The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Онлайн магазин

#11
аз им пуснах запитване за преден ляв халоген, ама още нямам отгоовр Sad
Reply

#12
А имате ли идея от Клуб Сааб дали частите от там издържат повече от тукашните - например дреболиите като каренца,маншони, тампони и др подобни,които тук ги има и не са скъпи,но някои от тях трябва почти през година да се сменят?
Reply

#13
Ами тези които са неоригинални обикновена са "Скантех" и са много добре като качество. Има и от други марки,но там правят все пак някаква селекция - не работят със Сульо и Пульо.
Давам ти пример:
Поръчвам целия комплект обтяхни и паразитни ролки заедно с обтегача. Идва обтегача,отварям го - 1:1 със оригиналния,ама от вътрешната страна има щампа "dayco". Викам им на пичовете от сервиза "абе тоа обтегач е италиански!?" а ония ми се хилят "хехехе...ей тоз път те набутаха". На мене обаче ми изглеждаше по-добре и от истинския и реших да го сменя. Свалям стария,обръщам го и кво да видя...пак си има надпис "dayco" ама в допълнение има и надпис SAAB и техния каталожен номер.
Така че повечето от нещата са си оригиналните,но просто са директно от производителя-доставчик (сещате се че Волво и СААБ не произвеждат железария) и са на по-ниски цени.
Ако няма сериозна разлика в цените тука и там - вземи си от там.
Reply

#14
Днеска се натъкнах на един Американски сайт за часто за Волво, във формата за записване има България, евентуално трябва да се пробва дали ще доставят.
Еи го на и него http://www.ipdusa.com/
най малкото мисля може да си поръчате каталози ;о)
<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.ipdusa.com/company_catalogs_all.aspx">https://www.ipdusa.com/company_catalogs_all.aspx</a><!-- m -->

мда каталога струва 6$
Reply

#15
Мдаааа......
Говорим за Мото-Пфууу..... нещо ми преседна... Smile
Бронята която е 900 лева е само горния пластмасов детайл, не е комплект. Комплекта е около 1600 лева.
Проверено!!!
I'd like mornings better if they started later
Reply

#16
viking Wrote:Да открия този подфорум с един полезен адрес:
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.partsforvolvosonline.com">www.partsforvolvosonline.com</a><!-- w -->
Това е английски сайт за онлайн тьрговия. Продават части за Сааб и Волво, като адреса за Сааб е: <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.partsforsaabs.com">www.partsforsaabs.com</a><!-- w -->
Цените им може да се каже, че в повечето случай са чувствително по ниски от тези в Бьлгария. Проблем е оскьпяването на доставката при по-тежки колети . Покупката става с кредитна или дебитна карта( в сайта са изброени) Аз използвам Виза -Електрон. Частите идват за около седмица като проблеми с неизпращането им или кражба на пари няма. От нашия форум доста хора пазаруват и всичко се получава на адреса. При порьчка се маха 17.5% английското ДДС и ако пакета е до 100 евро( мисля че беше евро а не долари :roll: ) се получава направо в пощенския клон, който сте посочили при регистрацията в сайта.Ако е над тази сума вече се заплаща нашето ДДС, както и мито около 5%.
Дано сьм бил полезен :wink:

Значи подробно разгледах сайта и си набелязах вече неща, които бих могъл да взема оттам, а не от тук. Можеш ли да посочиш какво конкретно си взел оттам и каква е разликата с цената му тук.

И още нещо - имал ли си случай, когато за покупка над 100 евро излиза по-изгодно да се поръча по нета и съответно каква е процедурата с митници и т.н.

