Волво Клуб - България

Full Version: Проблем с климатроника ?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4
Колеги проблемът е че като го наглася примерно на 22 градуса (и на двете зони,а навън е -1 градус) не духа?Настройвам го на 25 градуса и се усилва малко,но духа така все едно е достигнало тази температура.По принцип не го прави всеки път (когато си реши :roll: ).Симптомите са че ми мигат твети лампички при запалване около 10 сек.(тези които са заклиматика и за въртенето на въздуха).Другото което е че ми изкарва грешка в датчиците който са над шофьора и над пасажера.След като ги изчистя грешките всичко започва да работи перфектно,докато след 1-2 дена пак се появят грешките.Общо взето искам да попитам как се свалят тезидатчици за да ги почистя (предполагам че са замърсени и за това ми прави тези номера)??
П.П.Нека ако някой се е сблъсквал този проблем да пише :wink:
raceteam Wrote:Колеги проблемът е че като го наглася примерно на 22 градуса (и на двете зони,а навън е -1 градус) не духа?Настройвам го на 25 градуса и се усилва малко,но духа така все едно е достигнало тази температура.По принцип не го прави всеки път (когато си реши :roll: ).Симптомите са че ми мигат твети лампички при запалване около 10 сек.(тези които са заклиматика и за въртенето на въздуха).Другото което е че ми изкарва грешка в датчиците който са над шофьора и над пасажера.След като ги изчистя грешките всичко започва да работи перфектно,докато след 1-2 дена пак се появят грешките.Общо взето искам да попитам как се свалят тезидатчици за да ги почистя (предполагам че са замърсени и за това ми прави тези номера)??
П.П.Нека ако някой се е сблъсквал този проблем да пише :wink:
Maхаш дръжките, дръпваш леко тавана и ще ги видиш - малко вентилаторче което обдухва датчика. Внимавай че са доста нежни и лесно се чупят при механично почистване.
Мерси колега!Тези дни като имам време ще пробвам и ще видя какво ще стане :roll:
Погледни тука как става <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.volvo850.ru/sdelay/klimatDT.htm" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.volvo850.ru/sdelay/klimatDT.htm</a><!-- m -->
...... малко е неясно, но като започнеш да ги сваляш
ще се ориентираш по-добре..... :roll: знам го от личен опит, това лято и аз ги чистих
nachko Wrote:Погледни тука как става <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.volvo850.ru/sdelay/klimatDT.htm" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.volvo850.ru/sdelay/klimatDT.htm</a><!-- m -->
...... малко е неясно, но като започнеш да ги сваляш
ще се ориентираш по-добре..... :roll: знам го от личен опит, това лято и аз ги чистих
Имаше ли ефект от чистенето ??
П.П.Мерси за линк-а :wink:
Изчистих датчиците и спряха да мигат лампичките,но още не съм я карал и незнам дали работи нормално.След малко излизам и ще пиша по късно какво е положението Big Grin
Колега как точно ги изчисти ?
murjdo Wrote:Колега как точно ги изчисти ?
Колега сваляш дръжката която е на тавана,сваляш пластмасата която е на гредата,бъркаш под тавана и го вадиш.Аз ги изчистих с малко спирт и памуче,но при мен продължава да си го има проблема с мигащите лампички.Явно някой от 3-те датчика не работи ама все няма пари да го подменя :roll:
Мерси много. Аз гимахнах всичките работи без тавана, но прецених, че ако го махна после няма да мога да го сложа като хората и реших да не пипам Smile Също така отворих и жабката да видя дали ще мога да почистя и вентилаторчето, но се оказа че това е още по сложно Big Grin (поне за мен де...) там са прекалено много жици и кабели... хем погледнах в онзи руски сайт, но прецених че ще ида прти един приятел да свърши той работата, че ги разбира нещата Smile Иначе мерси за инфото Smile Поздрави
И аз да взема да се включа. Значи и при мен има подобен проблем но се появи след подмяня на целия контролен панел имам в предвид мигането на лампичките. Стария панел просто се запали и си купик втора употреба. Иначе до дачиците и аз сам ги свалял защото ми даваше грешка че левия не работи. Един приятел провери и двата и каза че нямя нещо прекъснато. Тогава им размених местата и пак продължава да ми дава грешка в левия датчик. Преди това бях изчистил грешките. При мен след смяна на панела не ми работи автоматичния режим на вентилатора.
Pages: 1 2 3 4