Волво Клуб - България

Full Version: Запитване за конкретен автомобил.
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
Здравейте всички.Току що се регистрирах, и имам питане за един автомобил, дето ми хвана окото.По принцип карам Мерцедес 124-2.5 турбо дизел и съм много далеч от Волвата.Ще се радвам ако дадете мнение за тази кола- http://www.car24.bg/pcgi/car.cgi?act=3&a...=Volvo_850 Все пак вие знаете къде да гледате по тези коли.
Благодаря предварително.
Добре дошъл, Колега!
Погледнах посочената обява, но не разбирам, какво е конкретното ти питане...
Ако ще купуваш колата, може някой съфорумец да ти помогне, като дойде на огледа с теб, примерно.
На пръв поглед, колата е с най-сериозния атмосферен двигател, който се слага в серийните Осмици. Върви много. Има голям ресурс.
В случая, обаче е изключително важно състоянието на скоростната кутия! Там, много трябва да се внимава. Никой не може да ти гарантира, че кутията е правилно подържана и експлоатирана... Усещат се проблеми, само, ако я подкараш. Там, ако има нужда от ремонт, ще се бръкнеш сериозно.
Ако те интересува нещо конкретно, пиши!
...Изборът ти на кола е правилен!!! Wink А, за сега, приятно возене в Мерчо! Wink
Значи,Мерцедеса ми е автомат(зная какво да им гледам на автоматите) Въпроса ми е дали мотора на тази е надежден,какъв разход на газ да очаквам,слаби места на модела...Харесва ми този кораб. Big Grin
Благодаря за бързия отговор.За автомата съм на ясно(Мерца е автомат).Мисълта ми е дали може да се разчита на този мотор?Дали колата от обявата "Мяза"...Според вас...И къде да гледам за скрити дефекти?Нямам нищо против колега от Русе да дойде да "удари едно рамо" при огледа и покупката на колата.Притеснява ме фабричната газова уредба..Какво чудо е това и какъв разход да очаквам?Сега с Мерцедеса давам по 20лв на 100км...Волвото как е спрямо този разход?
Ами тази кола е понавъртяла километри ,ако се съди по състоянието на салона.Черната боя по предния капак е заради язвичките от камъчета-при повечето 850 ги има.Освен това я е карал някакъв спортист ,съдейки по разтяжката между амортисьорите.Но пък какво ти пука - това е цената практически само на газовия инжекцион! За проблеми :виж полуоски(маншони),предни носачи (шарнирните болтове),течове и луфтове в рейката,лагерите на амортисьорите.Виж и какво работи по таблото.За двигателя -ако работи тихо ,набира с желание обороти,държи ниските и не пуши ,значи има още живот в него.Виж ремъците в какво състояние са и провери за пушек от капачката и пръчката на маслото.Ако има повечко ,може да е от запушена вентилация на картера.Провери и тампоните на двигателя .
Аз, знам :twisted: колата е на 570хиляди километра, на колегата Радо91 , който е от Русе или по-точно на брат му ама все тая, свържи се направо с колегата и си говорете Wink
bg_tiger1978 Wrote: Аз, знам :twisted: колата е на 570хиляди километра, на колегата Радо91 , който е от Русе или по-точно на брат му ама все тая, свържи се направо с колегата и си говорете Wink

[Image: hmm.gif]
Това какво ше рече?Струва ли си да влизам в сериала или не?
ами, не мога да знам дали си заслужава, но е на наш колега, което е добре е в твоя случай п.п. това е колегата , той сега чете темата, говорете си с него Rado_91
bg_tiger1978 Wrote:ами, не мога да знам дали си заслужава, но е на наш колега, което е добре е в твоя случай п.п. това е колегата , той сега чете темата, говорете си с него Rado_91
Тигре...Гледам си ми набор :lol: Явно си ми на акъла.Но сериозно мисля да скачам в тази кола-Волвото винаги ми е било слабост(Макар че в кръвта ми е Мерцедес-модератор съм в единия форум) Обаче тази марка ВОЛВО ...Е единствената дето ми ляга на сърцето освен Мерца...[Image: 787.gif]
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=4337">memberlist.php?mode=viewprofile&u=4337</a><!-- l --> Smile
Pages: 1 2 3