The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Голф 4-ка или S/V40

#1
Колеги, по-точно за колегета по-горе...
Поддръжката на волво С/В40(ниския клас на Волво от преди повече от 10 години) е поносима и нормална.....


Само за сведение- калкулирайте цените на части по окачване, по двигател, ала-бала на Голф 4-ка..........................

Вижте, че Голф 4-ка от 1999-2001г. Е ПО-СКЪП ОТ ВОЛВО КАТО ЧАСТИ ЗА ПОДДРЪЖКА НА КОЛА НА СТАРО!

Защо сравнявам с Голф 4-ка?
Защо ли?
Защото тази БАРАКА(да Барака, казвам го с ясно съзнание и чувство на отговорност, че мога да бъда оплют) е неестествено хвалена и популярна в България....

Преди месец и нещо пробвах Голф 4-ка 2002г. 1,9 ТДИ 110 конси сили..............

АМИ .....барака, пълна, скърцаща барака беше.
Да не говоря за интериора, за стил на интериора и удобство...............Още повече си заобичах колата и се убедих, че като си купувах моята С 40 извадих късмета на начинаещия(това ми Беше първата лична кола) и я купих без, каквито и да е диагностики и прегледи, е така на риск, защото ми хареса като жена.


СТОЯ СИ НА МНЕНИЕТО, ЧЕ
С ВОЛВО ВТОРА РЪКА В ПОВЕЧЕТО СЛУЧАИ СИ КУПУВАШ КОЛА, ПРИ КОЯТО ПОЛУЧАВАШ ПОВЕЧЕ ОТ ТОВА, КОЕТО СИ ДАЛ.
Пак Ви казвам, преди да я купя(купих и харесах марката напълно случайно) исках Форд Фокус................
Сега като сравнявам колите..........ами форда ми стои боклучив и некомфортен.
Действително това Волво много в ми завиши критериите при избор на кола........
Преди това съм карал коли на родителите ми\ и за кратко едно служебно пежо 206 HDI.

Пак казвам при колите втора ръка е и на късмет....
Защото познавам човек, който за Волво не ще и да чуе........
Важно е да попаднеш на що-годе добър екземпляр.

Един недостатък имат само бензиновите волва- горят доста.
Но тук проблемът е не толкова в колата, колкото в нас, собствениците на такива, по-точно с доходите ни.
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#2
Помислих, че ще сменяш Волвото с голф...
И сериозно се притесних да не ти е станало нещо.
Но като прочетох след заглавието се успокоих.Smile
Reply

#3
Имаше външна намеса. Поста на Разсипник беше в тема, но няма общо общо с нея и затова разделих мнението му в нова тема.
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#4
Мойта я взех преди малко повече от месец. Трябва да призная че бях тръгнал именно за Голф 4-ка но цените за четириврат TDI бяха от 6500 нагоре за що годе читав на външен вид. След дълго обикаляне не намерих такъв по джоба ми и не съжелявам, защото се влюбих в Volvo-то от пръв поглед. А пък и нямаше как иначе всичко беше в негова полза:
-Години
-Интериор
-Ехтериор
-Начин на работа
-Возия
и най вече цена!

За цените на Голф 4 и Ауди А3 мисля че се неоправдани и са така завишени заради високата търсеност от страна на Македонци и Сърби. Така и ми казаха няколко от продавачите на коли в Дупница.

Както и да е, подкрепям мнението ти и се радвам че попаднах на автомобила на който съм горд собственик в момента!

Да са ни здрави и читави колите на всички!
бивши:
V40 1.9D 115hp '03 - D4192T3
настоящ
Xc70 D5 185hp MY'06 - D5244T4
Reply

#5
Нерде Ямбол, нерде Стамбул...Да се сравнява Волво с Голф...си е чиста обида...А и кой иска да го наричат "голфаджия" :mrgreen:
Reply

