The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
A-95 или А-98

#21
При мен никаква разлика между 92 и 95, 98 никога не съм слагал и няма да сложа Smile Дори и зимата когато мотора е по капризен не съм забелязал разлика.
Доста от мнениеята са на собственници на нови коли, а нашите не са такива. На моята книжка пише 95 , но и 92 го яде без проблеми. Не забравяй че си имаш нок сензор и компа си настройва сам аванса според детонациите, независимо от горивото. Това за високата компресия ми хареса като идея, но на над 10-15 год мотор няма шанс чак толкова висока да е, че да прави проблем с не толкова добър бензин.
Волво имат традиции в двугоривните системи, затова би трябвало да са настроили комповете да търсят оптималния аванс, а не като другите марки да го настроят за 95 или 98 и при регистрирана детонация само да барат с по 3 градуса аванса докато изчезне детонацията.
Аз бих напълнил резервоара с 92 от ОМВ, а спестените пари от разликата с 98 бих вложил в горивен филтър+добавка за почистване на инжекторите. В крайна сметка чистата горивоподаваща система с никакъв супер качествен и високооктанов бензин не може да се сравни,а и 2 шишенца по 100мл спирт 95градуса от аптека ще се харесат много на резервоара...
Всеки ден, започващ с над 300 коня под капака е добър Smile

#22
При мен никаква разлика между 92 и 95, 98 никога не съм слагал и няма да сложа Smile Дори и зимата когато мотора е по капризен не съм забелязал разлика.
Доста от мнениеята са на собственници на нови коли, а нашите не са такива. На моята книжка пише 95 , но и 92 го яде без проблеми. Не забравяй че си имаш нок сензор и компа си настройва сам аванса според детонациите, независимо от горивото. Това за високата компресия ми хареса като идея, но на над 10-15 год мотор няма шанс чак толкова висока да е, че да прави проблем с не толкова добър бензин.
Волво имат традиции в двугоривните системи, затова би трябвало да са настроили комповете да търсят оптималния аванс, а не като другите марки да го настроят за 95 или 98 и при регистрирана детонация само да барат с по 3 градуса аванса докато изчезне детонацията.
Аз бих напълнил резервоара с 92 от ОМВ, а спестените пари от разликата с 98 бих вложил в горивен филтър+добавка за почистване на инжекторите. В крайна сметка чистата горивоподаваща система с никакъв супер качествен и високооктанов бензин не може да се сравни,а и 2 шишенца по 100мл спирт 95градуса от аптека ще се харесат много на резервоара...


Attached Files Thumbnail(s)
   
Всеки ден, започващ с над 300 коня под капака е добър Smile

#23
Абе кво стана с тоя бензин бе над 1.9лв, направо хвърлих топа като видях вчера, тъкмо бях решил да сипя 95 да я поглезя малко моята и гледам 1.93 и ми потънаха гемиите. Ужас вече съвсем ще го забравя тоя бензин, минавам изцяло на газ ако задържат такива цени, че то по европа няма такива цени на горивата.
Или евентуално да наблегнем на бобените култури и само да си правим газта :-)
Volvo 360GLE лети с попътен вятър :-), а да и едно S70 2.5 TDI не него не му требе попътен ветър Big Grin
Не повтаряй грешките на другите, така твойте ще са УНИКАЛНИ :-)
Вече не се казва "Върви на майната си", а се казва: "Ходи в Русия"

#24
Абе кво стана с тоя бензин бе над 1.9лв, направо хвърлих топа като видях вчера, тъкмо бях решил да сипя 95 да я поглезя малко моята и гледам 1.93 и ми потънаха гемиите. Ужас вече съвсем ще го забравя тоя бензин, минавам изцяло на газ ако задържат такива цени, че то по европа няма такива цени на горивата.
Или евентуално да наблегнем на бобените култури и само да си правим газта :-)
Volvo 360GLE лети с попътен вятър :-), а да и едно S70 2.5 TDI не него не му требе попътен ветър Big Grin
Не повтаряй грешките на другите, така твойте ще са УНИКАЛНИ :-)
Вече не се казва "Върви на майната си", а се казва: "Ходи в Русия"

#25
по скоро е "...в европа няма такива заплати" Confusedhock:
иначе там бензина е по скъп :evil:
We like it hard, we like it fast
We got the biggest amps, man they blast
True metal people wanna rock not pose
Wearin' jeans and leather, not cracker jack clothes

#26
по скоро е "...в европа няма такива заплати" Confusedhock:
иначе там бензина е по скъп :evil:
We like it hard, we like it fast
We got the biggest amps, man they blast
True metal people wanna rock not pose
Wearin' jeans and leather, not cracker jack clothes

#27
Мдаа тук бензина си е доста по скъп, само Дизела е 1,04-1,09 Евро че и нагоер може да е, бензините неги заглеждам ама ми се върти нещо от сорта на 1,26 така че това си е близо 2,50лв.

#28
Мдаа тук бензина си е доста по скъп, само Дизела е 1,04-1,09 Евро че и нагоер може да е, бензините неги заглеждам ама ми се върти нещо от сорта на 1,26 така че това си е близо 2,50лв.

#29
само 50ст. по-скъпо а заплатите са "само" няколко пъти по-високи
Volvo 360GLE лети с попътен вятър :-), а да и едно S70 2.5 TDI не него не му требе попътен ветър Big Grin
Не повтаряй грешките на другите, така твойте ще са УНИКАЛНИ :-)
Вече не се казва "Върви на майната си", а се казва: "Ходи в Русия"

#30
само 50ст. по-скъпо а заплатите са "само" няколко пъти по-високи
Volvo 360GLE лети с попътен вятър :-), а да и едно S70 2.5 TDI не него не му требе попътен ветър Big Grin
Не повтаряй грешките на другите, така твойте ще са УНИКАЛНИ :-)
Вече не се казва "Върви на майната си", а се казва: "Ходи в Русия"



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)