The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Каква температура поддържат Volvo S40 .

#21
murcho_gb Wrote:[Image: Photo0202.jpg]
Здравейте и от мен. Искам да попитам нормално ли е това показание за температурата на двигателя при извънградско шофиране при външна температура около 15 градуса. Колата е Волво В40 1.8 бензин 115к.с. 1998год. На мен ми се струва че е малко нисичка тази температура но не знам, имам колата от скоро, но досега като че ли стоеше малко по надолу от 3 часа. Досега повечето от извънградските са ми били на по високи външни температури и за това искам вашето мнение. Благодаря предварително.
Колега,може термостата ти да е ''залепнал'' и да е постоянно отворен и колата да ти загрява бавно..сподели постоянно ли седи на това положение стрелката..или ако достигне нормалното положение (посредата на скалата) след колко време го достига..
Sweden style , by momcho00
____________________________________________________________________________
Клубна карта №:00389
[Image: ab271105.gif]
пазлы trefl
Reply

#22
momcho00 Wrote:
murcho_gb Wrote:[Image: Photo0202.jpg]
Здравейте и от мен. Искам да попитам нормално ли е това показание за температурата на двигателя при извънградско шофиране при външна температура около 15 градуса. Колата е Волво В40 1.8 бензин 115к.с. 1998год. На мен ми се струва че е малко нисичка тази температура но не знам, имам колата от скоро, но досега като че ли стоеше малко по надолу от 3 часа. Досега повечето от извънградските са ми били на по високи външни температури и за това искам вашето мнение. Благодаря предварително.
Колега,може термостата ти да е ''залепнал'' и да е постоянно отворен и колата да ти загрява бавно..сподели постоянно ли седи на това положение стрелката..или ако достигне нормалното положение (посредата на скалата) след колко време го достига..
Направо си е за смяна термостата ... зиме лете си е нормално стрелката да си е на водоравно на 3 часа и да не мърда.
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#23
momcho00 Wrote:
murcho_gb Wrote:[Image: Photo0202.jpg]
Здравейте и от мен. Искам да попитам нормално ли е това показание за температурата на двигателя при извънградско шофиране при външна температура около 15 градуса. Колата е Волво В40 1.8 бензин 115к.с. 1998год. На мен ми се струва че е малко нисичка тази температура но не знам, имам колата от скоро, но досега като че ли стоеше малко по надолу от 3 часа. Досега повечето от извънградските са ми били на по високи външни температури и за това искам вашето мнение. Благодаря предварително.
Колега,може термостата ти да е ''залепнал'' и да е постоянно отворен и колата да ти загрява бавно..сподели постоянно ли седи на това положение стрелката..или ако достигне нормалното положение (посредата на скалата) след колко време го достига..
До преди два дена нямаше никакъв проблем загряваше си нормално и стрелката се "закотвяше" на положение 3 часа. Днес обаче не беше така. Извън града държеше тази температура която е на снимката, вече след като влязох в града взе да се вдига което е нормално. И аз имам съмнения че е блокирал в отворено положение и е станала работата за смяна просто исках да се посъветвам с вас като по-отдавнашни собственици какво им е нормалното положение.
[Image: Photo0199.jpg]
[Image: ab209937.gif]
раскрутка сайтов
ВОЛВО V 40 1.8 115к.с 1998год. B4184S, ГИ REG O.M.V.L
Reply

#24
Колега , сменяй термостата и си свиркай ! Поздрави и безаварийно !
ПП: И не забравяй да споделиш когато си сменил термостата какво е положението ! Smile
Sweden style , by momcho00
____________________________________________________________________________
Клубна карта №:00389
[Image: ab271105.gif]
пазлы trefl
Reply

#25
Мда, термостата е най-безобидния вариант... 20-25 кинта Smile
Дори и да се окаже, че не е от него, нищо не губиш, само печелиш Smile
Сменя се лесно, можеш и сам само трябва да имаш лумбуси/звездички не помня размера и да се молиш да се развият 2-та болта...
УСПЕХ
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#26
yuckuJackD Wrote:Мда, термостата е най-безобидния вариант... 20-25 кинта Smile
Дори и да се окаже, че не е от него, нищо не губиш, само печелиш Smile
Сменя се лесно, можеш и сам само трябва да имаш лумбуси/звездички не помня размера и да се молиш да се развият 2-та болта...
УСПЕХ
Съгласен !
Sweden style , by momcho00
____________________________________________________________________________
Клубна карта №:00389
[Image: ab271105.gif]
пазлы trefl
Reply

#27
В София по задръстванията вдига до 101 и след това сваля.
На дълъг път - 85 - 87.
Това е по показания на инфо център
Reply

#28
kingdim Wrote:В София по задръстванията вдига до 101 и след това сваля.
На дълъг път - 85 - 87.
Това е по показания на инфо център
Зависи какъв ти е термостата колега..например при мене включва перката при 99 градуса..на други (както при тебе) на 101 градуса..има различни варианти ! Smile
Sweden style , by momcho00
____________________________________________________________________________
Клубна карта №:00389
[Image: ab271105.gif]
пазлы trefl
Reply

#29
Сега ще трябва и на това да му обърна особено внимание,защото при мен от това което съм виждал си заспива на 3 часа и не мърда...А ако викате е преебан термостата може да харчи повече, така ли? Колко повече?
Reply

#30
При мен беше заминал като взех колата зимата и спешно го смених, но поради незнание ми пробутаха термостат за 85 градуса. Няколко месеца по-късно го смених с оригинален от Мото Пфое за 89 градуса и разхода падна с около 1/100 на извънградско и 2/100 градско.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)