The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key 0 - Line: 1640 - File: showthread.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php 1640 errorHandler->error_callback
/showthread.php 915 buildtree
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Нужда от експертни мнения

#1
Здравейте Фенове на Волво!
От една седмица и аз имам привилегията да съм собственик на Волво: V40 1,8 декември 1996.
От месец чета всичко което сте дискутирали във форума и има много неща които ми бяха полезни.
Все пак имам нужда от малко експертна помощ от вас.
След като купих колата, смених агренажен ремък, ролка, маслото, филтрите(въздушен, маслен, горивен), реглаж на предницата (смяна на една щанга), смяна на свещи и на бубината за 2и 3 цилиндър (в "Дунев")- те ми казаха че бубината е за смяна.
Моля за помощ по следните въпроси:
1.Трябва ли да направя още нещо- проверка или смяна
2.Как да проверя дали имам достатъчно масло в скоростната кутия
3.Трудно се включва първа (четох за смяната на втулките), можели някои да ми каже как да си купия такива втулки (името им) и дали мога да и ги сменя бързо сам(без да разглобя половината кола Smile )
4.Колата когато е загряла държи тихите обороти около 400-500, това нормално ли е? Не се усеща тресене или нестабилна работа. Но днес сутринта ми угасна на първият сфетофар и неможа да запали първите няколко завъртания.
5.Нужно ли е да правя компютърна диагностика при положение че по таблото не ми свети индикация за проблеми (в Дунев не можаха да ми направят такава).
6.Струва ми се че със този двигател (1.8) трябва да е по пъргава от това което съм усетил за момента- нормално ли е да е тромава. Кола с 1,6 двигател и по-стара е по-пъргава от Волвото.

След толкова много въпроси трябва да призная, че все пак за една седмица навъртях около 700 км, колата се държи много стабилно и е доста впечатляваща във всяко отношение.
Ще се радвам на всякакви мнения и препоръки.
Искам да карам една сигурна и добре подържана кола.
Пожелавам същото и на вас!
Reply



Messages In This Thread

Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)