The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
пране на тапицерия

#1
Тъй като не открих нищо по тази тема да попитам.

Някой използвал ли е пране на тапицерията в автомивка.
Считам, че лятото е подходящо за подобна операция, имайки в предвид по-бързото съхнене. Някои автомивки твърдят, че за 2-3 часа и колата е суха, други казват че веднага може да се качиш и да тръгнеш. Ако някой е ползвал тези услуги, нека да сподели - качество, проблеми, цени, както и автомивката на която е извършено. Аз съм в София, но това не е толкова важно, нека да споделят мнение хора от цяла България, а защо не и от чужбина.
Reply

#2
Тъй като не открих нищо по тази тема да попитам.

Някой използвал ли е пране на тапицерията в автомивка.
Считам, че лятото е подходящо за подобна операция, имайки в предвид по-бързото съхнене. Някои автомивки твърдят, че за 2-3 часа и колата е суха, други казват че веднага може да се качиш и да тръгнеш. Ако някой е ползвал тези услуги, нека да сподели - качество, проблеми, цени, както и автомивката на която е извършено. Аз съм в София, но това не е толкова важно, нека да споделят мнение хора от цяла България, а защо не и от чужбина.
Reply

#3
Мой колега на скоро си взе Мерцедес. Отиде да му изперат тапицерията, но допусна грешката /въпреки хубавото време/ да си вземе колата след 24 часа. Подкара я като уж суха, но още на следващия ден колата му се вмириса на мухъл и влага. Предупредих го да я остави поне 2 дни на здраво слънце за да се изсуши всичко вътре, но не ме послуша и така до днес като се кача в колата му усещам мириса на мухъл. Според мен поне 2 дни е добре колата да стои напечена и отворена изцяло /за да играе и вятъра вътре/ за да си сигурен, че после няма да мирише на стара маза.
Reply

#4
Ако имаш някой познат с перяща прахусмукачка - почерпи го и действай. За около час и половина колата на жена ми светна - изми се плюшената тапицерия по седалките и вратите. Светна. Наливах чиста вода в казанчето на прахосмукачката заедно с препарат за перящи прахосмукачки, а излизаше нещо на цвят между кафе и кола Smile После на слънце и отворени прозорци и врати. Чиста е, не мирише на мухъл, а и нямаше да се стараят така в мивката. Тавана не съм го прал. Преди да я изперем миришеше на неживи катерички вътре. Така и изглеждаше. Хем повод да пием по бира с приятелчето.
Поздрави!
volvo for life
Волво В70 '98 2,0 10V
И не забравяйте, че всяко натискане на спирачката, Ви бърка директно в джоба. Карайте предвиждайки!
Reply

#5
с прахосмукачката е най добрия вариант. Ние сме прали служебните коли и въпреки, че стоят на открито и ги пече здраво, остава дъх на влага.
Reply

#6
Добре де, не ви ли се свалят облеклата на седалките и оттам направо в пералнята. Вярно е, че като изсъхнат малко се свиват, но номера с найлона отдолу и леко издърпване върши чудесна работа. Моите са с ципове, предполагам, че и вашите са така, но само предполагам :roll: Big Grin , някои модели може и да не са така :? .

П.П. Тони, това с неживите катерички ме събори от стола :twisted: . Напомни ми,че и нас ни учат да казваме "неистински", а не "фалшиви" банкноти :wink: :twisted: .
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#7
100Y0 Wrote:П.П. Тони, това с неживите катерички ме събори от стола :twisted: . Напомни ми,че и нас ни учат да казваме "неистински", а не "фалшиви" банкноти :wink: :twisted: .
Неживи или немъртви - undead все си миришеха, докато изпрахме тапицерията. А и нали тук караме стари коли. Не ми се иска да ми мирише на старите собственици Smile Перете смело /без тавана! иначе после и той става нов, но в друга тема и за други $/ Smile
volvo for life
Волво В70 '98 2,0 10V
И не забравяйте, че всяко натискане на спирачката, Ви бърка директно в джоба. Карайте предвиждайки!
Reply

#8
Здравейте колеги, наскоро и на мен ми се наложи да си изчистя тавана на 8-цата. Един ден реших да й огледам тавана, докато чаках на едно невероятно задръстване. Тогава установих, че колата не е прана откакто съм я взел. Попитах един другар, който рабботи на автомивка и ме посъветва тавана да НЕ го пера с каквито и да било машини, тъй като падал много лесно а след това за лепене взимали около 100лв. За това той ми даде някакъв препарат за пране от "Сонакс", който се разрежда с вода и с хубав парцал започваш да търкаш тавана. Да ви кажа честно има ефект. Два последователн дни търках моя и резултата беше невероятен! Сега определено мога да твърдя че тавана ми е бежов Smile
Поздрави Big Grin
850 GLT 2.5 20v 170к.с. - Ex
XC 90 D5 R-design 185к.с.
Reply

#9
Колеги, аз ходя(така де те идват при мен) при едни момчета с парна машина.
Мият и переат като за световно. Наистина тапицерията остава леко влажна след прането, но за тавана ме убедиха че нямат случай някой да е пропаднал, а и аз съдя по моят вече повече от 1/2 година не е мръднал. Даже двигателя ми измиха и запали без проблем, а даже не покриха с нищо бушони и т.н
Пускам едно видео, на мен така ми го препоръчаха, така и аз ви го показвам:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=tH7uFxSL">http://www.youtube.com/watch?v=tH7uFxSL</a><!-- m --> ... re=related
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)