The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Автоматична ск. кутия AW55-50 - всичко за нея!

Смених маслото в сервиз на MOTOPHOE, 12 литра отидоха за процедурата, бе извърена и адаптация на кутията (софтуера е бил последния), но след тези интервенции (кутията още се адаптира) не настъпи подобрение при понижаването от 3та на 2ра скорост. Бихте ли ми препоръчали добър сервиз за автоматици в София. Спрях се на softronic, но са от Варна, виждам, че само е предлагат ремонтен размер на клапаните и ремонтират и изпитват тези клапанни блокове?
Reply

Тези, които знам са "Джемини 4" и "Коко..", както и да се казва, от Малинова долина.
Обаче, при първите получих отговор, че 960-ката била малко "старичка", което беше откритие за мен, все пак тогава разбрах, че е '92-ра производство... Big Grin, а седмица преди това ме убеждаваха, че ще се справят с нея... Проблема беше елементарен, но се реши на друго място.
Коко, като му казах каква е колата (960, пак за същия "проблем"), ми отговори, че "не му се занимава с глупости", което леко ме засегна, но иначе го хвалят като добър майстор... Това мога да споделя.
Може би кола '92-ра не искат да пипат, но доста по-нова като твоята биха решили проблема.
Успех!
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

някои знае ли дали са заменими 55-50 и55-51?
Reply

Здравейте колеги! Запознат ли е някой каква е скоростната кутия на s60 ll d3. По "Аутодата" автоматична, а според един келеш в МП-роботизирана (така мислел).
Reply

(05-26-2020, 03:15 PM)stas85 Wrote: Здравейте колеги! Запознат ли е някой каква е скоростната кутия на s60 ll d3. По "Аутодата" автоматична, а според един келеш в МП-роботизирана (така мислел).
Не слушай келеша - автомат е! Smile Smile
Volvo V 40 TD 98
Volvo S60 2.4D
Reply

(05-26-2020, 03:15 PM)stas85 Wrote: Здравейте колеги! Запознат ли е някой каква е скоростната кутия на s60 ll d3. По "Аутодата" автоматична, а според един келеш в МП-роботизирана (така мислел).

(05-29-2020, 03:13 PM)STEW Wrote:
(05-26-2020, 03:15 PM)stas85 Wrote: Здравейте колеги! Запознат ли е някой каква е скоростната кутия на s60 ll d3. По "Аутодата" автоматична, а според един келеш в МП-роботизирана (така мислел).
Не слушай келеша - автомат е! Smile Smile
Щом има ръчка значи е ръчна.  Idea  Не се превключва с крак.  Big Grin Cool
__________________________
Много сериозно се накланят везните в посока изтрити на въпроса, защото:
1. Темата е за определен модел скоростна кутия!
2. На S60 се монтират няколко вида скоростни кутии. Доколкото съм запознат в форума няма гадатели, вещици и други такива умеещи да надушват типа на скоростите само по модела и двигателя... Нормалния начин, по който всички си разбират какви са компонентите в колата им става през VIN номера. И в МП, също.
3. Отношението на питащия към хората...
Reply

пичове кажете майстор за автоматична кутия около Ямбол,Сливен,Бургас или Стара Загора .Смених масло, не съм правил адаптация и не ми харесва как работи кутията . Когато е студена като че ли е ок но след стотина километра пробег ми се струва,че се влошава работата на кутията
Reply

Въпреки препоръките за Софтелектроник Варна, по телефона ми казаха, че категорично не обслужват Volvo. Единствено ако е свалена кутията или клапанното тяло.

Има ли други сервизи за обслужване на скоростни кутии в София или Варна, които бихте препоръчали? Има ли доволни/недоволни от https://www.midavto.com/ ?
Reply

Video 
Случайно попаднах на това доста полезно видео по темата(на руски) и реших да го споделя.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)