Волво Клуб - България

Full Version: Няколко въпроса
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте.
От скоро имам Волво 850 и почвам да отстранявам някой дреболии една по една.
За сега си смених съединителя, биалетките и тампоните на двигателя и разни други дребни неща.
Прочетох във форума как да си оправя шофьорската чистачка това ще е следващото. Smile

Но искам да попитам за някой други неща.

Първо от къде да си купя чистачки за фаровете, много търсих но никъде не продават в Пловдив (не съм питал в Мотопфое за сега) ако някои има идея моля ви кажете къде да намеря.

Второто също е дреболия, търся уплътнението на капачката за маслото. Моята с годините се е смачкала и леко олива около гърловината, а немога да си намеря маслоустойчива гума за да си изрежа една.


След време ще питам и други неща, но нека първо я закача на компютър за да видя какво ще излезе и след това ще задавам въпроси, защото колата определено не върви като кола 143коня, но за това ще питам малко по-нататък.


Предварително искам да благодаря за съдействието и за помощта.
Здравей, колега утре ще ходя до Скан Тех да питам за чистачки, защото и аз искам да си взема и ще ти кажа дали имат и дали си заслужава, иначе може и да си изрежем от по-големи чистачки с дъгообразните рамена, но е доста пипкав процес. интересно ми е колко ти струват тампоните по двигателя, защото аз съм дизел и ми взеха и стотинките от касичката даже като ги сменях, отделно, че някой от тях ги чаках известно време да пристигнат с поръчка от МП
Предварително искам да благодаря за чистачките и ще чакам повече информация.

Аз смених само гумените тампони, маслените не съм ги сменял.

Този беше към 70лв ако не се лъжа
[Image: volvo-v70-s70-850-9161900.jpg]

А този към 15лв
[Image: %24(KGrHqIOKnUE2ZF2KBLpBNpPMUt31w~~_35.JPG]

Тези още не съм ги сменял, не даваха признаци че им има нещо.
[Image: A700056741CFW.JPG]
Уплътнение за капачката има и в Скантех и в Мото Пфое, цената беше под 5лв. за брой Wink
Snatchbg Wrote:Здравей, колега утре ще ходя до Скан Тех да питам за чистачки, защото и аз искам да си взема и ще ти кажа дали имат и дали си заслужава, иначе може и да си изрежем от по-големи чистачки с дъгообразните рамена, но е доста пипкав процес. интересно ми е колко ти струват тампоните по двигателя, защото аз съм дизел и ми взеха и стотинките от касичката даже като ги сменях, отделно, че някой от тях ги чаках известно време да пристигнат с поръчка от МП
Snatchbg, питай ако се сетиш и за чистачки за фаровете за 940-ката дали ще има в Скантех, иначе аз съм си сменял само перата и нямаше ядове :!: :!: :!:
Извинявам се за въпроса, но какво е "Скантех"?
mecho_klecho Wrote:Извинявам се за въпроса, но какво е "Скантех"?
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.scantechltd.com/">http://www.scantechltd.com/</a><!-- m -->
Аз използвах раменни части от стари нормални чистачки за да направя чистачки за фаровете. Става бързо и лесно и е за без пари Wink :mrgreen: .
Мерси колеги, ще мина през МотоПфое да видя какво ще ми предложат.

Сега оставя да я вържа на компютъра да видим какво ще покаже и да оправя празният ход.
тампоните с маслото при мен бяха около по 100лв (единия го смених съвсем скоро, пак от Скантех го взех 115лв) , Съжалявам, вчера нямах възможност да отида, но днес ще мина преди работа и ще проверя и за теб ico850 Smile
Pages: 1 2