или не, но времето си тече ... и ми е чудно,
как така например се изтъркулиха ОСЕМ ГОДИНИ ОТ ...
утрешната дата на черния 11 септември с трагедията на СТЦ?


И си мисля, че една кола на осем години /примерно/, съгласно счетоводните стандарти ... колкото и да си я гали човек и да си я кара безаварийно ... вече си е както в чужбинско, така и в БГ, със стойност НУЛА, и при това доста преди тези години. Всъщност сам го знаеш!
Ако в новата реалност на криза, като часова ставка - не могат да отделят такова време да ти търсят извънредно или разширено такава част /не се рентира, което е повече от сигурно/... трябва да се отнесем с разбиране.
Не се отнасям с разбиране към дърварското отношение на служителя, ако е бил груб, невъзпитан или те е обидил, че ти е стара колата и т.н и т.н....

Е, ние не се плашим от това, и това е част от смисъла на Клуба, нали ... но истината е че трябва да видим дали при всичките варианти и случаи имаме реално и морално право да правим скандал!
Защото времето наистина тече ... и един такъв казус ме кара да погледна в огледалото ... дали от това ми е щръкнала косата или ... само леко е посивяла... :twisted: :? :roll:

Успех, Рости с вкарването на 960-ката в движение !

С или без МПФ - все още има как!
Явно вече не е толкова лесно и мързеливо! :roll:



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)