Волво Клуб - България

Full Version: D5 масло
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
Dodo 155 Wrote:
radodaskalov Wrote:Може ли помощ за това как се гледа рамата. Не знам кой филтър да си поръчам:
Горивен филтър до номер на рама 71956 KC104 / горивен филтър от номер на рама 71957 KX226D .
Последните 6 цифри на моята са 156686, ама единицата гледа ли се?
Единият е с резба, другият без. И не мога да го намеря по колата къде се намира, та да го видя. Youtube също мълчи за Д5 мотора.
Много благодаря!
Да, гледат се 6-те цифри, т.е. и 1-цата при теб Wink
А най-лесно е да видиш с кой си Smile
Въздушният - с широкия си, че аз си закупих един широк вместо тесен, т.к. не гледах рамите и сега събира прах :mrgreen:
Масленият - еднакъв при всички D5.
Поленовият - с и без активен въглен (лично аз ти препоръчвам да си взимаш без активен въглен, но да го сменяш по-често).

Поздрави!

Благодаря ти отново. А четох, че горивният се намира под задната лява врата, ама забравих тази сутрин като тръгвах да го погледна. Иначе от магазина за филтрите и маслото предполагаха, че е около двигателя (при повечето дизели било така) и вчера го търсих там, но явно не е.
А въздушният вече го купих, иначе щях да откупя твоя. Smile
За поленовият, взех с активен въглен. Разликата е 12 лв., а возя малко дете. Понякога от камионите на пътя, а и от някои леки коли Smile , може да си останеш на място в купето. Какво имаш предвид под по-често - поне веднъж годишно?
radodaskalov Wrote:
Dodo 155 Wrote:
radodaskalov Wrote:Може ли помощ за това как се гледа рамата. Не знам кой филтър да си поръчам:
Горивен филтър до номер на рама 71956 KC104 / горивен филтър от номер на рама 71957 KX226D .
Последните 6 цифри на моята са 156686, ама единицата гледа ли се?
Единият е с резба, другият без. И не мога да го намеря по колата къде се намира, та да го видя. Youtube също мълчи за Д5 мотора.
Много благодаря!
Да, гледат се 6-те цифри, т.е. и 1-цата при теб Wink
А най-лесно е да видиш с кой си Smile
Въздушният - с широкия си, че аз си закупих един широк вместо тесен, т.к. не гледах рамите и сега събира прах :mrgreen:
Масленият - еднакъв при всички D5.
Поленовият - с и без активен въглен (лично аз ти препоръчвам да си взимаш без активен въглен, но да го сменяш по-често).

Поздрави!

Благодаря ти отново. А четох, че горивният се намира под задната лява врата, ама забравих тази сутрин като тръгвах да го погледна. Иначе от магазина за филтрите и маслото предполагаха, че е около двигателя (при повечето дизели било така) и вчера го търсих там, но явно не е.
А въздушният вече го купих, иначе щях да откупя твоя. Smile
За поленовият, взех с активен въглен. Разликата е 12 лв., а возя малко дете. Понякога от камионите на пътя, а и от някои леки коли Smile , може да си останеш на място в купето. Какво имаш предвид под по-често - поне веднъж годишно?

С всяка смяна на маслото! Сменяй и останалите филтри, може би само горивния през една смяна, но като знам в България, с какви нафти карате, не е лошо и той да се сменя! Wink
Горивния е отдолу най- вероятно около задния мост някъде. Масления филтър си го намери под двигателя! Wink

Поздрави
Колега, препоръчвам ти поленовия филтър да го сменяш през определен брой месеци /за София - на 7-8 месеца/. Набива се с мърсотия от въздуха, вентилатора на купето се затормозява и духа осезателно по-слабо, ако се сменя рядко.
JMI Wrote:
Dodo 155 Wrote:
radodaskalov Wrote:Може ли помощ за това как се гледа рамата. Не знам кой филтър да си поръчам:
Горивен филтър до номер на рама 71956 KC104 / горивен филтър от номер на рама 71957 KX226D .
Последните 6 цифри на моята са 156686, ама единицата гледа ли се?
Единият е с резба, другият без. И не мога да го намеря по колата къде се намира, та да го видя. Youtube също мълчи за Д5 мотора.
Много благодаря!
Да, гледат се 6-те цифри, т.е. и 1-цата при теб Wink
А най-лесно е да видиш с кой си Smile
Въздушният - с широкия си, че аз си закупих един широк вместо тесен, т.к. не гледах рамите и сега събира прах :mrgreen:
Масленият - еднакъв при всички D5.
Поленовият - с и без активен въглен (лично аз ти препоръчвам да си взимаш без активен въглен, но да го сменяш по-често).

