The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(287) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/printthread.php(287) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/printthread.php 287 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/printthread.php 207 get_post_attachments



Волво Клуб - България
Да си поплача малко от моето XC 90 2.5Т - Printable Version

+- Волво Клуб - България (https://volvoclub-bg.com/forum)
+-- Forum: Volvo cars (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Forum: Volvo XC (Cross Country) (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Thread: Да си поплача малко от моето XC 90 2.5Т (/showthread.php?tid=25487)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


Re: Да си поплача малко от моето XC 90 2.5Т - julianov83 - 12-18-2018

Аааа да се включа и аз, понеже и акумулатора на колата беше заминал (да не повярва човек) Усетих я още по пътя, че "подмъцва" както казват при нас когато пали и като вече се бях прибрал започна да изксрва какви ли не грешки на всички видоее системи докато е в движение, ама така и не разбирах какви бяха понеже бяха на испански. Та реших да стрелям в тъмното дето се казва и да сменя акумулатора. А от горе на всичкото още в Испания бях спрял на една бензиностанция и докато колата беше само на контакт ми светна чека и надпис за необходима ревизия на мотор. Отбих се в Сарагоса в един сервиз и на Балкантуристки испано-английски човека ми обасни, за че е дала някаква грешка в някаква "mariposa" - пеперуда на Български, и аз предположих че става въпрос за дросел клапата. Жена ми звънна на братовчеда и той каза, че наистина румънежа му е казал, за че е сменял някаква пеперуда което сега като се замисля незнам дали няма пък някаква връзка с разгхода на гориво, за което пък е малко нелогично. Ама де да знам.... Та да не се отклонявам - реших, че може би заради слабия акумулатор да дава и тази грешка и то само когато колата е на контакт - без да е в движение понеже тя си прави някакви найни проверки и при слабо напрежение да не достига достатъчни ток до дроселклапата (това са си мои логики) но явно съм бил прав зашото след като смених акумулатора не е излизало това нещо повече. Откачих си го и го смених като на Жигула и нямах проблем с нищо (явно съм извадил късмет). Та сега по същество - на клемите на стария акумулатор мерих 13,2 волта, за което е малко ама аз си мислех че е понеже акумулатора е скапан. Да, ама на новия беше същото и тръгнах по веригата, стигнах до "изедения" плюс в двигателния отсек - та там са два кабела (от динамото и назад към акумулатора) с кабелни обувки сложени на "сандвич" на шпилката на +-са и затегнати с една гайка. Та чрез пробиване на самите кабели със сондата на мултицета на кабела от динамото имах 14,3 в., а на този към акумулатора - 13,2. Та понеже с това се занимавам - взех две нови медни кабелни обувки (не помня вече 35 или 50 кв.мм паснаха на кабела), пресовах ги на ново с хидравличната преса и нещата станаха тип-топ. Старите просто се бяха окислили и връзката беше лоша - та ако някой пати с това да знае. Дупчи кабела със сондте и мери на кабела, не на клемите. Ремонта става после за час време и две студени бирички под ръка. Дано да съм бил от полза на някой. А в тоя ред на мисли - старите водобранни лайстни дето са отдолу на стъклото на врата са си у мен - няма им гумените уплътнения(за това ги смених) ама хромираната им част си е читава (без задна лява врата-беше прекършена и залепена със някакви лепило за вратата да не зее, а гумичкаъа висеше до средата на вратата) тази гледка няма да я забравя НИКОГА. Та ако на някой ще му вършат някаква работа - да сглобявс от две една мога да му ги дам. ДАМ, а не продам.


Re: Да си поплача малко от моето XC 90 2.5Т - Tisho - 12-19-2018

1V пад на кабелната обувка. Confusedhock:
Това при палене на мотора би трябвало да се вижда без проблем как свети. Big Grin
   


При смяна на акумолатор нещото което може да забрави колата са запаметените радиостанции!


