The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Съвет за Волво V70 с проблем, което имам желания да купя!

#1
Здравейте,

днес видях една V70-ка на много добра възраст, километри/мили и цена и се замислих сериозно да я купя. Колата е Д5, ръчни скорости, декември 2007, изглежда добре и е SE модел, което означава, че е обурудвана много добре. Има, обаче един проблем на компютъра, на таблото има съобщение: SRS airbag service urgent.

Ето и линк със снимки:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.ebay.co.uk/itm/230944783977?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649">http://www.ebay.co.uk/itm/230944783977? ... 1423.l2649</a><!-- m -->

Ще съм благодарен ако някой има идея колко сериозни могат да бъдат нещата! Дали просто е някой датчик или пък нещо по сериозно като заминал модул, или нещо друго?
Volvo For life!
Reply

#2
Здравей колега,
Знеш ли какво аз бих направил? обаждам се на близкия дилършип и казвам какво има на таблото и колко ще ми струва и колко е сериозно и дали не е един прост reset или някой кабел е откачен. Според мен някой си е играл с тоците на колата предполагам или някое кабелче някъде. Обади се на дилъра, направи се на луд и кажи какво виждаш и виж какво ще ти кажат като цени. Иначе те разбирам: Вземам я...
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#3
Аз пък ти казвам Данчо, първо да поразровиш форума тук, до колкото си спомням имаше някакви колеги с такива по нови коли с този проблем и имаше някакво не непосилно скъпо решение за отстраняването му, ако до довечера не я откриеш темата ще се поразровя и аз, че с телефона ми е трудно. Относно ходенето до официалният представител си знаеш, че е силно препоръчително, но е добре и ти да си си написал домашното Wink
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#4
Възможно е : краш-датчик, SRS модул, DIM модул, скапала се бомба, кабели и... още какво ли не.

Без да се прочете колата какво точно не и харесва няма как да се разбере къде е проблема. С гадателски способности не става. Smile
Reply

#5
Здравейте,

благодаря за съветите. Идеята за разговор с Волво, винаги е приоритетна, но понеже знам какво ще ми отговорят, защото съм го правил няколко пъти: "не се наемаме така да кажем какво е, колата трябва да се докара в наш сервиз!"

Тях ги търся за сервизна информация, например кога и как е обслужвана колата, от както е закупена и какво е сменяно, винаги са били така добри да ми помогнат. Иначе колата е в Северна Англия, а аз съм в Южна, около Лондон. Не ми се иска да да ходя до там след като знам, че тези няма да съгласни да я вкарам в местното Волво в Ливърпул, защото се продава на търг.

Иначе усилено си търся XC70 след 2007 даже идеалния вариянт е след след 2009 с Д5-ца 205 коня, но в момента цените им са над 10000 паунда, а не ми се иска да харча толкова много пари. Тази я видях случайно и реших, да, не е xc70, но какво пък ако свърши на около 6000 паунда бих я вземал, защото е по- евтина, а не по малко надежна и оборудвана.

Поздрави
Volvo For life!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)