The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo c30 2.0d прекъсване/придърпване

#1
Здравейте! Отскоро съм собственик на Volvo c30 2.0d 136к.с. 2007г.! След покупката направих съответното обслужване от-до! В последствие забелязах обаче, че някак няма тяга и не върви както трябва! Отидох веднага на диагностика и се оказа, че турбото не надува както трябва.. Оставих колата за почистване на турбината и смених клапана с чисто нов! До тук добре... изкефих се как върви.. И веднага се появи друг проблем.. При равномерно натиснат педал (само за поддържане на съответната скорост) има едно прекъсване/придърпване все едно си "играя" с него, на интервали от около половин секунда! Не съм забелязал някаква закономерност (без значение топла/студена, каква нафта сипвам, температура и т.н. - пак прави същото). Когато и подам повечко се изстрелва без да има придърпване. На място държи едни обороти без да мърдат... Отидох отново за диагностика и ми казаха следното - "високо налягане преди дпф". Посъветваха ме първо да пробваме да го почистим.. Веднага купих спрей/пяна каквато ми казаха и направихме всичко както трябва,но за жалост проблемът си е все същия! Така.. Карам си аз извън града и след едно малко по-яко ускорение излезе някаква грешка (на немски), след което колата стана много мудна и все едно без турбо..почти неможех да ускорявам. При първа възможност спрях, угасих я, запалих след около 10мин и проблема с ускорението изчезна, но придърпването си продължава..
Много ще се радвам да дадете съвет - какво да направя, какво трбва да се види, дали да се маха дпф или проблемът не е там.. 
П.с. Извинете, ако съм пропуснал нещо, но все още съм нов в тези среди!

П. С. Забравих да спомена, че и преди и сега дава доста висок разход - около 8л/100км извън града.
Reply



Messages In This Thread
Volvo c30 2.0d прекъсване/придърпване - by Borisovv - 09-26-2019, 03:54 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)