Re: Да си поплача малко от моето XC 90 2.5Т - julianov83 - 12-19-2018

Точно толкова беше, даже волт и 1-2 десети. Ама там нещата са други - преди години изхвърлих 2 акумулатора на Зафирата докато се усетя какво се случва. Там беше същата работа- пресовката на кабелите на самите клеми към акумулатора. Само че като запаля колата на студено - всичко си е ок - мериш си 14,2-3 волта...супер! Ама като има окис по проводника на пресовото Съединение с течение на време започва да се загрява, все повече и повече - и въпроса вече е на кой елемент температурно-линейното разширение е по голямо. В моя случай след 2 часа и нещо каране (Монтана-София) едната клема на акумулатора вече не можеше да се пипне с ръка и на кабела си държеше14,3 ама на самия акумулатор нямаше и 12,5 волта - демек колкото повече карам, толкова по-зле ставаха нещата. И това го хванах съвсем случайно - както вече казах след 2 изхвърлени акумулатора.


Re: Да си поплача малко от моето XC 90 2.5Т - gusenica - 12-19-2018

Здравейте отново и се извинявам на колегата Юлианов,но понеже се вмъкнах в темата му и аз се пооплаках-та при мен вече е ясно ще се отваря главата,но имам един въпрос-може ли след обслужване включващо смяна на ангренажен ремък ,водна помпа и ролки майсторите да са довели до скъсана гарнитура на глава или спукване на същата-мисля,че е невъзможно,но един познат твърди обратното и търся в кого е вината-в търговеца(че ме е пре...л) или в майсторите-Благодаря предварително Smile


Re: Да си поплача малко от моето XC 90 2.5Т - che4ef - 12-19-2018

Quote:търся в кого е вината-в търговеца(че ме е пре...л) или в майсторите-Благодаря предварително
Това е много трудно да се каже. Единствено ти остава да се предполага. Причините за спукване на главата или пробив в гарнитурата са температурата и корозията. Висока темепратура може да се получи от лошо гориво, лошо охлаждане, като последното може да е запушен радиатор или заминаваща си водна помпа. Нередовна смяна на маслото или лошо масло може да доведе до подобни проблеми, макар че ще има поражения и другаде, така че малко е вероятно. Друга причина е лош антифриз. Затова винаги настоявам да е оригинален Волво антифриз. Естествено не трябва да се забравя че самата гарнитура ако не MLS (многослойна стомана) старее и идва момент след 20 или 15 години да се сменя.
Така ти се е случило.
Друго което искам да ти кажа е че за нас собствениците на коли втора ръка трябва да ние е пределно ясно че рано или късно ще ни предстои някакъв тип голям ремонт. Някои са късметлии, но принципно това е правилото.


Re: Да си поплача малко от моето XC 90 2.5Т - gusenica - 12-19-2018

che4ef Wrote:
Quote:търся в кого е вината-в търговеца(че ме е пре...л) или в майсторите-Благодаря предварително
Това е много трудно да се каже. Единствено ти остава да се предполага. Причините за спукване на главата или пробив в гарнитурата са температурата и корозията. Висока темепратура може да се получи от лошо гориво, лошо охлаждане, като последното може да е запушен радиатор или заминаваща си водна помпа. Нередовна смяна на маслото или лошо масло може да доведе до подобни проблеми, макар че ще има поражения и другаде, така че малко е вероятно. Друга причина е лош антифриз. Затова винаги настоявам да е оригинален Волво антифриз. Естествено не трябва да се забравя че самата гарнитура ако не MLS (многослойна стомана) старее и идва момент след 20 или 15 години да се сменя.
Така ти се е случило.
Друго което искам да ти кажа е че за нас собствениците на коли втора ръка трябва да ние е пределно ясно че рано или късно ще ни предстои някакъв тип голям ремонт. Някои са късметлии, но принципно това е правилото.

Благодаря колега за отзива,но водна попа споменах,че е сменена-за маслото не споменах,но и то е сменено,колкото до горивото живея в Германия и колата е закупена от немски автосалон,което автоматично го изключва,колата е 9 годишна,а не 15-20 ,ако всичко това в предходен период не е правено както трябва ОК,но не виждам връзка,а единственото което искам да знам е могат ли след тази интервенция(смяна на ангренаж,водна помпа и ролки) да засегнат глава или гарнитура-не вярвам,че в точно този момент съм имал този късмет-или са ме прецакали търговците или майсторите- :x това е основният въпрос


Re: Да си поплача малко от моето XC 90 2.5Т - iago - 12-19-2018

gusenica Wrote:... а единственото което искам да знам е могат ли след тази интервенция(смяна на ангренаж,водна помпа и ролки) да засегнат глава или гарнитура-не вярвам,че в точно този момент съм имал този късмет-или са ме прецакали търговците или майсторите- :x това е основният въпрос
Не, не могат.


