The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
едно питане

#1
Разфасовах едно 740 дизел та въпроса ми е двигателя от ЛТ ли е или от Волво ? ,някой му е сложил ново турбо но двигателя не е с турбо фабрично номера му е GP005803
Reply

#2
Стефчо, на онова което аз гледах в Стара Загора на блока на двигателя си стоеше емблемата на Фолксваген - т.е. D24TIC каквито са слагани на ЛТ-тата. А този номер не ми говори нищо за съжаление :roll: . Доколкото си спомням дизелите слагани на 2хх и 7хх серия са D6,D24 И D24TIC. На 99% съм сигурен че D6 е разработка на Волво и е без турбо, вероятно другите два са на Фолксваген и D24 е без турбо,ако се съди по означенията, а D24TIC се води турбо интеркулер.Има един колега от Варна с 2-ка дизел и мисля че той беше с D6, питай го как изглежда неговия двигател - ника му е stvri, Станислав се казва.<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=2660" onclick="window.open(this.href);return false;">memberlist.php?mode=viewprofile&u=2660</a><!-- l -->
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#3
Аз пък, доколкото знам Volvo Cars въобще не произвеждат дизелови двигатели докъм две хиляди и някоя година, когато правят мотора D5. За Volvo 2хх нямам идея, но на 7хх абсолютно всички дизелови двигатели са от Volkswagen LT.
There's someone in my head but it's not me...
Reply

#4
знам че са немски двигателите до около 2000та година но има разлики в двигателите по-точно в блоковете и главите на двигателита на ЛТ и тези монтирвани във Волво 2ра 7ма и 9та серий
Reply

#5
d24 и d24tdi са от vw lt 28.В по новите модели Volvo се използват Audi 2,5 tdi
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)