Поздрави!

Масления филтър е елемент, но при Д5 163кс съм виждал монтиран отдолу на двигателя! Виждам, че колегата е именно със 163кс и можи би, затова неможе да си намери масления филтър! :roll:
Влади, а ти защо препоръчваш поленов без активен въглен?

Поздрави
Абе аз D5 с друг маслен филтър от елемент не съм виждал :roll:
При горивния има разлика, за който пита колегата.
А за поленовия - т.к. носът ми е много капризен, сменям го по-често (4-5000 км) и затова не мога да си позволя да давам х 80 лв. за такъв с активен въглен Wink А да сложа скъп и да го чакам 10-15 000 км ... няма да издържа на тази смрад, а отделно вентилаторът се задъхва със запушен филтър и представи си какво дишаш след 5 000 км в София :lol:
Поздрави!
radodaskalov Wrote:Благодаря ти отново. А четох, че горивният се намира под задната лява врата, ама забравих тази сутрин като тръгвах да го погледна. Иначе от магазина за филтрите и маслото предполагаха, че е около двигателя (при повечето дизели било така) и вчера го търсих там, но явно не е.
А въздушният вече го купих, иначе щях да откупя твоя. Smile
За поленовият, взех с активен въглен. Разликата е 12 лв., а возя малко дете. Понякога от камионите на пътя, а и от някои леки коли Smile , може да си останеш на място в купето. Какво имаш предвид под по-често - поне веднъж годишно?
Честно да ти кажа ... не знам къде е горивният - него го сменяха в МП.
За въздушния - няма страшно, като ме отпусне мързелът и му направя снимка, ще го купя някой, все пак е оРгиналдЪ :mrgreen:
Щом с активен въглен е само 12 лв. повече, няма какво да му мислиш Wink
Поздрави!
Колеги, Statoil Lazer Way C3 - 5w40 подходящо ли е за първия двигател D5 163ps 2002г? По-конкретно ме интересува дали C3 е подходящо?? Понеже предлагат и STATOIL LAZERWAY 5W40 TDI. Кое от двете да избера, ако C3 става ще го предпочета, но вие ще кажете. Благодаря на бързо отзовалите се!
anani81 Wrote:Колеги, Statoil Lazer Way C3 - 5w40 подходящо ли е за първия двигател D5 163ps 2002г? По-конкретно ме интересува дали C3 е подходящо?? Понеже предлагат и STATOIL LAZERWAY 5W40 TDI. Кое от двете да избера, ако C3 става ще го предпочета, но вие ще кажете. Благодаря на бързо отзовалите се!
Аз съм със същия мотор и сипах C3,принципно е за коли с ДПФ филтри,но не е проблем.

Поздрави!
Благодаря колега! Взех С3 Smile
anani81 Wrote:Колеги, Statoil Lazer Way C3 - 5w40 подходящо ли е за първия двигател D5 163ps 2002г? По-конкретно ме интересува дали C3 е подходящо?? Понеже предлагат и STATOIL LAZERWAY 5W40 TDI. Кое от двете да избера, ако C3 става ще го предпочета, но вие ще кажете. Благодаря на бързо отзовалите се!
Точно това масло Statoil Lazer Way C3 (5w40) е за твоя мотор ... както и за останалите.
Аз съм с D5244T4 и вече над 20 000 км карам с него (3 смени до сега), така че си направи правилният избор Wink
В подкрепа на горе изказаните мнения, с С3 двигателя ми стана по-тих. Доволен съм!
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27