The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Въпрос относно плафон над педалите за Volvo V40

#1
1.Здарвейте колеги.Днес понеже беше хубаво времето и реших да се позанимавам след работа с волвото и понеже забелязах,че лампичката над педалите не свети и си казах сигурно е изгоряла.Извадих я по-точно баща ми.Той може и да не е видял но каза абе изгоряла е иди купи една нова.Купих и огелдах и двете.Старата си беше наред.Не беше изгоряла.И какво става.Закрепва се на две буксички.Дори не са отблелязани плюс/минус.Да но не свети въпросната лампа.Размених буксите и отново не свети.Някой да има идея на какво се дължи?Погледнах къде отива кабела в един сноп се сливаи отива май към една бяла широка букса и от там май навън някъде.Има ли логика да е само тя на бушон.Мисля си,че е свързана с тези за осветлението в купето(отпред отзад).Как мога да фиксирам това да свети.Няма и грешка по таблото нищо не свети.Ако някой помогне ще съм благодарен.
2.Другият ми въпрос как се сваля задна кора на врата.?Искам да си смажа механизма на пръчката за заключване.Трябва да натисна 2 3 пъти ънлок че да отключи задната врата.Клиясала е.Ако може по стъпки да ми обясните как се разглабя.Понеже Извадих пръстенче на пръчката ,където излиза ,после извадих рамка на дръзката за откл и спрях дотам.Нещо ме хвана страх и пръснах само с едно дето е за отвинтване н свещи по пръчката уж да се стече надолу.Ама не знам и къде да змажа.Цялата ли кора трябва да махна,не знам
Volvo V40 1.9 DI 1999г. август D4192T2 Първа рег.2000г.
[Image: ab202814.gif]
Reply

#2
Наскоро сменях моята.Видимо жичката не беше прекъсната,но проблема беше при единия цокъл на крушката.Смяната я започнах без да съм махнал клемата на акумулатора и без видима причина ми изгоря предпазителя който е в двигателния отсек.Подмених го, 10А е и воала всичко си дойде на място.
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#3
как разбра Изгаснаха и лампите в купето ли?Нали при отваряне на вратата трябва да свети?Има ли връзка този плафон с друите в купето?
Volvo V40 1.9 DI 1999г. август D4192T2 Първа рег.2000г.
[Image: ab202814.gif]
Reply

#4
Всички са на един предпазител.Осветление на купе, табло, централно,аларма,музика и май е това.
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#5
ico_kosara007 Wrote:Всички са на един предпазител.Осветление на купе, табло, централно,аларма,музика и май е това.


ДОбре тогава защо само това не свети.Всичко останало е безупречно.Крушката не е изгоряла.Ламаринакта е стегната .Тя е пробита да влиза заострените крайници на крушката.тя самата крушка стои под наклон
Volvo V40 1.9 DI 1999г. август D4192T2 Първа рег.2000г.
[Image: ab202814.gif]
Reply

#6
ico_kosara007 Wrote:Всички са на един предпазител.Осветление на купе, табло, централно,аларма,музика и май е това.
... и ел. антената май, ама не може да се обърка кога е изгорял и кога не тоя 10 амперовия ... (Носете си 10-ки резервни задължително и таблото е с 10 и управлението на еку-то и то май 10 беше...)
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#7
Лампичката над педалите е вързана за бутона на шофьорската врата - ако не свети значи бутона на шофьорската врата е клеясал. Друг гаден момент когато не работи този бутон, е че колата се заключва сама на 2 мин.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#8
Тя че се заключва се заключва.Ама за кой бутон на шофиорската врата казваш?За смъкването на прозорежа ли?Той ми свети идеално.Ама понякога не ми хваща като го натисна да сваля или дигна прозореца .Трябва да ог пусна и натисна пак и си тръгва
Volvo V40 1.9 DI 1999г. август D4192T2 Първа рег.2000г.
[Image: ab202814.gif]
Reply

#9
Бутона за отворена врата - долу вдясно на рамката на вратата. Сваляш бутона, сваляш му гумата и заливаш с WD40. Не знам защо, но този бутон е винаги много клеясал. На другите врати няма проблеми. Трудно се забелязв този проблем защото осветлението в купето се пали от централното заключване, този бутон пали само лампата при педалите.

Централното заключва колата ако до 2 мин след отключване не се отвори шофьорската врата или не се запали колата. Понеже бутона не работи ако не запалиш колата тя се заключва след 2 мин.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#10
joro74 Wrote:Бутона за отворена врата - долу вдясно на рамката на вратата. Сваляш бутона, сваляш му гумата и заливаш с WD40. Не знам защо, но този бутон е винаги много клеясал. На другите врати няма проблеми. Трудно се забелязв този проблем защото осветлението в купето се пали от централното заключване, този бутон пали само лампата при педалите.

Централното заключва колата ако до 2 мин след отключване не се отвори шофьорската врата или не се запали колата. Понеже бутона не работи ако не запалиш колата тя се заключва след 2 мин.

Може и да е бутон на друга врата, при мен лампата при педалите свети и след отваряне на някоя от другите врати, дори и при изключено осветление в купето.

Във връзка с проблемното отключване на задна врата - при отворена врата (задна) на нивото на дръжката за отваряне отвън, има гумена тапа. През отвора се вижда механизма, пръснах там с WD40 и вече половин година вратата се отключва нормално.
V50 D4204T
[Image: ab286978.gif]
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)