#6
EDGECRUSHER Wrote:Нерде Ямбол, нерде Стамбул...Да се сравнява Волво с Голф...си е чиста обида...А и кой иска да го наричат "голфаджия" :mrgreen:
+1
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#7
колеги, фабрични коли ли сравняваме, защото дори фабричната 4-ка изглежда много по-добре от s-ката до 2000г. с умрелите й фарове, има повече екстри, частите й са по-евтини и ги има навсякъде, харчи по-малко. Само да ви кажа, да не си затваряме очите, защото ще ни се смеят, и че от 4-ка до 4-ка също има разлика, например 4-ката от 99-та год. на един познат изглежда и върви по-добре от всички волва във форума и само спирачките й са колкото едно волво на 10 години. Аз също не бих си сменил волвото за 4-ка, за S60-ка, за ферари, но това не означава, че 4-ките, 60-тките и фераритата не са по-красиви, и при положение, че на бълг. пазар има 99% бангии е несериозно да поставим една марка, един модел под общ знаменател, зависи от целите, за които ще се ползва, тъй като голяма част от хората са просто консуматори
S402.0T99 - на части
S402.0T01
Reply

#8
Ми какво сравняваме... Като взимах моята до нея имаше точно Голф. И двете коли модел 2001-а, само дето моята с климатроници, ел стъкла, а голфа си беше направо сток. Само дето беше с хилядарка отгоре. Чисто от любопитство влизах вътре, запалих я - ами нито интериора ми хареса, звука от дизеловия двигател също... За мен може и да нямаше дилема, но цените ги определя пазара Wink То и сега като се загледаме - ми Волвото е на цената на много коли от по-нисък клас, но славата на скъпите части спира хората.
Reply

#9
И аз да се включа в дискусията - мисля, че сме пристрастни и то е нормално. Smile
Имам приятел с Голф 4 '03 1.9тди 101к.с. Купи си я лятото на 2009 и от тогава е навъртял със сигурност над 50хил. км. За проблеми съм чул само веднъж и то беше, че не загрява бързо зимата, което даже в крайна сметка се оказа, че е нормално за тези двигарели. Сменят се консумативите навреме и всичко е ОК.
Съгласен съм, че вътре е мноооооого по-постна от мойта, ама все пак мойта е 2 класа отгоре.
Специално към колегата Разсипник, нищо лично, но от 1 кола да генерализираш - не става. Ако е пазена и подддържана колата, каквато и да е марката, то тя няма да бъде кошара, барака, кочина или каквото още... За скърцането и тракането се отнася същото. Това, че ти си се качил на някоя измъчена и си се хванал за главата, не значи, че всичко е боклук...
Относно сравнението между 40-та и 4-та серии - всичко е въпрос на предпочитания и вкус.
За цените на поддръжка - всичко е много относително, но в който и да е оторизиран сервиз - няма от "скъпите или от евтините искаш?".
Предполагам не съм единствения "будала", който си кара колата в МП и с ръка на сърцето мога да кажа, че не е евтино, но това е положението.
Очаквам да се подпали темата и да видя как "на'што е най-убавото". :mrgreen:
2001 S80
Reply

#10
EDGECRUSHER Wrote:Нерде Ямбол, нерде Стамбул...Да се сравнява Волво с Голф...си е чиста обида...А и кой иска да го наричат "голфаджия" :mrgreen:


Ти не казвай силни думи, ами влез в която искаш автокъща и ще видиш, че Голф 4-ка, Ауди А3, А4 и БМВ 3-ка са колите, които най-дълго време държат цена.
Виж, че дори бензинов ФВ Голф 4-ка е по -скъп от Волв С 40...................

Е това е.

Тука в България и културата ни е такава.........

Момчета, не се познаваме лично, обаче със сигурност познавате, както и аз доста голфаджии. и диагнозата голфаджия............
вие знаете ли, какво означава ,,класически голфаджия"(не искам да обиждам Фв, защото ги много уважавам всчки немски производителни на автомобили)................
Та.вие знаете ли, какво знаичи ,,ГОЛФАДЖИЯ"- за тях всичко се сравнява с ФВ Голф 4-ка...
,,Няма по-велико от ФВ, няма по-здраво то ФВ".................Всичко, което не е ФВ е боклук за тях.

Понеже съм фен на оръжията и имам такова, само ще кажа, че при притежателите на пистолети, такова е положението с тези, които имат Глок............Наистина много добър за парите си пистолет.
Обаче феновете на тази марка в България са уникални.....

Повечето от тях са готови да се сбият, само и само да докажат, че от ,,Глок по-убаво нема".................

Извинявайте за отклонението, само исках да Ви кажа, че не случайно много любители на оръжието сравняват българските притежатели на Глок с голфаджиите по улиците.............

ППП За мен лично е обидно как може Голф 4-ка да е по-скъп от едно Волво от същите години, което е и по-висок клас кола и е по-комфортно и по-безопасно.

Но............казах, каквото имах да казвам!
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)