The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Задни накладки за 740

#11
vlado740 Wrote:Мисля, че е по добре да провериш при GT1. Аз купувах от Канекс предни за 740, вече 2000 км. свирят като локомотивна свирка. Сега съм решил да ги сменям с Лукас.
Владо!
Що само при теб се появяват проблемите!!!?
Нали и аз си взех от същите накладки - няма грам проблем.
Няма свирене или там каквото и да е.
Едните ми са Бендикс, а другите Лукас.

п.п.Бендикс са по скъпи и по твърди - с намаление 36лв.
Лукас - по ефтини и по меки - -:- 21лв.
Във времето ще разбера колко са добри - за сега са перфектни.
от канекс ги взех!
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#12
vlado740 Wrote:Мисля, че е по добре да провериш при GT1. Аз купувах от Канекс предни за 740, вече 2000 км. свирят като локомотивна свирка. Сега съм решил да ги сменям с Лукас.
Владо!
Що само при теб се появяват проблемите!!!?
Нали и аз си взех от същите накладки - няма грам проблем.
Няма свирене или там каквото и да е.
Едните ми са Бендикс, а другите Лукас.

п.п.Бендикс са по скъпи и по твърди - с намаление 36лв.
Лукас - по ефтини и по меки - -:- 21лв.
Във времето ще разбера колко са добри - за сега са перфектни.
от канекс ги взех!
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#13
Много свирят тези пусти накладки.
А защо е така, кой да ти каже. Big Grin
Reply

#14
Много свирят тези пусти накладки.
А защо е така, кой да ти каже. Big Grin
Reply

#15
Еми свали ги и ги виж.
Да не би да има някоя по голяма стружка по тях - махни я.
При мен няма такова нещо - кой знае какво ти е феродото.
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#16
Еми свали ги и ги виж.
Да не би да има някоя по голяма стружка по тях - махни я.
При мен няма такова нещо - кой знае какво ти е феродото.
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#17
vlado740 Wrote:Много свирят тези пусти накладки.
А защо е така, кой да ти каже. Big Grin

Ама колеги - недейте така. Скърцането на спирачките не е само функция на марката/качеството на накладките. Много важен е и монтажа. Например: Здрави ли са ви все още (и силни) притискащите пружинки на накладките? (ако изобщо ги имате, щото те ръждясват доста бързо и изпадат изцяло по някое време).

А главата на спирачния цилиндър движи ли се свободно спрямо спирачния диск (т.е. не са ли ви блокирани носещите цилиндърчета)?

Също: Използвате ли някакви средства за обиране на луфтовете между спирачния цилиндър и гърба на накладката? Обикновенно именно този луфт позволява (а не предизвикваSmile) скърцането. Вярно че най-често този луфт се запълва със остъргано феродо и след няколко стотин километра обикновено скърцането изчезва, ама не винаги става така. Понякога се налага използването на едни специални пластинки направени от някакъв относителнo "мек" материал, които се поставят между цилиндъра и накладката. Или просто се слага силиконова грес в умерено количество на това място (разбира се - внимава се да не отиде на лицевата страна на накладкатаSmile).

Също: При задните спирачки на 740 (а може би и при други модели) има една специална ориентация на спирачното цилиндърче, при което скърцането е минимално. Самото цилиндърче има малко скосена част - да речем 1/6 от окръжността която се допира до гърба на накладката - която скосена част трябва да се намира отзад и отдолу, под ъгъл около 15 градуса спрямо хоризонта. Това съм го чел някъде из сервизните описания.
S.
Reply

#18
vlado740 Wrote:Много свирят тези пусти накладки.
А защо е така, кой да ти каже. Big Grin

Ама колеги - недейте така. Скърцането на спирачките не е само функция на марката/качеството на накладките. Много важен е и монтажа. Например: Здрави ли са ви все още (и силни) притискащите пружинки на накладките? (ако изобщо ги имате, щото те ръждясват доста бързо и изпадат изцяло по някое време).

А главата на спирачния цилиндър движи ли се свободно спрямо спирачния диск (т.е. не са ли ви блокирани носещите цилиндърчета)?

Също: Използвате ли някакви средства за обиране на луфтовете между спирачния цилиндър и гърба на накладката? Обикновенно именно този луфт позволява (а не предизвикваSmile) скърцането. Вярно че най-често този луфт се запълва със остъргано феродо и след няколко стотин километра обикновено скърцането изчезва, ама не винаги става така. Понякога се налага използването на едни специални пластинки направени от някакъв относителнo "мек" материал, които се поставят между цилиндъра и накладката. Или просто се слага силиконова грес в умерено количество на това място (разбира се - внимава се да не отиде на лицевата страна на накладкатаSmile).

Също: При задните спирачки на 740 (а може би и при други модели) има една специална ориентация на спирачното цилиндърче, при което скърцането е минимално. Самото цилиндърче има малко скосена част - да речем 1/6 от окръжността която се допира до гърба на накладката - която скосена част трябва да се намира отзад и отдолу, под ъгъл около 15 градуса спрямо хоризонта. Това съм го чел някъде из сервизните описания.
S.
Reply

#19
Може да е вярно това за качеството на монтажа, но при Симер няма значение как ще се монтират Smile , все ще спира зле колата. Може да се ползват само за отзад и то само за барабани, иначе заминават дисковете, вместо феродото, ползвам съм и не съм доволен, взех си за отпред някакви Делфи/Локхийд и останах очарован как ми спира колата.
Всеки ден, започващ с над 300 коня под капака е добър Smile
Reply

#20
Може да е вярно това за качеството на монтажа, но при Симер няма значение как ще се монтират Smile , все ще спира зле колата. Може да се ползват само за отзад и то само за барабани, иначе заминават дисковете, вместо феродото, ползвам съм и не съм доволен, взех си за отпред някакви Делфи/Локхийд и останах очарован как ми спира колата.
Всеки ден, започващ с над 300 коня под капака е добър Smile
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)