Волво Клуб - България

Full Version: Тема за тролейбусния звук издаван от XC90
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
От известно време между 60 и 80км/ч предимно при шофиране по лек наклон без газ се чува виещ звук като от стар тролейбус. При подаване на газ или докосване на спирачката звука намалява значително.
След преглед е 100% сигурно, че звука идва от задния диферинциал. Вероятна причина лагери.
Има доста изписано из нет-а по въпроса, но най пълно ми се стори това описание: https://www.drive2.ru/b/1130904/, както и това видео за XC60.
Проблема би трябвало да изглежда така:
[attachment=51896]

Та въпроса ми е някой сблъсквал ли се е с това и как и къде го е решил(смяна на лагерите)?
Като взех моето ХС, го бяха набедили в МП, че има проблем / виене на задния диференциал, след "развъртане" на колата на подемника при проверката преди закупуване! Впоследствие се оказа, че няма никакъв проблем.... Но, тогава Деян Радев ми предложи замяна с лагер от Рейндж Роувър, били взаимозаменяеми с Волво, ставало много добре и цената беше около 500 лв., говорим за 2013 г.
Ако желаеш мога да ти пратя телефона му, да го попиташ.
Интересно, ще го питам, като имам път натам.
На мен ми казаха около 1000-1100лв за този ремонт, имало човек който ги правел. Чудя се, все още защото за тези пари може да се намери цял диферинциал. А и човека който ги ремонтирал бил болен.
Тишо, статията в drive2.ru е много интересна...на теб успех и после да докладваш какво е станало
Добре ще бъде наистина да го питаш лично, надявам се да съм разбрал правилно тогава, но мисля че това беше реално предложението.
Успех!
Дидо (Радев) е много в час. Все пак го работи работи 20 години това...
Така че, наистина - вземи и негово мнение, Тишо. Мен също ме е спасявал от скъпи ремонти.
Ако имаш нужда от съдействие при него - кажи ми. Приятели сме и на никой освен него не давам да ми приема (и издава) колата/колите.

Поздрави.
На мен Дидо ми помогна преди седмица с същия проблем
В понеделник започвам да им звъня наред, на Дидо, на тези които обещаха за 1000лв да го ремонтират и на две три морги дето продават XC90 на части.
В e-bay имало и ремонтни комплекти при това на прилична цена.
Pages: 1 2 3