Re: Да си поплача малко от моето XC 90 2.5Т - julianov83 - 12-19-2018

gusenica Wrote:
che4ef Wrote:
Quote:търся в кого е вината-в търговеца(че ме е пре...л) или в майсторите-Благодаря предварително
Благодаря колега за отзива,но водна попа споменах,че е сменена-за маслото не споменах,но и то е сменено,колкото до горивото живея в Германия и колата е закупена от немски автосалон,което автоматично го изключва,колата е 9 годишна,а не 15-20 ,ако всичко това в предходен период не е правено както трябва ОК,но не виждам връзка,а единственото което искам да знам е могат ли след тази интервенция(смяна на ангренаж,водна помпа и ролки) да засегнат глава или гарнитура-не вярвам,че в точно този момент съм имал този късмет-или са ме прецакали търговците или майсторите- :x това е основният въпрос

Няма за какво да се извиняваш, тя темата не лично моя, тя е на всеки който иска...аз съм изредил част от проблемите на моя курник от една страна да получа някакви насоки - кое мога да оправя сам и как, или къде и кой може да ми свърши работа , а и от друга страна - може всяко едно нещо да се случи на всеки - все ще е някаква помощ. А относно твоята гарнитура на главата: едва ли има такъв факир (майстор или търговец) дето да може така да натамъни кола с преебана гарнитура на главата, че да се закрепи и да се издъни точно при теб.... Както каза колегата по-нагоре : не виждам как след смяна на масло и ангренажен ремък ще се издуха гарнитурата на главата. При неправилно зацепен ангренаж ще станат 300 други поразии (и то доста по-сериозни) , но не и да пробие гарнитурата. Хипотетично може да стане нещо такова, ако някой е забравил да налее в колата охлаждаща течност (антифриз или вода ако щеш) , запалили са я и са я прегрели преди да се усетят, но това е нелепо.... Приеми просто че и е дошло и толкова ! В случая няма кой знае каква драма. Сменяш скпанната гарнитура - едно контролно шлайфане на главата - и газ до ламарината! Това е малкия дявол. Аз когато си отварях зафирата, малкия беше на 3 години и беше седял на новата гарнитура , тъй като бях нахвърлял всичко в колата , а той си "бръмчеше" в нея докато аз я събирах. Та видях, че е намачкана между 3 и 4 цилиндър мисля че беше, ама беше Неделя, нямаше от къде да взема друга, а исках вечерта да я запаля - виикам си "еб@л съм я...ще кара..." И познай - 11 месеца и 25 дни точно и 35 000 км - издуха между 3 и 4 цилиндър. Хайде втори път, ама само главата де - сутринта я почнахме, вечерта в 10 часа запалих и от тогава - над 220 000 км. Човеко, смени скапаната гарнитура, не търси причини защото няма смисъл и ще видиш, че ще се отвозиш с тая кола после! Ще се обадиш като дойдеш към България да черпиш, ще видиш.... Не прави излишни драми и не си трови дните с тези железа!


Re: Да си поплача малко от моето XC 90 2.5Т - gusenica - 12-20-2018

Благодаря на отзовалите се Smile Еми ще се постарая да не я мисля много...в сервиза е вече,но ще почакам до след нова година,че сега празници ала бала и имат и други коли .....колкото до почерпката живи и здрави що не Smile


RE: Да си поплача малко от моето XC 90 2.5Т - Tisho - 01-11-2019

(12-20-2018, 12:34 AM)gusenica Wrote: Благодаря на отзовалите се Smile Еми ще се постарая да не я мисля много...в сервиза е вече,но ще почакам до след нова година,че сега празници ала бала и имат и други коли .....колкото до почерпката живи и здрави що не Smile
Пребори ли проблемите?

Sent from my HTC 10 using Tapatalk