Благодаря предварително.
Reply

#17
Процедурата с обмитяването е следната: След като пристигне колета на него има залепена фактурата в едно найлонче, по нея в митническа агенция ти пишат декларация( като тази при внос на автомобил е) На мен ми взеха 10 лв за тази услуга. След това митничарите проверяват дали е попьлнена правилно и ако всичко е в ред( на мен ми се наложи да ми я пишат два пьти тази декларация Smile ) плащаш нашето ДДС . Кофти момента, е че го слагат вьрху цялата сума, с транспортните разходи а не само вьрху цената на частите :evil: Плаща се и около 5% мито. Винаги можеш да питаш цената на желаните от теб части каква е тук и да сметнеш колко ще излезе ако ги порьчаш от сайта. Можеш сьщо да пробваш колко ще излезе ако ги порьчаш в два колета за да не влязат в стойността за обмитяване( гледай общата сума с транспорта не само на частите) .Ще се оськпи от кьм транспортни разходи но може да е по-изгодно отколкото да платиш митото, вьпрос на сметки е :wink: . Аз сега чакам да пристигнаттези неща. За един колега са, тьй като нямам волво в момента.За цялата предница тези тампони излязоха 79,85$ с транспорта. За проба можеш да избереш няколко неща и преди да дойде момента за вьвеждане на номера на картата ти изписва колко ще струва всичко . После не е проблем да изтриеш избраните неща от "кошницата" ти. А за моята кола сьм пазарувал в повечето случай такива неща който не влизат в обмитяването и ги вземам от пощенския клон. Само ведньж взех това .Около 250 лв. с транспорта до тук като разходите после бяха около 80-85 лв. Тук го продават за 350 лв. Малка е разликата в този случай но пьк го нямаха и трябваше да чакам повече отколкото времето да пристигне от сайта.
А да не забравя за да видиш цената като за Бг регистрирай се и влез с акаунта си. Така ти показва без 17,5% тяхното ДДС което ти няма да плащаш.
Reply

#18
viking Wrote:Процедурата с обмитяването е следната: След като пристигне колета на него има залепена фактурата в едно найлонче, по нея в митническа агенция ти пишат декларация( като тази при внос на автомобил е) На мен ми взеха 10 лв за тази услуга. След това митничарите проверяват дали е попьлнена правилно и ако всичко е в ред( на мен ми се наложи да ми я пишат два пьти тази декларация Smile ) плащаш нашето ДДС . Кофти момента, е че го слагат вьрху цялата сума, с транспортните разходи а не само вьрху цената на частите :evil: Плаща се и около 5% мито. Винаги можеш да питаш цената на желаните от теб части каква е тук и да сметнеш колко ще излезе ако ги порьчаш от сайта. Можеш сьщо да пробваш колко ще излезе ако ги порьчаш в два колета за да не влязат в стойността за обмитяване( гледай общата сума с транспорта не само на частите) .Ще се оськпи от кьм транспортни разходи но може да е по-изгодно отколкото да платиш митото, вьпрос на сметки е :wink: . Аз сега чакам да пристигнаттези неща. За един колега са, тьй като нямам волво в момента.За цялата предница тези тампони излязоха 79,85$ с транспорта. За проба можеш да избереш няколко неща и преди да дойде момента за вьвеждане на номера на картата ти изписва колко ще струва всичко . После не е проблем да изтриеш избраните неща от "кошницата" ти. А за моята кола сьм пазарувал в повечето случай такива неща който не влизат в обмитяването и ги вземам от пощенския клон. Само ведньж взех това .Около 250 лв. с транспорта до тук като разходите после бяха около 80-85 лв. Тук го продават за 350 лв. Малка е разликата в този случай но пьк го нямаха и трябваше да чакам повече отколкото времето да пристигне от сайта.
А да не забравя за да видиш цената като за Бг регистрирай се и влез с акаунта си. Така ти показва без 17,5% тяхното ДДС което ти няма да плащаш.

Много благодаря за изчерпателния отговор. Това с разделяне на поръчката при възможност веднага го предвидих като вариант. Интересувах се за нещата, които минават заветната граница. Просто досега като съм пазарувал по нета, не ми се е налагало да плащам сума по-голяма от 100 евро/долара (предимно футболни фанелки). Smile Аз вече се регистрирах там и засега се занимавам с правене на сравнение. Занапред обаче ще се възползвам от сайта.
Reply

#19
Ако идваш на срещата ще ти обясня как става номера без мито и ддс :wink:
Reply

#20
VolvoFan Wrote:Ако идваш на срещата ще ти обясня как става номера без мито и ддс :wink:

А бе не знам дали ще мога, че ми е сложно тогава, освен ако не гарантираш, че ше си доведеш аватара Confusedex:
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)