The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с километража на 740

#1
Проблемът е следния от известно време спряха да отчита километража и скоростта, включват се сами понякога отчитат цял ден друг път спира само обикновенно като започнат да отчитат работят докато колата е в движение но спре ли се на стоп или да се угаси колата спират показанията.Пътувах на далеко 7 -800км. работи като пушка спиране тръгване няма проблем и сега пак започна. Дали някой е имал подобен проблем и евентуалното му решение.
Само да добавя проверил съм кабела от датчика до километража и е здрав , слагал съм друго табло проблема пак остава сменил съм и датчика и пак същото.
Reply

#2
Ако отзад таблото ти е с гъвкава, оцветена в синьо платка опитай да и презапоиш всички спойки.
Просто да ги повториш. Често става да се загуби някой уред от студена спойка (или по-точно спукана)
на тези табла. Другия вариант е да ти е износено някое зъбно колелце в таблото, но щом понякога работи по-скоро е студена спойка.
Volvo 945 '97, B200FT, 155hp
Volvo 960 '93, B204FT, 190hp

savarturbo.se
turbobricks.com

It’s not the fart that kills, it’s the smell!
Reply

#3
ipdown Wrote:Ако отзад таблото ти е с гъвкава, оцветена в синьо платка опитай да и презапоиш всички спойки.
Просто да ги повториш. Често става да се загуби някой уред от студена спойка (или по-точно спукана)
на тези табла. Другия вариант е да ти е износено някое зъбно колелце в таблото, но щом понякога работи по-скоро е студена спойка.
Смених цялото табло със същото от друг автомобил проблема остава (Невярвам и двете да правят един и същи проблем)
Reply

#4
kristov Wrote:
ipdown Wrote:Ако отзад таблото ти е с гъвкава, оцветена в синьо платка опитай да и презапоиш всички спойки.
Просто да ги повториш. Често става да се загуби някой уред от студена спойка (или по-точно спукана)
на тези табла. Другия вариант е да ти е износено някое зъбно колелце в таблото, но щом понякога работи по-скоро е студена спойка.
Смених цялото табло със същото от друг автомобил проблема остава (Невярвам и двете да правят един и същи проблем)

Ами виж, мисля че е напълно възможно защото тези табла правят такива проблеми след някоя и друга година.
Просто спойките не издържат на напреженията на самата платка, понеже е гъвкава и се криви. А и вибрациите
допълнително помагат. Нищо не ти пречи просто да ги повториш, а дори и да не е това си спестяваш отваряне по-късно, когато някоя сдаде. А те непременно се прецакват. На мен не ми работеше датчика за нивото на бензина на 960-ката, и на 740-то оборотомера. И двете табла имаха студени спойки и ги оправих.
А иначе ако смяташ че не е това проблема, намери електрическата схема на модела и виж
откъде взема сигнал за обороти за таблото. Мисля че отзад в диференциала е датчкика за таблото. Може той да ти прекъсва понякога.
Volvo 945 '97, B200FT, 155hp
Volvo 960 '93, B204FT, 190hp

savarturbo.se
turbobricks.com

It’s not the fart that kills, it’s the smell!
Reply

#5
ipdown Wrote:[.............. отзад в диференциала е датчкика за таблото. Може той да ти прекъсва понякога.
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#6
здравейте имам същия проблем , а дори незнам къде седи този датчик Sad бихте ли мем светнали за местополужението му ? Smile
Волво 460 1.8 1992 Smile
Reply

#7
Датчика е на деференциала . По принцип са две жици кафяво бяла и зеленобяла ,А ако имаш АБС на колата тези жици минават през сомпютъра (над педала за съединителя , а кабелите вървят в сноп с други през шофьорската страна на колата по прага пот мокета ) и след това отиват в километража . Но като ги проверяваш прегледай да няма някоя клеясала букса . Най често дефектират самите километражи получават се спукани спойки и нямат контакт .
Случва се да върви като по масло, а малко по-късно се изяснява, че това е вазелин...
If you dont like where you are, then change it! You are not a tree
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)