The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Моля за съвет за избор на Volvo

#1
Здравейте колеги,е ако трябва да съм честен още не съм ви колега но съм на път да сбъдна една 20 годишна мечта .Винаги съм мечтал за Волво,но все се е намирало някой да ме разубеди с недосатъците на тези автомобили -били много големи,като катафалки ,много горели и т.н.т. На мен всичко в тези коли ми харесва ,но имам няколко въпроса на които не съм намерил компетентни отговори и все си мисля че е добре да ги получа от хора карали такива коли,а не от такива които от страни са чували по нещо. 12 години съм карал Granada 2,3 V6 и съм страшно доволен ,но преди 3 години я продадох ,че ми омръзна да правя ремонти с некачествени части които не карат и 1 година . Сега съм с Honda-чудесен автомобил ,но я няма тръпката искам Volvo,но не знам какво. Много четох и почти съм се орентирал ,но искам и вашето мнение все пак съм нов тук. Насочил съм се към V 70 от 1997- 2000 година 2,5 дизел .Иточно тук ми е въпроса дали 2,5 D или 2,5 TDI ?? . Разбрах че двигателите и 2-та са L5 ,140кс. 103kw и с еднакви параметри,но този от 01\1997-05\1999г e 2,5 TDI ,а другият е от 05\1999-06\2000г.е 2,5D и този вторият е малко по-икономичен ,но това не е най-важното.Също разбрах че тези двигатели ги слагали и на Ауди ,но V6 не били сполучливи и трябва да е OHC 5 ?? И тези двигатели на Волво ли са или са Ауди,Рено,Форд и какво ли още не съм чувал.... Никога не съм карал дизел ,но по това което четох.....Кажете ми кой е по-сполучлив и какво да търся?Ако може и ме орентирайте с поддръжката че много ме плашат и според вас избора ми добър ли е ?Благодаря ви предварително и ще намеря начин да се отплатя за съветите ви .
Reply

#2
Колега виж в раздела:Малко по новите серии на VOLVO Sxx,Vxx.Cxx.....Там има една тема VOLVO V 70,в нея ще намериш нещичко за теб.Успех.
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#3
Виж сега, Дизеловия мотор от 1996 до 2000 е един и същ !
D 5252 T !
Демек, турбодизел, който е директен / дюзата впръсква директно в цилиндъра, няма предкамера/ пет-цилиндров, редови, десет-клапанов, 103 kW !
Aз карам 850 с такъв мотор, но той се монтира още на S 70, V 70 /1997-2000/, S 80 / 1998-2000/.
Няма да се плашиш мотора е много добър, еластичен, позволява малко да се чипне ако искаш, но в рамките на разумното, мойта кола е на 233000 реални километра и върви като за световно , но съм виждал коли на по над 500000, които си вървят съвсем нормално.
Моторът е заимстван от Ауди 100 или първите А6 и е с код по Ауди AEL. Tам обаче е разположен надлъжно и е леко наклонен надясно по посока на движението, което обуславя някои разлики в капака на главата и картера например.
В градски условия ми гори 9 - 9.5 / 100 , а извън града ако не я гоня много , напр. 120 на автопилот разхода слиза на 5.5 - 6.0 / 100 !
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)